DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 16:48
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Moram komentirat, jer ovo nije u redu šta se događa.
Ovako bezobrazno izvješće objavit usred krize stavrno nije ok,
povećat prihode, povećat dobit i poduplat izvoz…ne znam, Goldman Sachs barem prikaže manje prihode iz pristojnosti, al ne…krajnje bezobrazno, šta reć. [lol]

Ajde da jedan građevinar izbaci dobro izvješće.
Bravo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Majko moja. Gledam ovo vani. Pa i ovdje sam obro bostan izgleda. [cry]

jedino što me čvrsto veže uz tk je ova špagica od vodokotlića


Ajde da jedan građevinar izbaci dobro izvješće.

Pročitao si nekoliko novinskih članaka, pročitao si izjave ovog i onog, neselektivno si strpao sve u isti koš ponavljajući po forumu kako "svi" građevinari nemaju perspektivu…možda je bolje da se sada, kada je objavljeno ovo lijepo izvješće, suzdržiš?


Ne misliš valjda da bih kupio nekog građevinara da još cijena padne??
Pa nisam lud.
Pa 2009. će biti loša, a vidite da će 2010. možda biti i gora, pa nisam lud da u to ulažem?

Prvo, ispričavam se na krivoj informaciji od jučer da će izvješće za 3Q biti 3.11. -> to sam našao na web stranicama Dalekovoda… [embarass]

Izvješće je izvrsno, najbolje među građevinarima. [thumbsup]

Ipak, ovako traljavu reakciju ulagača i kretanje cijene mogu i sami sebi zahvaliti jer:
– ove godine nema isplate dividende, a sa druge strane imali su novce za ulaganje u nogometni klub
– rezali su i plaće (sve su to pokazatelji koji plaše ulagače)

Sa druge strane na vrijeme su shvatili što se sprema u Hrvatskoj i okrenuli se inozemstvu.
Zaključno, očekujem da dolaze još bolji dani i mjeseci za Dalekovod…


Ajde da jedan građevinar izbaci dobro izvješće.
Bravo.

Čestitam kolegama sa DLKV na fenomenalnom izvješču[thumbsup]

samo bih rekao da nije jedan građevinar izbacio dobro izvješče
VIADUKT dobit porasla 500%

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Rezultat je doista odličan, tim prije kada se uzme u obzir da je Dalekovod imao jako dobar rezultat
i za 3Q/2008. Puno je lakše prikazati dobro izvješće ako ti je prošlogodišnje bilo loše, ali treba se prisjetiti da je Dalekovod za 3Q/2008. prikazao 74,3% veću dobit, i sada je to prebacio za dodatnih 53%. Evo mali potsjetnik:

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=58634

http://www.poslovni.hr/130758.aspx

Zaključno sa ovim izvješćem Dalekovod pune dvije godine bilježi kontiniurani rast. Zadnje izvješće
sa padom dobiti prikazao je za 3Q/2007. Koliko je još to poduzeća napravilo na ZSE? Međutim
kod nas se to malo, ili oupće ne cijeni, jer taj i takav Dalekovod je u skupini dionica koje su u prethodnom periodu najviše pale, bez obzira na dvogodišnji kontinuirani rast dobiti i novo ugovorene poslove. Jednostavno nema selekcije. Da stvar bude gora Jutarnji mu je prišio lažnu aferu, tako da u
zadnje vrijeme kada su drugi i rasli on je opet padao. Šteta. Ipak, bez obzira na sve, vjerujem da će
doći neka normalnija vremena kada će ipak na površinu isplivati kvaliteta. Za kraj samo jedna rečenica iz FI:

U novonastaloj situaciji, u Društvu su poduzete odogovarajuće aktivnosti i to:

a) veće aktivnosti u iznalaženju poslova u inozemstvu, posebno u izvaneuropskim zemljama( ima li to kakve veze sa poslovima od više stotina milijuna eura u Libiji i Nigeriji?)

[proud]

20.10.2009.
http://websrv2.hina.hr/hina/web/article-ots.action?id=20091020:OTS-HA203909:1:hrv&c=ots

OTS: Dalekovod d.d. – Izgradnja plinovodnog sustava Like i Dalmacije
http://www.dalekovod.com

Zagreb (ots) – Na temelju članka 440., stavka 4. Zakona o tržištu kapitala,
obavještavamo javnost

da je danas, nakon provedenog postupka javnog nadmetanja, Dalekovod d.d. Zagreb ispred poslovne udruge (Joint Venture) Dalekovod – Ghizzoni potpisao ugovore s i Plinacro do.o. Zagreb o izgradnji II. i III. dijela plinovodnog sustava Like i Dalmacije (PN-I-040-A,B/09), i to za dionice Josipdol – Gospić u iznosu od 27.811.031,10 EUR i Gospić Benkovac u iznosu od 31.765.636,08 EUR.

NAPOMENA O IZVORU:
Dalekovod d.d.
M. Čavića 4, 10000 Zagreb
TEL.1: +385.1.6171159
TEL.2: +385.1.6171187
FAX.: +385.1.6170450
URL: http://www.dalekovod.com

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


– rezali su i plaće (sve su to pokazatelji koji plaše ulagače)

Rezanje plaća sigurno nije pokazatelj koji plaši ulagače, dapače, jer se mogu shvatiti kao mjere štednje, opreza, razuma, restrukturiranja, težnje povećanju (održanju) profitabilnosti putem smanjenja rashoda i sl.

A što se tiče nogometnog kluba, kolega Sasha je nedavno postao informaciju koja bi mogla ići u korist toj akviziciji. Prolistajte unazad.

