DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
7.960
2,366
3,36
3,38
0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pa šta ste toliki naivci da vjerujete u izviješće kako je vjerodostojno, uostalom građevina je koma.

Cookie Monster


oprosti, ali pad se nije dogodio samo na dalekovodu, već na cijelom nizu dionica…koei je bio na 480 sad je 450…o građevinarima da ne govorim…
VIRO je bio već na 500, pa vidi gdi je sad…banke isto…
Sve je bilo korigirano…

KOEI je dugo vremena bio cjenovni priljepak DLKV-u, onda je došla saga od Jutarnjeg i tu su se odnosi poremetili…, pa ove makinacije nakon izvješća…, dok su svi bez razlike donekle rasli DLKV je pomno potapan…

Ako ćemo tako uspoređivati DLKV bi u ovom trenutku trebao biti najniže na cca 460 kn…


pa šta ste toliki naivci da vjerujete u izviješće kako je vjerodostojno, uostalom građevina je koma.

Građevina je koma, to je istina…ali dalekovod će sigurno ubosti nešto posla i dobiti dio kolača od autocesta koje će se graditi ili koje su se već počele raditi u Crnoj Gori, Albaniji itd.
A to će mu biti dovoljno da se stanje u sektoru popravi…
Osim toga ne kupuje se kad je procvat (do onda želimo već biti dobro u plusu), već kad se dotakne dno onda je vrijeme za ukrcaj, a ne znam šta bi se trebalo dogoditi da ovo još ode niže nego što jest…teško je za očekivat neke drastične padove u bliskoj budućnosti, nastupilo je vrijeme oporavka…jest da će trajtati dugo i trebat će puno živaca da neke stvari dođu na svoje razine, ali po meni ovo su jako dobre cijene za ulazak…ne samo na dalekovodu već i na nizu drugih dionica…

sappy, ništa se ti ne brini!
Ako imaš dalekovod, imaš supač dionicu, nemoj si previše razbijat glavu tko sad to prodaje i zašto po ovim cijenama…to ti neće previše pomoći…ili zašto je palo nakon super izvješća..to ti je kao da tražiš odgovor o smislu života ili odgovor na pitanje šta je bilo prije, kokoš ili jaje…
Treba strpljivo čekati i to će se isplatiti, vjerujem vrlo brzo…a ako imaš slobodnog casha i ako ti je prosječna cijena veća od trenutne, sad fino dokupiš jeftino i smanjiš prosjek…i zahvališ još ovome kojem je sila da proda…
Don’t worry, be happy…

bitno da optimizam ne jenjava

Cookie Monster


bitno da optimizam ne jenjava

saladin je dobar oscilator za ulazak….uvjek pogodi tajming da se javi na dnu ,kirurski precizno [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

18. studeni 2009.

Neto dobit Dalekovoda skočila gotovo 73 posto

Grupa Dalekovod je u prvih devet mjeseci ove godine ostvarila ukupne prihode nešto veće od 2 milijarde kuna, što predstavlja rast od gotovo 40 posto u odnosu na isti lanjski period, vidljivo je iz konsolidiranog financijskog izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi.

Na domaćem je tržištu ostvareno 1,47 milijardi kuna prihoda i to kroz ugovore s tradicionalnim kupcima na projektima cestogradnje, željeznice i energetskog sektora, te na uslugama cinčanja i projektiranja. Prihodi na inozemnom tržištu ostvareni su pak u vrijednosti od 539,6 milijuna kuna, kroz projekte u Norveškoj, Albaniji, Crnoj Gori, Kazahstanu, BiH, Sloveniji, te prodaju ovjesne i spojne opreme, kao i metalnih konstrukcija.

Ukupni rashodi kompanije iznosili su 1,93 milijarde kuna u prvih devet mjeseci, što je 39 posto više nego u istom lanjskom razdoblju. U komentaru izvješća ističe se da je rast rashoda u skladu s povećanim proizvodnim kapacitetima i kapacitetima građevinskih i montažnih radova.

Također se navodi da je na rezultat poslovanja direktan negativan utjecaj imala financijska kriza koja je utjecala na rast financijskih rashoda za financiranje tekuće likvidnosti i obrtnog kapitala. Pozitivan utjecaj, koji je donekle ublažio probleme opće nelikvidnosti, ostvaren je kroz inozemne projekte, koji su ugovoreni sa značajnim iznosima avansnih uplata, kaže se u izvješću.

Dalekovod je u devet mjeseci ove godine ostvario neto dobit u iznosu 64,21 milijun kuna, što je čak 72,7 posto više nego u istom razdoblju prošle godine. Dobit prije oporezivanja iznosila je 83,09 milijuna kuna (dobit pripisana imateljima kapitala, s isključenim manjinskim interesom) što je predstavlja rast od 48 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine, stoji u izvješću.

(pd)

marcello

Očekivano odličan konsolidiran FI…, sutra će biti prodaje ko salate…

Ajde sad urušite to na 300 ili ispod…, kakav je to način u ovo teško doba izbacivati takav FI..,
…rokaj fest….

Grupa Dalekovod povećala neto dobit 72,6%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Grupa Dalekovod je u devet mjeseci ove godine ostvarila neto dobit u iznosu 64,2 milijuna kuna, što je 27 milijuna kuna, ili 72,6 posto viša neto dobit nego u istom razdoblju lani, pokazuju podaci iz konsolidiranog financijskog izvješća koje je Dalekovod objavio na Zagrebačkoj burzi.

O bože sveti.
A mi padamo i padamo?
Pa za to netko mora u zatvor majke mi mile.
Pa gdje ode naša mirovina – VRIT!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ne znam čemu se čudite?
Nakon što su neki forumaši tjednima gadili građevinare, a sve radi jeftinog dokupa, sad se tu čudite?
Malo mi je to čudno , jer obično se kaže tko sije vjetar….žanje oluju.
E pa sad žanjite što ste posijali.
Lagali ste da neki građevinari imaju gubitke ( a rade sa dobiti ), pljuvali se sve građevinare i radili organiziranu hajku, itd itd.
Ili ste mislili da ćete meni rušiti Tehniku bez da sebi srušite Dlkv, Ingr, Hdel, Vdkt, Igh i ostale?
Ako ste to očekivali onda ste se jako preračunali, jel da…………….

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Bero ne kenjaj.
Neki su kupovali dlkv po 1500 kada je radio lošije.
Ajd molim te odi drugdje.
Hvala

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Pa tad je burza bila žestoko precijenjena tako da ta usporedba ne vrijedi ni pišljiva boba.
Zar nije cijena skočila na 1.700 kuna na osnovu navlačenja urednika TV Dnevnika, g. Šprajca o preuzimanju mostarskog Aluminija?
Uostalom………

Kupuje se budućnost a ne prošlost, jel tako? Očigledno ostali dioničari Dalekovoda ne dijele tvoje cijenjeno mišljenje i tuku i po 366-370kunića.
A knjigovodstvena je negdje oko 260 kuna.

A ovo sa izražavanjem neću komentirati, jer nije vrijedno komentara…………

O&O

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

New Report

Close