DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.10.2024. u 13:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
10.994
3,186
3,44
3,48
0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Tko će sve "pasti" zbog Dalekovodovih poslova i privatizacije?

http://business.hr/hr/Naslovnica/Afere/Tko-ce-sve-pasti-zbog-Dalekovodovih-poslova-i-privatizacije


Dobro, pustimo Gordana Malića i njegove insinuacije.

-nego ima li tko pouzdan podatak čiji je CTG i onih 352.000 dionica??
Tipurić??
Skansi??
Netko treći??
Netko četvrti??

-to je jako bitno za fluktuaciju cijene za nas trejdere

Pa piše u novinama da je Skansijev, na adresi njegovih roditelja ili šta već mu jesu ti ljudi

Cookie Monster

za sada su se Malićeve insinuacije pokazale opravdane, zanemarimo tu DLKV slučaj

Cookie Monster


Smiješno je kakve se igre igraju. Zbog jedne te iste neprovjerene vijesti (laži) Dalekovod se ruši nekoliko puta. Prvi put prije cca 2 mjeseca kada su odblokirani pristupni pregovori sa EU, na taj dan je plasirana ista ova vijest. Tada je cijela burza bila u znatnom plusu, a Dalekovod u debelom minusu, s tim da je imao uvjerljivo najveći promet. Kako vidim nekome se to svidilo pa je odlučio zavrtiti još jedan krug.

Bilo je to 11.09. kada je protrgovano iznadprosječno velikih 23.000 komada i kada je ostvaren jedan od najvećih prometa ovom dionicom ikada. (Vidi grafiku) Nije točno da je Dalekovod taj dan bio u znatnom minusu, bio je oko nule, dok su druge dionice uslijed deblokade značajno porasle.

Povijest se ponavlja. I vijest se ponavlja. Upravo kad je Dalekovod zadnjih dana jače porastao, baš tada dolazi do objave članka u Jutarnjem listu.

Nisam sklon teorijama zavjere i ne znam je li ovakav tajming stvarno čista slučajnost ili neka namjera manupuliranja cijenom, ali nekako je zadnjih mjeseci bilo više takvih tajminga…


Tko će sve "pasti" zbog Dalekovodovih poslova i privatizacije?

http://business.hr/hr/Naslovnica/Afere/Tko-ce-sve-pasti-zbog-Dalekovodovih-poslova-i-privatizacije

kakva je to hajka na Dalekovod, ovi neće stati dok nekoga ne strpaju iza rešetaka

Citat: "Sumnja se da iza te tvrtke CTG stoje menadžeri Dalekovoda predvođeni s predsjednikom Uprave Lukom Miličićem".

Ok, u međuvremenu svi znaju ili barem pretpostavljaju daj iza CTG stoji management Dalekovoda.

Nisam stručnjak, neka mi netko pojasni, u čemu je kod toga problem?
Ako je npr. predsjednik uprave Karlovačke banke mogao imati dionice banke kojom upravlja na anonimnom skrbničkom računu, laički ne vidim zašto neki Marko Marković ne bi mogao otvoriti neki račun ili firmu kod svoje babe u namjeri da ne pobuđuje preveliku pozornost javnosti. Mislim, stvarno bi bilo naivno tako nešto napraviti, a da se računa s time da se neće saznati. Nadalje, oni koji su tu činjenicu željeli saznati, vjerojatno ionako znaju već odavno…

Eto,a kad ste se svi isčuđavali zašto AZ fond prodaje po toj smiješnoj cijeni od 420 kuna i kad sam vam ja pričao da je AZ fond na čelu s g. Dinkom Novoselcem uvijek korak ispred svih ostalih onda ste me popljuvali.Jednostavno je tome tako i lijepo sam vam objasnio koje su to dionice sa perspektivom a koje nisu što se da lako izračunati MPP metodom.
Ali dobro, mislim da bi se AZ fond trebao riješiti još tih tričavih 26 000 komada negdje do ljeta 2010.
Samo malo strpljenja, to brzo dođe,Božić,proljeće,Uskrs,kraj školske godine i AZ fond je vani.
Biće DLKV za godinu-dvije dana opet na 350 kuna, ove kratkoročne oscilacije vas ne bi trebale brinuti

Bravo kolega Fedya! Bravo! Bravo!
Sjećam se vašeg posta i postupio sam po njemu te sam sačuvao pare odnosno nisam ih izgubio.
Očito je da ste vi vizionar a ne svi ovi lažni i samozvani proroci. Ušli ste na dnu izašli na vrhu najavili rapsodiju na Puntu i još nebrojeno puno dobrih predviđana iznjeli na forumu. I sve točno i bez pogreške.

