DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Kolega lopina, sama činjenica da vi smatrate da je ovo dobro izvješće i da je otvoren prostor za rast je čisti sell signal i dokaz da sam ja u pravu.
Pad prihoda od 55% u zadnjem kvartalu i najava uprave o još većem padu prihoda u slijedećem razdoblju je vrlo zabrinjavajuć razvoj situacije.
Isto tako na burzi se ne kupuje prošlost nego budućnost.
A budućnost je vrlo zabrinjavajuća s čime se slaže i Uprava Dalekovoda te je svojim priopćenjem upozorila investitore na lošu perspektivu firme u slijedećem razdoblju.

Da pad prihoda je 55%,ali i dobit je srezana sa 47.604 na 25.504 za 47%.I tih 25 srezanih mil.kn netto tj ,nakon plaćenog poreza predstavlja godišnje 25.504 x4 je 102 mil kn dobiti.
I to je ono što možemo očekivati ako se recesija nastavi.
Međutim ,zanemarili ste da je Dalekovod ugovorio poslove u inozemstvu /danas tri objavljena na zse/i očekuje se veliki rast u tom segmentu.A to su rentabilniji poslovi nego u Hrvatskoj ,barem što se
tiće ostatka dobiti dioničarima i ako sa ta predviđanja ostvare od 1 mlrd poslova u inozemstvu
ova dobit biti će ostvarena samo na tim poslovima.
Ponavljam,ako recesija nastavi dobit će opravdati cijenu od 500 kn,a to opravdava i do sada,a sa izlaskom iz recesije i više.
još jedanput;P/E x P/BV = cca 10,87 uz očekivanja sličnih rezultata je očiti znak podcijenjenosti
[/quote]

… ako se ostvare planirani prihodi na inozemnim tržištima od 1 miljarde kn, uz zadržanu bruto maržu od 9,7%, samo bruto dobit na inozemnim projektima iznosila bi oko 97 000 000 kn …

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

Činjenica je da je lakše zaraditi novac na domaćem tržištu nego u inozemstvu.

Nažalost, zlatno doba u Hrvatskoj za građevinare i slične firme gdje spada i Dalekovod je prošlo i dobro je da su se na vrijeme okrenuli prema poslovima u inozemstvu. Trebati će malo vremena dok se ne stvore novi kontakti, ali izgleda da je i to sada krenulo i sa optimizmom treba gledati na 2010. godinu što se tiče Dalekovoda.

Energetika je budućnost, tu će biti poslova i vani, ali i u Hrvatskoj, siguran sam.


Činjenica je da je lakše zaraditi novac na domaćem tržištu nego u inozemstvu.

činjenica je da dlkv ima domaću bruto maržu 3,14 % , a inzemnu bruto maržu 9,66 % , tj. stopa profitabilnosti na ino tržištu veća je za 300%.

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

Energetika je budućnost, tu će biti poslova i vani, ali i u Hrvatskoj, siguran sam.

Upravo tako. Strategija energetskog razvoja RH predviđa ulaganja od cca 10-15 milijardi eura do 2020. god., a od toga 60% otpada na elektroenegetski sektor.

http://www.vlada.hr/naslovnica/priopcenja_za_javnost/2009/srpanj/predsjednica_vlade_razgovarala_s_predstavnicima_njemackog_energetskog_koncerna_rwe

Kako mi, isto tako i druge zemlje u regiji planiraju,

http://www.poslovni.hr/138615.aspx

a neke već i provode (Albanija) velika ulaganja u energetiku. Europu da i ne spominjem. Za one koji su zaboravili (ili nisu znali), evo zašto su mi zanivljivi ovi pegovori što ih vode ljudi iz RWE.

Business, 15.10.2007.

Isto tako, u pozadini još uvijek stoji, medijski ne toliko popraćeno, uključivanje Dalekovoda u program za certificiranog partnera (podizvođača) njemačkog diva RWE-a, što će tvrtki donijeti znatnu dodanu vrijednost.

