DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ti su kupovalo Podravku po 365 dana u godini.

who dares, wins


Strašno loše izvješće.
Pad prihoda od 55% !?!?!?
Pad dobiti od skoro 50% !?!?!

Pogledajte samo što još stoji u priopćenju uprave Dalekovoda:

"Nažalost, s obzirom na značajno smanjenje poslova na domaćem tržištu, Društvo planira za iduće razdoblje znatan pad prihoda s domaćeg tržišta."

Dakle, ovo izvješće je samo uvertira u katastrofu koja slijedi.
Pa zamislite samo nakon pada prihoda od 55%, Uprava najavljuje još znatniji pad prihoda u slijedećem razdoblju.
Ovo je čista reži i bježi situacija, kolega DInko Novoselac je ovo na vrijeme uvidio.
I ovo je upravo ono na što ja cijelo vrijeme upozoravam.
Nazovi super firma je sad odjednom u velikoj gabuli jer je zatvorena pipa za građevinsku mafiju.
Nema više bukobrana, nema više namještenih natječaja.
I evo nam odmah prvih rezultata.
POTOP PRIHODA !!!!
Pa da sad vidimo kako plivate, dečki [thumbsup]


Ne bih se složio.Vrlo dobro izvjšće .Na godišnjem nivou odlično ali sa netto dobiti od 25,504
mil kn u zadnjem kvartalu Dalekovod vrijedi više od trenutne cijene.A ako uzmemo i da je vrijeme
kada građevinarima baš i ne cvjetaju ruže,ovo su zvrsni poslovni rezultati.

P/E XP/BV=352/39,50 X 352/289=8,91 X 1,22= 10,87 do 22,5 tolerantno kao dobro

Za jednu firmu koja ima ovakve pokazatelje je neozbiljno tvrditi da ima loše rezulte.Uozbiljite se.
Ovi pokazatelji pokazuju da je otvoren prostor za rast do 500 .Naravno uz predpostavku da bude recesija u građevinarstvu.Izlaskom iz recesije i više.DLKV za sada ne osjeća recesiju.Samo danas imamo obavijest o tri nova posla.

Kolega lopina, sama činjenica da vi smatrate da je ovo dobro izvješće i da je otvoren prostor za rast je čisti sell signal i dokaz da sam ja u pravu.
Pad prihoda od 55% u zadnjem kvartalu i najava uprave o još većem padu prihoda u slijedećem razdoblju je vrlo zabrinjavajuć razvoj situacije.
Isto tako na burzi se ne kupuje prošlost nego budućnost.
A budućnost je vrlo zabrinjavajuća s čime se slaže i Uprava Dalekovoda te je svojim priopćenjem upozorila investitore na lošu perspektivu firme u slijedećem razdoblju.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

Fedya, koje ljepilo snifaš? Radi to……… [wink]

marcello


Kolega lopina, sama činjenica da vi smatrate da je ovo dobro izvješće i da je otvoren prostor za rast je čisti sell signal i dokaz da sam ja u pravu.
Pad prihoda od 55% u zadnjem kvartalu i najava uprave o još većem padu prihoda u slijedećem razdoblju je vrlo zabrinjavajuć razvoj situacije.
Isto tako na burzi se ne kupuje prošlost nego budućnost.
A budućnost je vrlo zabrinjavajuća s čime se slaže i Uprava Dalekovoda te je svojim priopćenjem upozorila investitore na lošu perspektivu firme u slijedećem razdoblju.

