DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Afera HAC:

01.12.2009. MARČAPIJA U HAC-U: NA UDARU DLKV I KONSTRUKTOR

Sumnjivi „aneksi“ ugovora za „dodatne radove“ s poduzećem Dalekovod d.d.

Tako je Dalekovod d.d. po osnovnom ugovoru broj 45212-400-2111/2008, podnio zahtjev za priznavanje troškova dodatnih radova i potpisivanje aneksa pod brojem 3412/2008 u visini od 2 milijuna 926 tisuća kuna; po osnovnom ugovoru broj 45212-400-4012/2008, podnio zahtjev za priznavanje troškova dodatnih radova i potpisivanje aneksa pod brojem 4556/2008 u visini od milijun kuna; po osnovnom ugovoru broj 45212-400-2111/2008, podnio zahtjev za priznavanje troškova dodatnih radova i potpisivanje aneksa pod brojem 5082/2008 u visini od milijun i 300 tisuća kuna; po osnovnom ugovoru broj 45212-400-2111/2008, podnio zahtjev za priznavanje troškova dodatnih radova i potpisivanje aneksa pod brojem 5081/2008 u visini od 890 tisuća kuna; po osnovnom ugovoru broj 45212-400-2111/2008, podnio zahtjev za priznavanje troškova dodatnih radova i potpisivanje aneksa prijedlogom od 17 studenog 2008. godine u iznosu od dodatnih milijun 151 tisuću 600 kuna; po osnovnom ugovoru broj 45212-400-2940/2008, podnio zahtjev za priznavanje troškova dodatnih radova i potpisivanje aneksa pod brojem 4792/2008 u visini od 2 milijuna 200 tisuća kuna; po osnovnom ugovoru broj 45212-400-4431/06, podnio zahtjev za priznavanje troškova dodatnih radova i potpisivanje aneksa pod brojem 285/09 u visini od 890 tisuća kuna; po osnovnom ugovoru broj 45212-400-4431/06, podnio zahtjev za priznavanje troškova dodatnih radova i potpisivanje aneksa pod brojem 76/09 u visini od 760 tisuća kuna.

Posebno je zanimljiv zahtjev poduzeća Dalekovod d.d. za financiranje dodatnih radova po osnovnom ugovoru broj 45212-400-2111/2008, podnesen pod brojem 1753/09, dana 7. kolovoza 2009. godine, na iznos od 20 milijuna 576 tisuća 703,49 kuna, pod čudnim obrazloženjem „povećanja troškova zbog produženog angažmana“. Prema tajnom dokumentu Uprave HAC-a, kojeg posjedujemo, ovi „dodatni troškovi“ poslani su na potpis Upravi 4. rujna 2009. godine. Uz „anekse“ potpisivane na manje iznose, samo je poduzeće Dalekovod d.d. tijekom zadnjih godinu dana potpisalo ovakve ugovore za fiktivne „dodatne radove“ u visini od preko 35 milijuna kuna…..

Preneseno iz http://www.necenzurirano.com

preneseno iz http://vlad1111.mojblog.hr/

i…

Nisi mogao gore iskombinirati: necenzurirano + vlad. [bye]

who dares, wins


Nisi mogao gore iskombinirati: necenzurirano + vlad. [bye]

dragi kolega, ovim komentarom naspram vlada bilo bi ti bolje da se nisi niti javljao, a sad barem znamo koji i čiji je lopovluk bacio ovu dionicu na koljena, eto, gazde rasprodaju pošto-poto i bezglavo bježe iz DLKV-a.

"Oprosti tvojim neprijateljima, ali ne zaboravi nikada njihova imena" John F. Kennedy

Šeri kaj si ti u nekom rodu sa sa onim Čarlijem ili ste oboje samo sljedbenici vladove sekte? [lol]

who dares, wins

Piše biznisnovine.com.

rovadC, 02.12.2009. u 21:01
Srbija je zakoračila u snažan investicioni ciklus u oblasti energetike, što će joj omogućiti ubrzani privredni razvoj i otvaranje novih radnih mesta, kaže Ministar rudarstva i energetike Petar Škundrić.
On je na Kongresu o grejanju, hlađenju i klimatizaciji podsetio da je snažan investicioni ciklus u energetici počeo strateškim partnerstvom sa Rusijom o privatizaciji NIS-a, sporazumima o izgradnji gasovoda Južni tok, kao i izgradnjom podzemnog skladišta "Banatski dvor".
Prema njegovim rečima, raspisan je i tender za kongenerativnu elektranu na prirodni gas u Novom Sadu, a sledeće godine očekuje se tender za ovu vrstu elektrana i na Novom Beogradu. Raspisani su tenderi za izgradnju dve nove termoelektrane, "Kolubara B" i "Nikola Tesla III", rekao je Škundrić i naglasio da će se ovim investicijama izvršiti restrukturiranje elektroenergetskog sistema, ali se neće dovesti u opasnost većinsko državno vlasništvo u ovom sektoru.
– To je naše nacionalno blago – rekao je on i dodao da ovakav njegov stav zastupaju i Vlada Srbije i predsednik Srbije.
Kada je reč o hidroenergetici, počela je rekonstrukcija "Đerdapa I", zajedno sa ruskim partnerima, podsetio je Škundrić.
On je rekao da je sa Italijom potpisan sporazum o strateškom partnerstvu o korišćenju obnovljhivih izvora energije, a Elektroprivreda Srbije je potpisala protokol sa nemačkom kompanijom RVE o mogućem strateškom partnerstvu.
On je ocenio da je dobro što se ovakav skup održava nedelju dana pre konferencije Ujedinjenih nacija o klimatskim promenama u Kopenhagenu, gde će se razmatrati izmena Kjoto protokola o smanjenju nivoa emisije gasova staklene bašte.