Poslovni, 02.02.2010.

Iz Dalekovoda su također priopćili da su u Švedskoj, preko tvrtke SAAB uspostavili kontakte i s tvrtkom Vattenfall Services Nordic, te su 30. lipnja 2009. godine sklopili ugovor za izvođenje elektromontažnih radova (montaža vodiča i OPGW kabela ) na dijelu trase (47,5 km) 500 Kv dalekovoda Dannebo – Finnböle.

Izvođenje radova, uz pripremu ove zime, bit će u ljetu 2010 godine. To je relativno mali ugovor (oko 18,000.000 švedskih kruna), ali predstavlja značajan iskorak za Dalekovod, ističu iz hrvatske tvrtke. [/u]

Zašto je značajan? Pa zbog ovog.

http://limun.hr/main.aspx?ID=535956

Branimir Alujević, direktor profitnog centra inženjering Dalekovoda, potvrdio nam je da je već dogovoren posao u vrijednosti dva milijuna eura koji počinje u siječnju iduće godine. Kako je Švedska pred velikim višegodišnjim investicijskim projektom izgradnje prijenosne energetske mreže vrijedne više od milijarde eura, istaknuo je Alujević, Dalekovod se želi zadržati na švedskom tržištu najmanje idućih deset godina, uz 20 do 30 milijuna eura godišnje zarade

ma jedva cekam da ovim cestarima pocne graditi netko dg+rugi, pa kad ih opere za pare onda ce im to biti normalna cijena

ako nekog zanima, analiza financijskog izvješća za 4Q po osnovnoj skupini fin. pokazatelja

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

Au, pa tek sam sada pročitao do kraja ovo sa poslom u Švedskoj

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/DiMT5i4b63UuvdPk2Bpo6Q==.doc

Tijekom prosinca prošle godine, opet uz pomoć SAAB-a, omogućen nam je posjet i razgovor s predstavnicima tvrtki ABB i AREVA te dogovoreno sudjelovanje Dalekovod d.d. kao partnera ili podizvoditelja na izgradnji 400 Kv traformatorskih stanica u Švedskoj

Kako su u najavi vrlo krupni investicijski zahvati na izgradnji elektroenergetskih objekata u Švedskoj, i to:

South Western link 400 Kv (ukupne investicije cca 600 mil EUR )
– Stockholm Sröm 400 Kv
– Hammarfarsen- Sigsän 220 Kv
– Erikslund 130 Kv;

a kao dio procesa kvalifikacije, u razdoblju od 03. veljače do 05. veljače 2010. godine, delegacija operatora prijenosnog sustava Kraljevine Švedske (Svenska Kraftnat) koju predvodi gospodin Hans Lundin, Purchasing Manager, obavit će audit u Dalekovod d.d. Zagreb.

Program, osim pregleda proizvodne i tehnološke dokumentacije, predviđa i obilazak i pregled proizvodnih kapaciteta Dalekovod d.d. (tvornica Velika Gorica i cinčaonice u Dugom Selu), te obilazak i pregled izgradnje objekata na terenu (DV 2x 400 Kv Ernestinovo – Pečuh).

Nadamo se da će pozitivan rezultat ovog audita omogućiti Dalekovod d.d. još značajniji iskorak na tržište Kraljevine Švedske.

Dakle poslovi na izgradnji 400 Kv transforamtorskih stanica (piše u množini, znači ima ih više) su već
dogovoreni. Sada samo još neka uvjere ovu Švedsku delegaciju u naredna tri dana da mogu one gore navedene poslove kvalitetno odradit. Eto to su činjenice, da ova firma osvaja strana tržišta, a naši
majstori joj sruše cijenu temeljem neistina i budalaština koje izmisle pojedini mediji. Neka, kada mi
već ne znamo da cijenimo svoje, cijeniti će netko drugi.

