DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.10.2024. u 05:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,47
23.105
6,652
3,44
3,46
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nalazi revizije potvrđuju da je privatizacija u cijelosti opravdala svoju svrhu i da je tekla u skladu s Zakonom!

Jeste, 2003 je sve bilo "prema zakonu" čak i u HAC-u. Sada kada je EU stisla politiku sada izlazi pravo stanje van. Vlada je dobila nalog da razbije građevinski lobi ako hoče da primiriši u EU i to sada rade. Polako ali sigurno. Nije samo DLKV ovde pod pritiskom. Biti če toga još. Tek su krenuli. Sve šta je imalo veze sa politkom HDZ-a i Sanadera če da bude pod pritiskom.

Smiješno je da se napada management firme ( Dalekovod, IGH,….) koji je firmu spasio od propasti, povećao vrijednost firme više puta, zapošljavao radnike, plaćao uredno poreze i doprinose, isplaćivao dividende, da ne nabrajam više……
Po novinaru ispada da je uloga managementa da firmu odvede u stečaj!
A nas sve skupa u komunizam!

Ne novinaru je stalo da nas stranci opeljuše, pogledajte Bechtel, Slavonska banka, sve hrvatske banke koje su privatizirane, ht usluge cijene koje stranci naplaćuju su 3 puta veće od prosjeka nego vani, nadalje da su stranci upravljali tim poduzećima nitko nikome ne bi mogao reći, već bi rekli to je tržišna utakmica………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Dioničari dlkv nitko ne može usporiti ugovor koji ste potpisali i izvršili i nitko nije dobio novac nazad zbog toga, jer ugovor je ugovor, i treba da odgovara onaj tko je potpisao štetne ugovore, a ne privatna tvrtka.
Dobivam jedinice jer znam da sam u pravu i da ima puno lešinara na ovome forumu, ali i iz fonda od kojeg je plasirana ova vijest, namjerno…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Dioničari dlkv nitko ne može usporiti ugovor koji ste potpisali i izvršili i nitko nije dobio novac nazad zbog toga, jer ugovor je ugovor, i treba da odgovara onaj tko je potpisao štetne ugovore, a ne privatna tvrtka.
Dobivam jedinice jer znam da sam u pravu i da ima puno lešinara na ovome forumu, ali i iz fonda od kojeg je plasirana ova vijest, namjerno…..

kako se ne može osporiti ugovor?! ako je sklopljen protivno zakonu poništit će se, takvi ugovori ne konvalidiraju a sve što je nazakonito stečeno, dakle govori se o 2 milijarde kuna, Dalekvood će vratiti državi! kakva će mu biti bilanca nakon toga??
što če biti s upravom koja je potpisala takve ugovore…hm, valjda je to jasno??

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Dioničari dlkv nitko ne može usporiti ugovor koji ste potpisali i izvršili i nitko nije dobio novac nazad zbog toga, jer ugovor je ugovor, i treba da odgovara onaj tko je potpisao štetne ugovore, a ne privatna tvrtka.
Dobivam jedinice jer znam da sam u pravu i da ima puno lešinara na ovome forumu, ali i iz fonda od kojeg je plasirana ova vijest, namjerno…..

Ko zna možda je ta informacija iz Hypa došla? Možete li nešto reć o tome?

Evo pogledajte svježi primjer sudske odluke i kada Vrhovni sud potvrdi tu odluku a radi se o čistom kriminalu

Sud: ‘Vratite dileru 7500 eura koje je investirao u nabavu droge’
sutkinja riječkoga Županijskog suda Srebrenka Šantić, a zatim i Vrhovni sud, priznali su ‘troškove’ nabave heroina i odlučili mu vratiti 7500 eura!?

http://www.jutarnji.hr/-vratite-dileru-7500-eura-koje-je-investirao-u-nabavu-droge-/386357/

Sud poštuje ugovor stoga ugovor kada se potpiše i izvrši više nitko ne može osporiti, osim nacionalizacijom.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Šta je bilo juče na Skupštini?

who dares, wins

Bez veze brinete pa i Podravkina Uprava je u zatvoru pa firma pozitivno posluje. Nije to strašno.
Čak je cijena malo i poskočila otkad se čisti gnoj iz otvorene rane na tijelu našeg napaćenog naroda.
Šteta je samo bilo počet prerano dokupljivati osim onima sa dugom klupom.