Da pad prihoda je 55%,ali i dobit je srezana sa 47.604 na 25.504 za 47%.I tih 25 srezanih mil.kn netto tj ,nakon plaćenog poreza predstavlja godišnje 25.504 x4 je 102 mil kn dobiti.
I to je ono što možemo očekivati ako se recesija nastavi.
Međutim ,zanemarili ste da je Dalekovod ugovorio poslove u inozemstvu /danas tri objavljena na zse/i očekuje se veliki rast u tom segmentu.A to su rentabilniji poslovi nego u Hrvatskoj ,barem što se
tiće ostatka dobiti dioničarima i ako sa ta predviđanja ostvare od 1 mlrd poslova u inozemstvu
ova dobit biti će ostvarena samo na tim poslovima.
Ponavljam,ako recesija nastavi dobit će opravdati cijenu od 500 kn,a to opravdava i do sada,a sa izlaskom iz recesije i više.
još jedanput;P/E x P/BV = cca 10,87 uz očekivanja sličnih rezultata je očiti znak podcijenjenosti


Strašno loše izvješće.
Pad prihoda od 55% !?!?!?
Pad dobiti od skoro 50% !?!?!

Pogledajte samo što još stoji u priopćenju uprave Dalekovoda:

"Nažalost, s obzirom na značajno smanjenje poslova na domaćem tržištu, Društvo planira za iduće razdoblje znatan pad prihoda s domaćeg tržišta."

Dakle, ovo izvješće je samo uvertira u katastrofu koja slijedi.
Pa zamislite samo nakon pada prihoda od 55%, Uprava najavljuje još znatniji pad prihoda u slijedećem razdoblju.
Ovo je čista reži i bježi situacija, kolega DInko Novoselac je ovo na vrijeme uvidio.
I ovo je upravo ono na što ja cijelo vrijeme upozoravam.
Nazovi super firma je sad odjednom u velikoj gabuli jer je zatvorena pipa za građevinsku mafiju.
Nema više bukobrana, nema više namještenih natječaja.
I evo nam odmah prvih rezultata.
POTOP PRIHODA !!!!
Pa da sad vidimo kako plivate, dečki [thumbsup]


Ajd da vidimo sutra šta će semafor reći. Imam osjećaj da ću moći kupiti puno više lješnjaka sutra, nego da sam danas htio prodavati, ali neću ni sutra prodavati……ne još.
[kiss]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Izvješće u danim(makroekonomskim) okolnostima na tržištu nije uopće loše…
Ono što je meni upalo u oko to je i dallje visok stupanj financijske poluge i to
kroz kratkoročni dug bez obzira što su ga značajno umanjili u odnosu na lanjski period
ali to za DLKV nije ništa novo…navikli su oni na poslovanje pod takvim uvijetima…
očito im to ne predstavlja veliki problem..
dobro je dok raste profitabilnost..
prema tome po ovom izvješću kod DLKV je sve u skladu s očekivanjima…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

1000 komada u zadnjih par minuta lupljeno po asku. Netko je imao rezultate pola sata prije.
Sutra očekujem konačno pozitivnu blokadu. [thumbsup]


Strašno loše izvješće.
Pad prihoda od 55% !?!?!?
Pad dobiti od skoro 50% !?!?!

Pogledajte samo što još stoji u priopćenju uprave Dalekovoda:

"Nažalost, s obzirom na značajno smanjenje poslova na domaćem tržištu, Društvo planira za iduće razdoblje znatan pad prihoda s domaćeg tržišta."

Dakle, ovo izvješće je samo uvertira u katastrofu koja slijedi.
Pa zamislite samo nakon pada prihoda od 55%, Uprava najavljuje još znatniji pad prihoda u slijedećem razdoblju.
Ovo je čista reži i bježi situacija, kolega DInko Novoselac je ovo na vrijeme uvidio.
I ovo je upravo ono na što ja cijelo vrijeme upozoravam.
Nazovi super firma je sad odjednom u velikoj gabuli jer je zatvorena pipa za građevinsku mafiju.
Nema više bukobrana, nema više namještenih natječaja.
I evo nam odmah prvih rezultata.
POTOP PRIHODA !!!!
Pa da sad vidimo kako plivate, dečki [thumbsup]

Mene taj pad ne zabrinjava, to je privremeni pad, slijedi veliki uzlet prihoda od radova iz Kazahstana, Norveške i Albanije (a i ostalih tržišta) a i naše tržište će se oporaviti. eno Kosorica najavljuje pola milijarde kuna ulaganja samo u prijenosnu elektro mrežu oko Dubrovnika. a biti će i drugih ulaganja.
dokup i samo dokup


1000 komada u zadnjih par minuta lupljeno po asku. Netko je imao rezultate pola sata prije.
Sutra očekujem konačno pozitivnu blokadu. [thumbsup]
iz tvojih usta u božje uši

Isto tako na burzi se ne kupuje prošlost nego budućnost.
A budućnost je vrlo zabrinjavajuća s čime se slaže i Uprava Dalekovoda te je svojim priopćenjem upozorila investitore na lošu perspektivu firme u slijedećem razdoblju.

