DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.10.2024. u 03:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,47
23.105
6,652
3,44
3,46
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


a poglejte ovo:

Kako otkriva Jutarnji list, istražuje se i privatizacija Dalekovoda, čije najveće kontroverze datiraju iz 1998. kada se projektantsko poduzeće IGH na temelju ugovora s Ministarstvom razvitka i obnove domoglo 50 posto nominalne vrijednosti tvrtke Dalekovod.

što će ovdje letjeti perje kad se klupko odmota [bye]
sutra stampedo u redu pa po bidu- pa tko se spasi, spasi…

A u cashu sam zato što volim vidjeti crvenu boju na svome portfelju ili imam neka saznanja kaj će se događati u skorom razdoblju.
Ljudi kriza je ogromna, Jadranka se mora obračunati s kriminalom i napuniti proračun. To će učiniti ili sada ili NIKADA, a ako učini sada onda bi mogla imati veću popularnost od dr. Tuđmana.

Sa ovim postom ja ne tvrdim da je nužno bilo lopovluka u dlkv niti me briga, možda i nije bilo, ali svi znamo da je u svakoj fimi bilo, a kako će to utjecati na burzu svi znamo.

Eto vezan sam uz pravnike i pravo i policiju pa znam kaj se radi. Niti je ovo odavanje neznam kakvih tajni niti ništa, nego eto napokon se Hrvatska počela pokretati, napokon smo krenuli u borbu s kriminalom.
Svi stalno pričate kako smo krcati kriminalom i onda kada se počne raditi kontra njega vi čamite u dionicama i mene vrijeđate što na PM što ovdje umjesto da mao razmišljate.

E dragi moji čuvaajte se. Dolazi uskok.

p.s. dođite na USA market i olakšajte dušu kao ja, pa neka se dinko i ekipa vesele sami sasobom.
LP

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


– Što će biti s dionicama iz privatizacije DLKV, hoće li i za to biti tužbe protiv uprave DLKV i te fantomske CTG d.o.o. da se dionice vrate državi?? [embarass]

Po tome bi mogli tražiti i dionice od radnika koje su dobili kroz ESOP program.

Danas bi mogli 5-6% up, barem je tako bilo s drugim firmama nakon objava o navodnim nepravilnostima. [tongue]




DLKV je privatna tvrtka i može sklapat ugovore kakve god želi

To su mislili i u skladgradnji…
[/quote]

I tamo još nisam čuo zbog čega točno ih država progoni ! Čujemo samo naklapanja, oni su dali ponudu a netko ju je prihvatio.
[/quote]

A čuj, očito je da je država odlučila istjerati na čistac za sve te velike stvari gdje su radovi plaćani i do 2-3 puta skuplje od tržišne cijene. Na žalost, izgleda je i DLKV u to bio uključen. Sjeti se da istraga zbog namještanja poslova za DLKV, HDEL, VDKT i ostale velike građevince pokrenuta upravo iz EU. Najprije su stradale manje ribe poput Skladgradnje, ali sad na tapet dolaze i veliki poput DLKV. Uopće ne sumnjam da će ovaj puta ići do kraja, tim više što novinari stalno rade pritisak na državu da se to raščisti, a pritišće nas i EU.
Uostalom pogledajte današnji Jutarnji list s velikim naslovom da je Dalekovod oštetio državu za ogromnih 2 milijarde kuna! Ne znam je li to istina, ali očito je da se protiv DLKV vodi istraga, ali i kordinirana žestoka medijska kampanja. Da li je cilj srozati dionicu na 200 kn pa će netko onda krenti u preuzimanje, ili novinari jednostavno žele uništiti jednu dobru tvrtku, teško je sada procjeniti, ali da je dobro-nije.
Bojim se da ćemo danas platiti danak svemu tome i na burzi [sad]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Tako to biva kada novinaru ponestane inspiracije, a mora opravdati plaću. Što drugo da napravi nego da prepiše sam svoj tekst od prije cca dva mjeseca. Već sam dosadio samom sebi, ali eto opet moram

http://www.poslovni.hr/126620.aspx

Dalekovod ne kani komentirati navode kojima ga izvrgavaju sumnjama za nezakonito poslovanje jer sve što je plasirano je netočno, a činjenice i podaci na kojima ih temelje lažno su prikazani", objašnjava

Nitko iz mjerodavnih državnih tijela poput policije ili USKOK-a nije bio u Dalekovodu, ni zvao ni zatražio provjere informacija, a ne postoje ni najave da ih nešto zanima. No sva dokumentacija je uredna i na raspolaganju

Imate mogućnost pa birajte, kome više vjerujete Gordanu Maliću ili Luki Miličiću.


