DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 08:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
3.810
1,134
3,32
3,38
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

hvala na odgovoru o dividendi,

Jel se ovo već znalo?

Dalekovod d.d. gradi vjetroelektranu
http://www.zse.hr/default.aspx?id=29213

Dalekovod gradi vjetroelektranu

Iz Dalekovoda su izvijestili da je jučer je potpisan ugovor o projektnom financiranju prve u nizu vjetroelektrana u kojima je navedena tvrtka investitor i izvođač radova.

Vjetroelektrana će se nalaziti u blizini Gračaca i biti će izgrađena do kraja godine, stoji u priopćenju objavljenom na Zagrebačkoj burzi. Kako se navodi, Dalekovod je potpisao ugovor o projektnom financiranju sa Splitskom bankom za projekt vjetroelektrane ukupne investicije 16,241.839 eura, a vrijednost elektroradova za ovaj projekt iznosi 1,050.000 eura.

Vjetroelektrana će se sastojati od 4 vjetroturbine nazivne snage 2,3 MW po turbini proizvođača Siemens. Ukupno instalirana snaga vjetroparka iznosit će 9,2 MW, te se očekuje proizvodnja od prosječno 26,000.000 kWh godišnje. Također se navodi da Dalekovod planira u ovoj godini još najmanje dva projekta vjetroelektrana imati spremno za financiranje.

"Do sada su u Hrvatskoj izgrađene četiri vjetroelektrane, u kojima sudjeluju inozemni investitori. Projekt naše vjetroelektrane je do sada prvi projekt domaćeg investitora, koji financira domaća banka, gdje su izvođači radova domaća društva i gdje su vjetroturbine kupljene od tvrtke Siemens Hrvatska", stoji u priopćenju Dalekovoda.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/dalekovod-gradi-vjetroelektranu-kod-gracaca,69750.html

polako ali sigurno idemo prema gore

Jedina firma koja ima odlična izvješća, koja sklapa poslove, koja investira, a stoji ukopana, ma ne ukopana već ako pogledamo graf ona se stropoštala sa 430 na 330-350.
Morat će se to jednom pokrenut.

Dečki moji sutra padamo 4-5 % skupa s Jurom Radićem…….


Dečki moji sutra padamo 4-5 % skupa s Jurom Radićem…….

Pa mi smo danas sklopili novi posao, dakle sutra pretovar iz "crnogoraca" u dlkv! 5 % ali gore! [thumbsup]

Na kojoj to burzi, ovo ti je ZSE…



Dečki moji sutra padamo 4-5 % skupa s Jurom Radićem…….

Pa mi smo danas sklopili novi posao, dakle sutra pretovar iz "crnogoraca" u dlkv! 5 % ali gore! [thumbsup]
[/quote]
šteta što se nije dobio posao u Crnoj Gori jer bi sigurno tamo bilo vrhnja za dalekovod

Nije bitno hoće li Dalekovod sutra 5% gore ili dolje, ako padne dići će se, ako skoči pasti će za par dana , bitno je da se ide svojim putem prema poslovima i investicijama u energetici.
To se sada u ovim uvijetima krize slabo cijeni , ali će brzo doći vrijeme kada će se to cijeniti. Što se god više uradi na po tom pitanju, to će temelj biti čvršći i širi kad će se i na našem tržištu početi ispravnije razmišljati i vrednovati enrgetske investicije.
Tko je još u stanju u ovoj zemlji izgraditi samostalno energetski objekat na obnovljivi izbor energije.
Tko može jedan može i mnogo više, a uskoro ćemo morati trošiti značajan postotak električne energije iz obnovljivih izvora.
Jako skupo ćemo plaćati te obnovljive kilovate , a ako budemo imali naše oni će vrijediti zlata.
Za nas dioničare Dalekovoda dobro je da uprava to zna , samo neka nastave tako.

Samo od ove vjetroelektrane DLKV će imati godišnje cca 10 kn zarade po dionici.
Ispravite me ako sam u krivu.

New Report

Close