Kada bi bila istinita ona narodna "da su u laži kratke noge" vi bi ste kolega odavno hodali na ja..ma.

1. Iz Dalekovodovog godišnjeg izvješća za 2008 god.

Perspektive za potpunu zaposlenost kapaciteta ne samo u 2009. godini već i narednih nekoliko
godina su optimistične, unatoč restrikcijama u investicijska ulaganja. Očekujemo povećanu
angažiranost zaposlenja na inozemnom tržištu
.

2. Iz prezentacije Dalekovoda prilikom uvrštenja u službeno tržište ZSE

Plan je u 2010. nastaviti sa razvojnim ciklusom koji bi trebao omogućiti da kompanija postane vodeći europski pružatelj usluga u sektorima infrastrukturnih djelatnosti u elektroenergetici, cestovnom i željezničkom prometu, telekomunikacijama, plinovodima te graditeljstvu

Koliko mi to u Hrvatskoj imamo poduzeća koja imaju ambiciju da u svojoj djelatnosti postanu vodeće
kompanije u Europi? Na žalost svjedoci smo da se kod nas (barem trenutno) to ne cijeni. Došla neka luda vremena kada je na ZSE u modi "što gore to bolje". Nema veze, kako su došla, tako će i otići,
a prave vrijednosti će isplivati prije ili kasnije.

IPAK RAST
Dalekovod: Neto dobit lani porasla 8%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – U 2009. godini Dalekovod je ostvario ukupne prihode u iznosu od 2,35 milijardi kuna, što predstavlja rast od 3,10 posto u odnosu na prethodnu godinu, stoji u financijskom izvješću tvrtke objavljenom na Zagrebačkoj burzi

Od tog iznosa, na domaćem je tržištu ostvareno oko 1,76 milijardi kuna, što predstavlja rast od 3,26 posto u odnosu na 2008. godinu dok je na inozemnom tržištu kroz projekte u Norveškoj, Albaniji, Crnog Gori, Kazahstanu i BiH, ostvareno 581,35 milijuna kuna prihoda, što predstavlja rast od 2,63 posto u odnosu na 2008. godinu.

Ostvarena bruto dobit na inozemnim projektima u 2009. godini iznosi 56,18 milijuna kuna.

U obračunskom razdoblju ukupni ostvareni rashodi iznose oko 2,23 milijarde kuna i u skladu su s povećanom proizvodnjom i montažom. Rast rashoda je manji od rasta prihoda, što je posljedica daljnje optimizacije procesa proizvodnje i izgradnje, te provedih mjera štednje i racionalizacije u redovnom poslovanju.

U 2009. godini ostvarena je bruto dobit prije oporezivanja u iznosu od 111,51 milijun kuna, što predstavlja rast od 6,2 posto u odnosu na prethodnu godinu. Na ostvareni rast bruto dobiti značajan utjecaj imala je dobit ostvarena u inozemstvu, što je više od 50 posto od ukupno ostvarene bruto dobiti. Neto dobit se pak povećala za otprilike 8 posto na 89,08 milijuna kuna.

U idućem razdoblju, imajući u vidu stagnaciju domaćeg tržišta, Dalekovod planira znatno povećati izvozne poslove kao i proširiti tržišne niše na kojima djeluje, te ostvariti prihod iz inozemstva na razini do 1,0 milijarde kuna. Ipak, s obzirom na značajno smanjenje poslova na domaćem tržištu, Dalekovod planira za iduće razdoblje znatan pad prihoda s domaćeg tržišta.

Vaš link

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close