Tako je bibi, lopina…
Svašta se ovdje piše, a da se ne pogleda malo detalja u izvješću.

Ovo što neki pišu o malim prihodima u 4Q je nebitno.
Prihodi po kvrtalima su jako nekontinuirani zbog prirode samog posla i načina knjiženja
realizacije ugovora. Uspoređuju se godišnji prihodi i dobit.

A dobra budućnost je osigurana i u Hrvatskoj i u regiji i šire.
Investicije u energetiku zbog velike cijene energenata, nesigurne opskrbe i zaštite okoliša
su neizostavne pa čak i u Hrvatskoj.
Jučer je i gradonačelnik Dubrovnika rekao da se odgodi autoput ali TS Plat i Srđ moraju ići
što mu je pjemijerka i obećala.

Rezultati su kod DLKV totalno nebitni. Sjećam se kad smo kupovali pred 3 mjeseca DLKV na 400 kn očekujući dobre rezultate, a oni ne da su bili dobri nego nikad bolji!
Rezultat fantatičnih rezultata: pad sa 400 kn na 320 kn.
Sad bih radije da DLKV objavi -250 milijuna kuna gubitaka kao PODR, PTKM…. pa da raste. Hebeš super poslovanje na kojem izgubiš -20% vrijednosti dionice. [angry]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Kolega lopina, sama činjenica da vi smatrate da je ovo dobro izvješće i da je otvoren prostor za rast je čisti sell signal i dokaz da sam ja u pravu.
Pad prihoda od 55% u zadnjem kvartalu i najava uprave o još većem padu prihoda u slijedećem razdoblju je vrlo zabrinjavajuć razvoj situacije.
Isto tako na burzi se ne kupuje prošlost nego budućnost.
A budućnost je vrlo zabrinjavajuća s čime se slaže i Uprava Dalekovoda te je svojim priopćenjem upozorila investitore na lošu perspektivu firme u slijedećem razdoblju.

Možete se vi ne slagati s ovim postom koliko god hoćete, ali istina je istina. Uostalom dovoljno je vidjeti prvih deset i članove uprave kako bježe i rasprodaju, baš kao i institucionalni investitori.
Kad se na to nadoveže katastrofalan četvrti kvartal i najave ovih sitnih poslića……….
Pametnom dosta



Kolega lopina, sama činjenica da vi smatrate da je ovo dobro izvješće i da je otvoren prostor za rast je čisti sell signal i dokaz da sam ja u pravu.
Pad prihoda od 55% u zadnjem kvartalu i najava uprave o još većem padu prihoda u slijedećem razdoblju je vrlo zabrinjavajuć razvoj situacije.
Isto tako na burzi se ne kupuje prošlost nego budućnost.
A budućnost je vrlo zabrinjavajuća s čime se slaže i Uprava Dalekovoda te je svojim priopćenjem upozorila investitore na lošu perspektivu firme u slijedećem razdoblju.

Možete se vi ne slagati s ovim postom koliko god hoćete, ali istina je istina. Uostalom dovoljno je vidjeti prvih deset i članove uprave kako bježe i rasprodaju, baš kao i institucionalni investitori.
Kad se na to nadoveže katastrofalan četvrti kvartal i najave ovih sitnih poslića……….
Pametnom dosta
[/quote]

Nemam dlkv nemam niš na crobexu, ali ovo je smiješno!
Mali poslovi u budučnosti
Loši 4Q
Neznam, ja znam da se dlkv okreće svijetu a pogotovo prema Norveškoj, Švedskoj.

Pa zakaj mislite da je dlkv otvorio podružnicu tamo?
Da pregovara

Nemate pojima. ledajte i čekajte izvješće za 2010 i 2011
A prodaje onaj Dinko koji se dokazao da nema pojima, ama baš o ničemu.(kupuje po 1800 a prodaje po 400)

lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close