DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.10.2024. u 21:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ima logike kod izlaska mirovinaca i inih fondova. Prodaju ono što se da prodati. Prodali bi oni još štošta samo kad bi to netko htio kupiti. Svatko tko se ravna po njima izlaže se riziku a da i nema pojma zašto se to dešava. Moje najveće zarade su se desile kad sam kupovao ono što su fondovi prodavali.
Probaj te kontra logiku. Šta sad kupuju fondovi?

who dares, wins


Ima logike kod izlaska mirovinaca i inih fondova. Prodaju ono što se da prodati. Prodali bi oni još štošta samo kad bi to netko htio kupiti. Svatko tko se ravna po njima izlaže se riziku a da i nema pojma zašto se to dešava. Moje najveće zarade su se desile kad sam kupovao ono što su fondovi prodavali.
Probaj te kontra logiku. Šta sad kupuju fondovi?

Fondovi su turbo likvidni. AZ ima keša kao u priči. Zašto prodaje DLKV…e, to ćete morati sami iščeprkati iako je puno toga izašlo van zadnjih dana

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

Ja sam se puno puta uvjerio u njihovo nerazumno postupanje i u opće si sa time ne mislim glavu razbijati jer nemam dovoljno informacija (kao ni 99,99% forumaša) da bi došao do pametnog zaključka zašto netko sa portfeljom od milijardu kn ne radi iste stvari kao netko sa 10 000kn. Znam samo jedno da su građevinari na dnu dna i da će im iduća godina biti bolja jer ako oni propadnu onda će i država propasti tako da vam je čisto svejedno u kojoj ste dionici.
Čekam da Ina vrati dug Šukeru, on Hac-u, oni građevinarima, a poslije ćemo vidjeti šta će biti. Imam malo Dlkv i Igh pa ako oni riknu drugi će riknutu još i prije.

who dares, wins


Ja sam se puno puta uvjerio u njihovo nerazumno postupanje i u opće si sa time ne mislim glavu razbijati jer nemam dovoljno informacija (kao ni 99,99% forumaša) da bi došao do pametnog zaključka zašto netko sa portfeljom od milijardu kn ne radi iste stvari kao netko sa 10 000kn. Znam samo jedno da su građevinari na dnu dna i da će im iduća godina biti bolja jer ako oni propadnu onda će i država propasti tako da vam je čisto svejedno u kojoj ste dionici.
Čekam da Ina vrati dug Šukeru, on Hac-u, oni građevinarima, a poslije ćemo vidjeti šta će biti. Imam malo Dlkv i Igh pa ako oni riknu drugi će riknutu još i prije.

slazem se,,,,gradjevina je DNO DNA ,uracunato je jos 5 losih godina…a ako cemo opet gledati DLKV na 225kn,,,,brate mili pa ima se vremena pobjec…pa nece to u 2 dana …..no frks no paniks..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Podravka je u državnim rukama, Hac državne ruke, priberi se i lakše diši nauči razlikovati privatnu firmu od državne …… I kao što su ovi u HAC odgovarali za loš rad i Podravki tako bi bilo i da novinari koji namjerno lažu a zato jer su povezani s mafijom i ostvaruju korist za svoj đep…..

Uskok treba provjeriti vezu između AZ fonda i toga novinara koji je namjerno plasirao lažnu vijest….
Tko je kupovao jučer treba provjeriti svaku transakciju…

Komšija, največi kriminal je upravo u vezi između državnog (ničijeg) i privatnog. Ovo je mlogo dobra kombinacija za takvo nešto.

Nego, šta ste tolko zapeli za taj AZ? Najjači fond u državi sa najstručnijim vodstvom. Dokazano mlogo puta do sada. Ja bi više voleo da vidim šta je radio HAAB! Tamo bi moglo svašta da se nađe.

Ovaj što je napiso tekst za DLKV je do sada uvek bio u pravu. Ne vidim zašto bi mašio sada. Još uvek se primaju prijave za novogodišnji turnir!


Ja ne vidim demantij od policije i Uskoka da ne provode nikakvu istragu nad Dalekovodom.

Otkad su bilo koji istražni organi dužni na vlastitu inicijativu davati očitovanja o tome vode li nekakve istrage ili ne? Kud bi stigli kad bi svaki čas nešto potvrđivali ili demantirali, pogotovo zato što se nešto pojavilo u novinama.

Ovaj što je napiso tekst za DLKV je do sada uvek bio u pravu. Ne vidim zašto bi mašio sada. Još uvek se primaju prijave za novogodišnji turnir!