I tamo još nisam čuo zbog čega točno ih država progoni ! Čujemo samo naklapanja, oni su dali ponudu a netko ju je prihvatio.

Dlkv je tvrtka u privatnim rukama, i stoga ako je tko loše donosio odluke jeste onaj tko je davao natječaje firmama, a to je HAC, iliti HEP, dakle dlkv je dao svoju svoju cijenu za rad koji će prihvatiti, dobio je natječaj, dlkv je napravio svoj rad, stoga uskok niti itko ne može osporiti novac koji su zaradili na natječaju. Kada je država potpisala s Bechtelom više nije mogla raskinuti ugovor….. Jer dogovor je dogovor. Tako i s dlkv….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Dobro bi bilo prije bilo kakve priče u tisku pročitati nalaze Državne revizije.
Nije mi cilj braniti bilo koga ali neke stvari u Jutarnjem su čisti falsifikat!


Dlkv je tvrtka u privatnim rukama, i stoga ako je tko loše donosio odluke jeste onaj tko je davao natječaje firmama, a to je HAC, iliti HEP, dakle dlkv je dao svoju svoju cijenu za rad koji će prihvatiti, dobio je natječaj, dlkv je napravio svoj rad, stoga uskok niti itko ne može osporiti novac koji su zaradili na natječaju. Kada je država potpisala s Bechtelom više nije mogla raskinuti ugovor….. Jer dogovor je dogovor. Tako i s dlkv….

zanimljivo, ali zar nije i Skladgradnja tvrtka u privtanim rukama? I to tvrtka koja je radila na istim poslovima i s istim investitorima kao i DLKV.
zar nije čelništvo te privatne tvrtke upravo u zatvoru?
zar im država ne osporava novac koji su "zaradili"?
nemojte se zavaravati, uskoro bi čelnici DLKV mogli otkriti svoje davne korijene u susjednoj nam Bosni i postati nedostupni hrvatskom pravosuđu [bye]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste


Dobro bi bilo prije bilo kakve priče u tisku pročitati nalaze Državne revizije.
Nije mi cilj braniti bilo koga ali neke stvari u Jutarnjem su čisti falsifikat!

Bravo sava…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Dobro bi bilo prije bilo kakve priče u tisku pročitati nalaze Državne revizije.
Nije mi cilj braniti bilo koga ali neke stvari u Jutarnjem su čisti falsifikat!

Bravo sava…….
[/quote]

Nalazi revizije potvrđuju da je privatizacija u cijelosti opravdala svoju svrhu i da je tekla u skladu s Zakonom!


Nalazi revizije potvrđuju da je privatizacija u cijelosti opravdala svoju svrhu i da je tekla u skladu s Zakonom!

Uskok treba istražiti vezu između toga članka odnosno novinara i utjecaj ove vijesti na cijenu dionice te povezanost toga novinara s AZ fondom, a Hanfa treba dati uvid u transakcije u zadnjih 30 dana i sljedećih, te ispitati vezu…………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Nalazi revizije potvrđuju da je privatizacija u cijelosti opravdala svoju svrhu i da je tekla u skladu s Zakonom!

Uskok treba istražiti vezu između toga članka odnosno novinara i utjecaj ove vijesti na cijenu dionice te povezanost toga novinara s AZ fondom, a Hanfa treba dati uvid u transakcije u zadnjih 30 dana i sljedećih, te ispitati vezu…………
[/quote]

Smiješno je da se napada management firme ( Dalekovod, IGH,….) koji je firmu spasio od propasti, povećao vrijednost firme više puta, zapošljavao radnike, plaćao uredno poreze i doprinose, isplaćivao dividende, da ne nabrajam više……
Po novinaru ispada da je uloga managementa da firmu odvede u stečaj!
A nas sve skupa u komunizam!

Nije sad ni toliko bitno da li je Dalekovod kriv i da li je istina da je maznuo državi 2 milijarde kuna. Free float je ogroman (praktiški 100%), a najveći u top 10 rasprodaje dionice. Osim toga sad je jako upitno kakvi su stvarni poslovni rezultati DLKV kad ostane bez poslova od države ili kad ih bude radio po normalnim cijenama a ne višim 2-3 puta od realnih
Mislim da je svima jasno što će se danas dogoditi na ZSE. žao mi je onih što su ušli ovih dana, ali život ide dalje.

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close