Ne bojte se [embarass]

mito i korupcija postoji na čitavoj zemaljskoj kugli, od Japana do Hrvatske, ono šta treba kontorlirat je državna blagajna, sad su svi krivi osim gospode vladajućih, neznam jel tko jučer gledo Otvoreno i vidio šta sve ima Vidošević, e pa pitam se ja jel netko to mogao zaradit pošteno !!!! naravno da nije, ali baja se kandidiro za predsjednika i priča raji kako radit treba

Cookie Monster

1.Cijela dionica ceste oko tunela je placena milijardu kuna a ne trafostanice trafostanice su placene 150 milja u toj cijeloj dionici.
2. Ovo sa strujom nema veze sa vezom jer je drzava htijela na taj nacin pomoci aluminiju Mostar a DLKV je samo 20% vlasnik TLM
3.HAC je prodajom trafo stanica HEPU najvjerojatnije htio doci do likvidnosti

Poanta je da je na tapeti kako se meni cini jedan gospodin pa evo i clanka iz vecernjaka :

Dvije istrage protiv dekana: Tipurića istražuju zbog HEP-a i Dalekovoda
Kad god počnemo istraživati sumnjive poslove u javnim tvrtkama, naiđemo na Tipurića, kaže visokopozicioniran izvor iz pravosuđa.
Autor: I. Toma, V. Mazzocco/VLM25.11.2009 22:00 Dekan Tipurić tvrdio je kako ga napada lobi koji želi privatizirati HEP (Foto: Patrik Macek/Pixsell)
Protiv Darka Tipurića, dekana Ekonomskoga fakulteta u Zagrebu, trenutačno se vode dva odvojena predistražna postupka. Jedan je pokrenulo Županijsko državno odvjetništvo u Zagrebu, a odnosi se na obrasce ugovora koje je dekan izrađivao za HEP i za to im naplatio oko 50.000 eura.

Pokazalo se, naime, da su ti obrasci istovjetni onima koje menadžerska udruga CROM-a daje besplatno, a mogu se preuzeti s njihovih web-stranica. No pošto je Večernji list ljetos otkrio koliko novca Tipurić naplaćuje HEP-u, dekan je Ekonomskog fakulteta ustvrdio da nije izrađivao nikakve menadžerske ugovore nego opsežne studije te da je novac isplaćen za usluge savjetovanja. Ustvrdio je i da nije isplaćeno 350 nego 125 tisuća kuna.

‘Žrtva sam opasnih lobija’
– Nije bilo nikakvih besplatnih obrazaca. Žrtva sam opasnog lobija koji me napada jer žele privatizirati HEP – ustvrdio je tada Tipurić mašući prastarom studijom u kojoj se zauzimao protiv privatizacije državne elektroenergetske kompanije. Dapače, u razgovoru za Večernji list ustvrdio je da se boji za svoj život jer se zamjerio mnogim utjecajnim ljudima, no nije želio reći njihova imena.

Drugi predistražni postupak, kako doznajemo iz izvora bliskog istrazi, protiv Tipurića vodi se u USKOK-u. USKOK-ov spis otvoren je još u rujnu, a odnosi se na slučaj tvrtke Dalekovod d.d. Tipurić je, naime, kao dioničar Dalekovoda izradio elaborat o njegovoj privatizaciji, a uz to je bio konzultant HEP-a koji je pak bio najveći poslodavac Dalekovodu.

Suprugina tvrtka
HEP je u nekoliko godina Dalekovodu dao poslove vrijedne oko milijardu eura. Dio tih poslova iznimno je sumnjiv i još je ljetos zainteresirao istražitelje. HEP je Dalekovodu, navodno, radove plaćao po cijenama mnogo višim od tržišnih.

