DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Opet ovaj ej moj Sasha. Računica je jasna pad najavljeni pad prihoda od cca.30 % (to je po meni blaža varijanta)građevinskog sektora donosi i pad dobiti od 30 %.To je prognoza za ovu godinu,a ne treba biti prorok za prognozu za sljedeću godinu u kojoj će se dodatno srezati sve kapitalne investicije države. Usvakom slučaju izgledan je u razdoblju od sljedećih par godina pad prihoda od 50 % u građevinskom sektoru.

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a moje je potpuno suprotno od tvoga. Mislim da Dalekovodu ne
prijeti nikakava kataklizma, nego baš naprotiv. Koliko vidim ti sve građevinare trpaš
u isti koš, i one koji potpisuju nove ugovore i tako si osiguravaju mirnu budućnost, i one sa kojima će
se raskidati postojeći ugovori. Tu ne praviš nikakvu razliku, a trebao bi. Dalekovod ima poslova za barem godinu dana unaprijed, a unutar zadnjih 3 mjeseca dobio je i nove poslove:

http://www.seebiz.eu/bih/tvrtke/energetika/elektroprivreda-hzhb-dalekovod-i-energoinvest-obnavljaju-mrezu,51505.html

http://www.poslovni.hr/127179.aspx

Ako se ovome pridoda da će najvjerojatnije dobiti da radi i dionicu plinovoda Slobodnica – Donji Miholjac (44 mil. eura), o tome je pisao "Jutarnji", a kako su oni u vezi Dalekovoda imali pravo samo
kada su objavili da će dobiti posao plinifakacije Like, nema razloga da im nevjerujem i u ovaj drugi posao. Samo na poslu plinifikacije cca 100 milijuna eurića. (istina u suradnji sa Talijanima).
A što će biti ako se dobiju poslovi u Ukrajini, Libiji, Nigeriji. Svaki od njih teški nekoliko stotina
milijuna eur? O kakvoj krizi posla za Dalekovod pričamo?

Nakon ozbiljnih tema uvijek dođe sport. Pa evo malo.

http://www.net.hr/sport/page/2009/10/27/0011006.html?pos=n0

Koliko ono Dalekovod ima dionica Hajduka?

[tongue]

Ovo ne izgleda lijepo…
Molim ocjenu barem 7…


Mislim da Dalekovodu ne prijeti nikakava kataklizma, nego baš naprotiv. Koliko vidim ti sve građevinare trpaš u isti koš. Tu ne praviš nikakvu razliku, a trebao bi. Dalekovod ima poslova za barem godinu dana unaprijed, a unutar zadnjih 3 mjeseca dobio je i nove poslove:

http://www.seebiz.eu/bih/tvrtke/energetika/elektroprivreda-hzhb-dalekovod-i-energoinvest-obnavljaju-mrezu,51505.html

http://www.poslovni.hr/127179.aspx



@Sasha

Ma ne trpa on sve u isti koš. Samo je zaboravio na sve ovo što si gore naveo.

Odbijanac u toku, ali baš kad krene veći nalog iskoči na prodaji…, hmmm…

ako neposjedujete ove dionive zašto ste tako brižni , nemojte samo reći kako ste jućer a i vjerovatno danas dobro zaradili na nekim svoim dionicama, , da ste u pravom trenutku izašli- pa opet ušli i dobro zaradili,


Opet ovaj ej moj Sasha. Računica je jasna pad najavljeni pad prihoda od cca.30 % (to je po meni blaža varijanta)građevinskog sektora donosi i pad dobiti od 30 %.To je prognoza za ovu godinu,a ne treba biti prorok za prognozu za sljedeću godinu u kojoj će se dodatno srezati sve kapitalne investicije države. Usvakom slučaju izgledan je u razdoblju od sljedećih par godina pad prihoda od 50 % u građevinskom sektoru.

Za ovu godinu Dalekovod ce imati rast prihoda i dobiti a kako sada stvari stoje sa poslovima i sljedeca 2010 bi trebala biti dobra za DLKV sto se tice ostalih gradevinara tu se nebih htio mijesati.

SAM PROTIV SVIH

Eto.., odbijanac srezan u korjenu…, natrndačio se ovaj po 396 i to je to…
Nedavno se kukalo kako ne ide preko 440, a sad ima prodaje ispod 400 ko salate…, strašno….

Nema ga više, istresao se po bidu, sad je ispod 400 samo sitniš. Kad izađu rezultati za 3Q ovi što sad prodaju lupat će se po glavi. Meni je fino danas upalo na 391-393 kn [smiley]

p.s. crobex se vraća prema 0, bio je na -2,13%, a sad je već na -1,24%

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Opet ovaj ej moj Sasha. Računica je jasna pad najavljeni pad prihoda od cca.30 % (to je po meni blaža varijanta)građevinskog sektora donosi i pad dobiti od 30 %.To je prognoza za ovu godinu,a ne treba biti prorok za prognozu za sljedeću godinu u kojoj će se dodatno srezati sve kapitalne investicije države. Usvakom slučaju izgledan je u razdoblju od sljedećih par godina pad prihoda od 50 % u građevinskom sektoru.

Za ovu godinu Dalekovod ce imati rast prihoda i dobiti a kako sada stvari stoje sa poslovima i sljedeca 2010 bi trebala biti dobra za DLKV sto se tice ostalih gradevinara tu se nebih htio mijesati.
[/quote]

Koje onda logike ima da oni koji su najavili gubitak u 3. kvartalu rastu 10-20% dok DLKV stagnira…, a sada kad tržište pada, DLKV je prvi u redu za tobogan….!!??
Ajd nek mi netko pametniji objasni jer ja to više nikako da skužim…

Znam…, jutarnji+hac+fond+roha+sentiment i eto sranja…, no kad sve to prođe DLKV će zadnji čekati na porast….

Ah..da…, ovaj po 396 je smaknut…, skoro u komadu

Neko si je odavno smislio da neće dopustit ovoj dionici da raste, vidjelo se to još od osmog mjeseca, ne treba puno filozofirat, onaj tko ima najviše love i najviše dionica radi šta ga je volja. Boli ga džon za dobit ili gubitak, može kako hoće! To kod nas prolazi.

I kakve ima veze ako još nisu poslovali s gubitkom ko brdo firmi čije su dionice rasle i kakve ima veze ako im prihodi neće ni ubuduće padati, nekad je dlkv vrijedio 1900 kuna, a danas kad nije ništa lošija firma nego tada i s ništa manje vrijednim poslovima ne vrijedi na burzi ni 400 kuna, radi se šta se hoće i tu nitko ne može ništa!

never surrender


Nema ga više, istresao se po bidu, sad je ispod 400 samo sitniš. Kad izađu rezultati za 3Q ovi što sad prodaju lupat će se po glavi. Meni je fino danas upalo na 391-393 kn [smiley]

p.s. crobex se vraća prema 0, bio je na -2,13%, a sad je već na -1,24%

Tko će se lupati po glavi to je još za diskusiju (naravno bilo bi mi draže da su to ovi koji prodaju), no hebeš ti burzu koja nagrađuje gubitaše, dobra izvješća nemaju utjecaja na kretanje cijene…, stalno pišamo uz vjetar i prkosimo svjetskim indexima, a cijene dionica određuju fond manageri po vlastitom nahođenju…, ukratno recept za propast onima koji se ne adaptiraju…. [angry]

kolega strplljen -spašen,

New Report

Close