Jedan je i neponovljivi Fedya. Nepogrešiv!

ŽIVIO! ŽIVIO! ŽIVIO!

Očito je da je slučaj s Skladgradnjom na tankim nogama pa sada treba inkriminirati još nekoga – izbor je pao na IGH i Dalekovod.
Radnici i dioničari su kolateralne žrtve!

Ako je Dalekovod tolko u *urcu da mi je znat tko to kupuje tolke dionice, tko prodaje svatko ima svoju pretpostavku.


Ako je Dalekovod tolko u *urcu da mi je znat tko to kupuje tolke dionice, tko prodaje svatko ima svoju pretpostavku.

Naravno……..evo ti moj post od jučer:
Alabama | privatna poruka | profil
korisnik od: 21.03.2007.
[Korisnik je online] [Korisnik s iskustvom] [Iznimno popularan korisnik unutar zajednice] [Korisnik spada u skupinu 20% najbolje ocjenjenih aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke
70%
zajednica

moderatori
my moon

Čini mi se da je to spuštanje opet na djelu, dakle svi prošli nalozi iznad 369 kuna su masni, ajmo reć barem stotice, a ovi na kupovini sitni, ajmo reć ispod 50 dionica. Iz aviona gledano (tj koristimm investor) jako je nepovoljan omjer kupnje i prodaje, tj prodaja je nakrcana s stotkama , tristotkama i slično.

kako to ono ovdje zovete, " prekrcaj?" ili "se plaše drhtave ručice"?
j uvijek imam teoriju da je nekom od cvijeća hrvatskog menađmenta zagustilo pa prodaje što ima, pa potegne koju vezu da mu to neko i kupi, ne vjerujem baš u neke TA i FA ovdje kao razlog pada.

možda bi se to moglo nazvati "akumulacija dobiti"……..jer tko je imao "kokose" kupovati po 33x kn. to mu je 10% zarade…….a ako je kupio par tisuća komada, rasporedio ih je na stotke, tristotke i sl. Njemu dosta. Ali i to će proći. Baš me zanima na koliko će dlkv završiti ovu godinu

Pa opet danas kupiš i prodaš po 365-370.
Hvala svima koji su jučer kupili po 368-369. Hvala i ovima jutros kaj su prodali po 33x…….. Hvala i Maliću. A sa belom u Remetincu malo bute pričekali……

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Ako je Dalekovod tolko u *urcu da mi je znat tko to kupuje tolke dionice, tko prodaje svatko ima svoju pretpostavku.

Onaj tko ima vjeru u tu konzervu.

GORE DUDA,A DOLE MUDA.

Dalekovod odbacuje medijske napise

Nakon što je Jutarnji list objavio tekst pod naslovom Državne tvrtke izgubile u poslu s Dalekovodom 2 milijarde kuna, Dalekovod je medijima poslao komentar na navedene napise.

"Tekst u Jutarnjem listu je pun netočnih konstrukcija temeljenim na, većim dijelom, neistinitim podacima", navode iz Dalekovoda. Pritom dodaju da je potpuno netočna tvrdnja u naslovu da su državne tvrtke u poslu s Dalekovodom izgubile 2 milijarde kuna. Dalekovod je zbog toga pokrenuo postupak podnošenja tužbe protiv nakladnika, urednika i novinara. "Dobit na inozemnim projektima je veća nego kod kuće i takvi nam napadi nanose nenadoknadivu štetu", stoji među ostalim u komentaru.

"Nitko od istražnih organa od Dalekovoda, za sada, nije zatražio niti jedan dokument vezan uz teme koje se pojavljuju u medijima. Prema tome, možemo samo zaključiti da nema istrage. Kad bi ona postojala, valjda bi se provodila u Dalekovodu", navode iz kompanije.

Dionica Dalekovoda danas je na Zagrebačkoj burzi posrnula 4,11 posto na posljednju cijenu od 350 kuna, uz promet od 3,12 milijuna kuna.

who dares, wins

New Report

Close