Isto očekuje i cijelu regiju uključujući i Hrvatsku, a to se odnosi i na cijelu ostalu infrastrukturu (željeznice, autoceste, plinovode, luke…).
Mislim da će biti mnogo posla-srednjeročno, naći će se i model investiranja, a dalekovod je u svojoj branši br. 1 u regiji i šire.
Ne znam u što će regija prvo investirati, ako ne prije svega u osnovnu infrastrukturu koja uveliko nedostaje.

nema tu pomoći ni od efekta staklene bašte, nit staklene kugle; dok šeri, čarli i vlad pišu to što pišu sigurno je samo jedno: propade nam dalekovod!
Šalu nastranu, milsim da je ova dionica atraktivna jer se ispadala a ima najbolje pokazatelje od građevinara. Osobno, kladio sam se na vlakić, koji je ako ćemo pravo krenuo, ova stagnacija jučer mogla bi se tumačiti ko tehnička korekcija. Ako griješim naptiti ću se Šerija, otrovati Čarlijem i nek me Vlad nosi u Transilvaniju.

dragi kolega, ovim komentarom naspram vlada bilo bi ti bolje da se nisi niti javljao, a sad barem znamo koji i čiji je lopovluk bacio ovu dionicu na koljena, eto, gazde rasprodaju pošto-poto i bezglavo bježe iz DLKV-a.

Sad ne znam da li pratimo TOP10 iste dionice, ali gazda nije bezglavo rasprodavao nego je namjerno rušio cijenu. CTG je prodao jedva 5.000 komada, a srušili su cijenu 30%.
Interesantno je kako sad kad se trend generalno okrenuo nema više rasprodaje i onih famoznih 1000ica koje su stajale malo iznad prvog naloga na Asku.
I nemoj mi vrijeđat kolegu Verdija!

Čini mi se da je to spuštanje opet na djelu, dakle svi prošli nalozi iznad 369 kuna su masni, ajmo reć barem stotice, a ovi na kupovini sitni, ajmo reć ispod 50 dionica. Iz aviona gledano (tj koristimm investor) jako je nepovoljan omjer kupnje i prodaje, tj prodaja je nakrcana s stotkama , tristotkama i slično.

kako to ono ovdje zovete, " prekrcaj?" ili "se plaše drhtave ručice"?
j uvijek imam teoriju da je nekom od cvijeća hrvatskog menađmenta zagustilo pa prodaje što ima, pa potegne koju vezu da mu to neko i kupi, ne vjerujem baš u neke TA i FA ovdje kao razlog pada.

my,

Čini mi se da je to spuštanje opet na djelu, dakle svi prošli nalozi iznad 369 kuna su masni, ajmo reć barem stotice, a ovi na kupovini sitni, ajmo reć ispod 50 dionica. Iz aviona gledano (tj koristimm investor) jako je nepovoljan omjer kupnje i prodaje, tj prodaja je nakrcana s stotkama , tristotkama i slično.

kako to ono ovdje zovete, " prekrcaj?" ili "se plaše drhtave ručice"?
j uvijek imam teoriju da je nekom od cvijeća hrvatskog menađmenta zagustilo pa prodaje što ima, pa potegne koju vezu da mu to neko i kupi, ne vjerujem baš u neke TA i FA ovdje kao razlog pada.

možda bi se to moglo nazvati "akumulacija dobiti"……..jer tko je imao "kokose" kupovati po 33x kn. to mu je 10% zarade…….a ako je kupio par tisuća komada, rasporedio ih je na stotke, tristotke i sl. Njemu dosta. Ali i to će proći. Baš me zanima na koliko će dlkv završiti ovu godinu.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Uh ovaj Pbz opet počeo prodavati?

Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira

Vrijednosni papir Moguće vrijednosti

* Važeći podaci za uredovni dan 02.12.2009 .

DALEKOVOD D.D./REDOVNA DLKV-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. CTG D.O.O. 352.474 15,37 Osnovni račun
2. PBZ D.D. 76.367 3,33 Skrb. račun
3. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 44.071 1,92 Skrb. račun
4. DALEKOVOD D.D. (1/1) 43.934 1,92 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 26.348 1,15 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 25.140 1,10 Skrb. račun
7. MILIČIĆ LUKA 22.469 0,98 Osnovni račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 21.740 0,95 Skrb. račun
9. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 21.341 0,93 Skrb. račun
10. KRALJEVIĆ KREŠO 21.029 0,92 Osnovni račun
Ukupno: 28,55

my,

prodaja je nakrcana s stotkama

100 komada, 36.000 kn, to bi trebala biti kao neka velika količina? [lol]

Počišćeno na zatvaranju.

dajte ljudi, top 10 drži SAMO 28,55% !!
a još br. 1. rasprodaje ovu dionicu
pogledajte afere, istrage, pritvore a free float največi na ZSE.
to kad krene tonuti nema da stane do 250-270 kn

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

New Report

Close