Taj što je napisao tekst za Dalekovod i što je po tebi uvijek u pravu, na njegovu žalost morati će to pravno i dokazivati. Krenimo redom. Prvo je napisao da je Dalekovod HAC-u naplatio trafostanice cca milijardu kuna. Nakon toga je išao demanti iz Dalekovoda da se radi o više ugovora za taj iznos, koji među ostalim uključuju i opremanje tunala Sv. Rok i Mala Kapela. Baš me zanima kako će to uspjeti dokazati na sudu da su trafostanice koštale cca milijardu kn, kada ovi iz Dalekovoda stave sve ugovore na stol, iz kojih će biti vidljivo koliko je što koštalo.
Drugo, optužio ih je da im je PLINACRO namjestio 2 ( i slovima dva) natječaja. Prvi za nastavak II i
III faze plinifikacije Like i Dalmacije, i drugi za magistralni plinovod Slobodnica – Donji Miholjac.
Ovaj prvi natječaj su doista i dobili, ali je njihova ponuda za taj posao bila jedina. Neda mi se sada
tražiti da bih ovdje pravio copy/paste, ali sam vidio taj ugovor gdje je pisalo: Broj prispjelih ponuda:1
Tko želi neka surfa i traži. Drugo, magistralni plinovod Slobodnica – Donji Miholjac gdje su bile 4 ponude dobila je da radi neka druga tvrtka. Također me zanima kako će prepametni Malić to uspjeti objasniti na sudu, da im je PLINACRO namjetio dva natječaja, od toga su na jednom bili jedini ponuđač, a na drugom nisu niti prošli, ili uopće nisu ni konkurirali. Kako je Dalekovod u Petak najavio
da će podnijeti tužbu za tekst koji je objavljen u Jutarnjem toga dana, jučer sam im na služebni e-mail poslao zamolbu da tu istu tužbu prošire i na tekst koji se odnosi na plinifikaciju. Jedna je stvar kada svojim tekstovima želiš ostaviti impresivan dojam na svekoliko pučanstvo, a drugo je kada to moraš na sudu i dokazati. Krivo mi je samo što ovi iz Dalekovoda nisu odmah nakon prvog Malićevog teksta reagirali sa tužbom, nego su čekali drugi, treći…
Jedino se slažem da bi stvarno mogao postati zanimljiv novogodišnji turnir. Nadam se da je Gordanu
Sv. Nikola donio za poklon košulju na duge pruge, kako bi mogao na vrijeme početi kompletirati opremu. Trebati će mu.



Ja ne vidim demantij od policije i Uskoka da ne provode nikakvu istragu nad Dalekovodom.

Otkad su bilo koji istražni organi dužni na vlastitu inicijativu davati očitovanja o tome vode li nekakve istrage ili ne? Kud bi stigli kad bi svaki čas nešto potvrđivali ili demantirali, pogotovo zato što se nešto pojavilo u novinama.
[/quote]

"Policija demantira strojovođu"
"Policija demantirala postojanje operacije Orkestar"
"Policija demantirala krađu dokumenata iz Hrvatskog generalskog zbora "

Kao što vidite, policija itekako ima vremena demantirati sve slučajeve i stignu demantirati kad se nešto pojavi u novinama.
Ako nisu demantirali slučaj sa Dalekovodom onda to znači da je Dalekovod pod istragom.
A kad je netko pod istragom onda je normalno da nema niti demantija niti potvrde.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA


Ovaj što je napiso tekst za DLKV je do sada uvek bio u pravu. Ne vidim zašto bi mašio sada. Još uvek se primaju prijave za novogodišnji turnir!