Međutim, čini se da je glavni Tipurićev krimen to što je za članove uprave Dalekovoda, i za sebe samog, kupovao dionice te tvrtke, i to u vrijeme dok su ga plaćali da izradi elaborat i savjetuje ih o modelima radničke privatizacije. Sve je to navodno radio preko tvrtke Credos, koja je 2003. godine bila jedan od najvećih dioničara Dalekovoda.

Danas tvrtkom Credos, koja više nije među dioničarima Dalekovoda, upravlja Tipurićeva supruga. Pošto je objavljeno kakva je uloga Darka Tipurića u HEP-u i Dalekovodu, jedan visokopozicioniran dužnosnik pravosudnog aparata ustvrdio je: “Kad god počnemo istraživati sumnjive poslove u javnim tvrtkama, naiđemo na Darka Tipurića”. Očito je istražiteljima to konačno postalo dovoljno sumnjivo da pokrenu i formalne postupke.

Cinimi se da je taj gospodin imao veze i oko Podravke.

SAM PROTIV SVIH



Dlkv je tvrtka u privatnim rukama, i stoga ako je tko loše donosio odluke jeste onaj tko je davao natječaje firmama, a to je HAC, iliti HEP, dakle dlkv je dao svoju svoju cijenu za rad koji će prihvatiti, dobio je natječaj, dlkv je napravio svoj rad, stoga uskok niti itko ne može osporiti novac koji su zaradili na natječaju. Kada je država potpisala s Bechtelom više nije mogla raskinuti ugovor….. Jer dogovor je dogovor. Tako i s dlkv….

zanimljivo, ali zar nije i Skladgradnja tvrtka u privtanim rukama? I to tvrtka koja je radila na istim poslovima i s istim investitorima kao i DLKV.
zar nije čelništvo te privatne tvrtke upravo u zatvoru?
zar im država ne osporava novac koji su "zaradili"?
nemojte se zavaravati, uskoro bi čelnici DLKV mogli otkriti svoje davne korijene u susjednoj nam Bosni i postati nedostupni hrvatskom pravosuđu [bye]
[/quote]
Zakon za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta
Članak 26.

Ako izvidi policije ili državnog odvjetništva pokažu da postoje naznake organiziranog kriminaliteta kod kaznenih djela prijevare, uključujući gospodarsku prijevaru i prijevaru osiguranja, kaznenih djela kojima se povređuju prava intelektualnog vlasništva, kaznenih djela prikrivanja protuzakonito dobivenog novca, zlouporabe u postupku stečaja, utaje poreza ili drugih davanja, zlouporaba ovlasti u gospodarskom poslovanju, nedozvoljene trgovine, izbjegavanja carinskog nadzora i drugih kaznenih djela koja su počinjena s ciljem pribavljanja veće imovinske koristi, Ured će od nadležnih upravnih organizacija Ministarstva financija (Porezne uprave, Financijske policije, Carinske uprave, Financijskog inspektorata, Ureda za sprječavanje pranja novca) zatražiti kontrolu poslovanja pravne i fizičke osobe i privremeno oduzimanje novca, vrijednosnih papira, predmeta i dokumentacije koji mogu poslužiti kao dokaz, te zatražiti obavijesti o prikupljenim, obrađenim i pohranjenim podacima u vezi s neobičnim i sumnjivim novčanim transakcijama. U svom zahtjevu Ured može pobliže označiti potreban sadržaj tražene mjere ili radnje te zahtijevati da ga se o njoj izvijesti, kako bi im mogao biti nazočan Ravnatelj ili zamjenik ravnatelja. Nepostupanje po zahtjevu ili dulje neizvršavanje zahtjeva predstavlja težu povredu službene ili radne dužnosti.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Svi kriminalci su žrtva lobija koji se zove Uskok, DORH, MUP, OLAF i ostali organi gonjenja i pravne države.
Pa malo će ih provjeriti i sve u redu, ja ne vidim razlog za zabrinutost, dapače bi trebalo još jače ući

[thumbsup]

New Report

Close