Nekako u zadnje vrijeme na ovoj temi dosta se pisalo o prodaji dionica od strane mirovinca AZ-a., a
gotovo ništa o tome da je u vrlo kratkom periodu jedan od vlasnika tog istog AZ-a, Zagrebačka banka kupovala i ušla u TOP 10. Danas su na 6. mjestu sa 23.440 komada, a na dan 30.09. nije ih uopće bilo među TOP 10. Zadnji u TOP 10 na dan 30.09. imao je 19.463 komada, što zanači da su bankari u vrlo kratkom roku uzeli nekoliko tisuća komada. Inače ZABA je poslovna banka Dalekovoda i stalno ih prati garancijama na međunarodnim natječajima za ponude i dobro izvršenje ugovora (primjer Kazahstan, Norveška). Zašto su baš iz ZABA-e kupovali Dalekovod? Ima li nešto što oni znaju a mi ne? Spremaju li se neke nove garancije, za neke nove poslove? Ništa neznam, samo onako na glas razmišljam.

Evo da ja pokusam odgovoriti kao prvo svi DLKV svrstavaju u obicnog gradjevinarca sto on svakako nije.Dokaz imamo i sa ovim dobijenim poslom na izgradnji plinovoda sto drugi gradjevinarci nemogu ni zamisliti.

Inace bilo je dosta govora o ukidanju vec potpisanih ugovora sa strane drzave za cestogradnju sto se jako odrazilo na cijenu svih gradjevinskih dionica na trzistu medjutim i ta drzava ako se odlucila na zavrsetak ciklusa ulaganja u cestogradnju,morace otvoriti novi ciklus mozda u elekrifikacij a svi znamo da je DLKV tu spreman da preuzme posao dog drugi gradjevinari nemogu primirisati.Medjutim ako drzava ipak novi investicijski ciklus pokrene kojim slucajem u zeljeznicama opet Dalekovod je prvi u redu za dobivanje posla.

Da zakljucim ova tvrtka pokriva i cestogradnju i plinifikaciju i elektrifikaciju i sve moguce poslove za zeljeznicu,zato ovi rezultati koji su izbaceni nisu iznenadjenje za mene.

Sto se tice prihoda iz vana koji su se brutalno povecali samo govore o tome da tvrtka odlicno grabi i sa tim svim izvrsenim poslovima su stekli nove reference te se vec prica lagano o MOGUCNOSTI dobijanja jos vecih poslova na racun ovih prvih dobro izvedenih.Svakako ta cinjenica bi trebala zagolicati mastu investitorima.

Posto je u Amera doslo do znacajnijih padova ovaj tjedan te se ipak tamo vani ocekuje da bi ova korekcija mogla potrajati jos neko vrijeme uz pomake gore dolje svakako u sljedecem vremeskom periodu treba iskoristiti taj negativan sentiment iz vana koji ce se sigurno preljevati i kod nas, te rasprodaju G.Dinka iskoristiti za akumuliranje ove dionice preporuka STRONG BUY pogotovo ispod 380kn ako kojim sljucajem dionica dodje na ovu razinu.

Nadam se da sam koliko toliko pomogao kolega Sasha, u ocekivanju konsolidiranog izvijesca koje bi nadam se jos znacajnije trebalo popraviti ove rezultate koji su nam prezentirani za 3Q zelim vam ugodan vikend. [cool]

SAM PROTIV SVIH


Evo da ja pokusam odgovoriti kao prvo svi DLKV svrstavaju u obicnog gradjevinarca sto on svakako nije.Dokaz imamo i sa ovim dobijenim poslom na izgradnji plinovoda sto drugi gradjevinarci nemogu ni zamisliti.

Inace bilo je dosta govora o ukidanju vec potpisanih ugovora sa strane drzave za cestogradnju sto se jako odrazilo na cijenu svih gradjevinskih dionica na trzistu medjutim i ta drzava ako se odlucila na zavrsetak ciklusa ulaganja u cestogradnju,morace otvoriti novi ciklus mozda u elekrifikacij a svi znamo da je DLKV tu spreman da preuzme posao dog drugi gradjevinari nemogu primirisati.Medjutim ako drzava ipak novi investicijski ciklus pokrene kojim slucajem u zeljeznicama opet Dalekovod je prvi u redu za dobivanje posla.

Da zakljucim ova tvrtka pokriva i cestogradnju i plinifikaciju i elektrifikaciju i sve moguce poslove za zeljeznicu,zato ovi rezultati koji su izbaceni nisu iznenadjenje za mene.

Sto se tice prihoda iz vana koji su se brutalno povecali samo govore o tome da tvrtka odlicno grabi i sa tim svim izvrsenim poslovima su stekli nove reference te se vec prica lagano o MOGUCNOSTI dobijanja jos vecih poslova na racun ovih prvih dobro izvedenih.Svakako ta cinjenica bi trebala zagolicati mastu investitorima.

Posto je u Amera doslo do znacajnijih padova ovaj tjedan te se ipak tamo vani ocekuje da bi ova korekcija mogla potrajati jos neko vrijeme uz pomake gore dolje svakako u sljedecem vremeskom periodu treba iskoristiti taj negativan sentiment iz vana koji ce se sigurno preljevati i kod nas, te rasprodaju G.Dinka iskoristiti za akumuliranje ove dionice preporuka STRONG BUY pogotovo ispod 380kn ako kojim sljucajem dionica dodje na ovu razinu.

Nadam se da sam koliko toliko pomogao kolega Sasha, u ocekivanju konsolidiranog izvijesca koje bi nadam se jos znacajnije trebalo popraviti ove rezultate koji su nam prezentirani za 3Q zelim vam ugodan vikend. [cool]

Svaka cast VELIKI POGLAVICA!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

New Report

Close