Taj što je napisao tekst za Dalekovod i što je po tebi uvijek u pravu, na njegovu žalost morati će to pravno i dokazivati. Krenimo redom. Prvo je napisao da je Dalekovod HAC-u naplatio trafostanice cca milijardu kuna. Nakon toga je išao demanti iz Dalekovoda da se radi o više ugovora za taj iznos, koji među ostalim uključuju i opremanje tunala Sv. Rok i Mala Kapela. Baš me zanima kako će to uspjeti dokazati na sudu da su trafostanice koštale cca milijardu kn, kada ovi iz Dalekovoda stave sve ugovore na stol, iz kojih će biti vidljivo koliko je što koštalo.
Drugo, optužio ih je da im je PLINACRO namjestio 2 ( i slovima dva) natječaja. Prvi za nastavak II i
III faze plinifikacije Like i Dalmacije, i drugi za magistralni plinovod Slobodnica – Donji Miholjac.
Ovaj prvi natječaj su doista i dobili, ali je njihova ponuda za taj posao bila jedina. Neda mi se sada
tražiti da bih ovdje pravio copy/paste, ali sam vidio taj ugovor gdje je pisalo: Broj prispjelih ponuda:1
Tko želi neka surfa i traži. Drugo, magistralni plinovod Slobodnica – Donji Miholjac gdje su bile 4 ponude dobila je da radi neka druga tvrtka. Također me zanima kako će prepametni Malić to uspjeti objasniti na sudu, da im je PLINACRO namjetio dva natječaja, od toga su na jednom bili jedini ponuđač, a na drugom nisu niti prošli, ili uopće nisu ni konkurirali. Kako je Dalekovod u Petak najavio
da će podnijeti tužbu za tekst koji je objavljen u Jutarnjem toga dana, jučer sam im na služebni e-mail poslao zamolbu da tu istu tužbu prošire i na tekst koji se odnosi na plinifikaciju. Jedna je stvar kada svojim tekstovima želiš ostaviti impresivan dojam na svekoliko pučanstvo, a drugo je kada to moraš na sudu i dokazati. Krivo mi je samo što ovi iz Dalekovoda nisu odmah nakon prvog Malićevog teksta reagirali sa tužbom, nego su čekali drugi, treći…
Jedino se slažem da bi stvarno mogao postati zanimljiv novogodišnji turnir. Nadam se da je Gordanu
Sv. Nikola donio za poklon košulju na duge pruge, kako bi mogao na vrijeme početi kompletirati opremu. Trebati će mu.
[/quote]
http://www.zse.hr/default.aspx?id=27310
Ovaj lički plinovod se možda vodi pod 2 jer su dvije dionice no koliko ja to tu vidim Talijani su dobili natječaj i angažirali Dalekovod. Nije da ih branim zato što imam neku siću dionica jer već u ponedjeljak u 10,01 h. to ne mora više tako biti no nekako si mislim da se je Malić ovaj puta zahebo jer to i nije baš tako lako dokazivo kako si je on i njegovi poslodavci isfurao.

who dares, wins

Ma nije moguće da se u zadnje vrijeme toliko mrcvari Dalekovod kad se navodi da će idućih 10-ak godina biti investicisjski ELDORADO u područiju energetike(elektrane, plinovodi, dalekovodi, trafostanice itd).
Tko to želi ući u igru oko svega toga , to je netko van pameti.
Na ZSE pri ovoj likvidnosti je nemoguće ozbiljnije investirati u bilo koju dionicu bez eskaliranja cijene iste.
Koristi se situacija kriza , besparica , strah, stalno se potenciraju afere, obara se cijena, malo se diže cijena kad postane jako gusto, sitni prodaju , veliki uglavnom ostaju.
Tako je to u nas malih , izvanka velika riba stalno gleda i vreba u EU energetika je ozbiljan posao.

Hoće li ovo imati utjecaj i na DLKV?

HEP: 100 milijuna eura u gradnju novih elektrana
Autor/izvor: SEEbiz / Novi list

ZAGREB – Hrvatska elektroprivreda na zadnjoj je sjednici Vlade dobila suglasnost za novo zaduženje, u iznosu od 165 milijuna eura, što će se, odgovaraju iz HEP-a, u većem dijelu od sto milijuna eura, utrošiti na investiranje u nove elektroenergetske objekte, dok će ostatak od 65 milijuna eura biti iskorišten na refinanciranje već ranije odobrenih kredita, utrošenih na izgradnju elektroenergetskih objekata.
»Vlada je prije nekoliko mjeseci donijela elektroenergetsku strategiju koja predviđa da će se izgraditi novi elektroenergetski objekti u ukupnom iznosu većem od deset milijardi eura do 2030. godine, što znači da HEP u naredno vrijeme očekuju pojačani investicijski projekti u gradnji elektroenergetskih objekata«, stoji u odgovoru HEP-a.

Vlada je na svojoj sjednici dala suglasnost i odobrila državna jamstva HEP-u za zaduženja kod domaćih i stranih banaka, u ukupnom iznosu od oko 1,2 milijarde kuna."

marcello

Ja u tim optužbama Dalekovoda nisam još našao niti jedan argument ili da je netko našao jednu činjenicu. Kod Skladgradnje je bilo jasno da su dobili daleko najskuplji. No tvrditi da su prodali trafostanice za dvije milijarde (ili milijardu koliko već?), a da vrijede 150 miljijuna je jako neozbiljno. Ajde ovi su farbali strašno dobro pa su poduplali cijenu :), ali ovo s trafostanicama mi nikako nema smisla.

New Report

Close