DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.dalekovod.hr/u-medijima/business.hr-28072009.pdf

http://www.mmpi.hr/default.aspx?ID=5299

Ako se do kraja godine realiziraju ova preuzimanja, (a vjerojatno hoće), što mislite koliko će onda
vrijediti Dalekovod?


A što te navodi na pomisao da bi konzorcij na kraju mogao dobiti preuzimanje Aluminija, to je prije 1,5 godinu bilo pitanje sata, pa ništa. I zašto misliš da bi to u ovoj krizi značilo rast dionice? Danas smo u potpuno drugom okruženju teške nelikvidnosti.
Ipak, dobro je imati pozitivna očekivanja, da ne kažem maštanja.
Pozdrav strpljivima.

Do 15.09. će ovdje biti veselo.
Bitno je jedino kupiti na vrijeme.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Do 15.09. će ovdje biti veselo.
Bitno je jedino kupiti na vrijeme.

?????????????????????????

Mrtvilo od 11:14:37

Vrijednosnica Cijena Količina Vrijeme

DLKV-R-A 400,00 25 11:14:37
DLKV-R-A 397,00 230 10:58:29
DLKV-R-A 396,97 3 10:58:29
DLKV-R-A 396,80 25 10:58:29
DLKV-R-A 396,80 25 10:56:18

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



Do 15.09. će ovdje biti veselo.
Bitno je jedino kupiti na vrijeme.

?????????????????????????
[/quote]
???????????????????????????????????????????????????

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Do 15.09. će ovdje biti veselo.
Bitno je jedino kupiti na vrijeme.

Ili je još bitnije pobjeći na vrijeme.

ma sve će se polako vratiti na svoje….treba biti strpljiv i ne gubiti živce….

na 4300 sve prodajem...

ima tu jos ljudi kojima je ulaz preko 1000 kn?

03. rujan 2009.| Tin Bašić

Treći indeks u 18 godina
Domaći ulagači pozdravljaju uvođenje novog indeksa i smatraju da je to samo jedan od mnogih koraka k razvoju domaćeg tržišta kapitala

Od ponedjeljka na domaćem tržištu kapitala “s radom” počinje novi indeks – CROBEX 10. “To je prvi hrvatski ‘blue-chip’ indeks koji će pratiti kretanje cijena najlikvidnijih dionica s najvećom ‘free float’ tržišnom kapitalizacijom.

Kreiran je kao podloga za izradu investicijskih proizvoda kao što su indeksni fondovi i strukturirani proizvodi”, poručili su sa Zagrebačke burze koja će izračunavati taj indeks. Nakon CROBEX-a i CROBIS-a ovo je tek treći indeks ove burze u 18 godina njezina poslovanja. Što se tiče sastava novog indeksa, nema posebnih iznenađenja. U njemu će se nalaziti dionice Adrisa, Atlantske plovidbe, Dalekovoda, Ericssona NT, HT-a, Instituta IGH, Ine, Ingre, Jadroplova i Končara EI. Među njima najveći udio dionica u slobodnoj prodaji ima Adris od 95 posto, dok je najmanji Inin od osam posto. S burze su objavili i reviziju sadašnjeg indeksa CROBEX iz kojeg 21. rujna izlaze Belišće i Kraš, a ulaze Tehnika i već pomalo zaboravljeni Dom holding.

Dobar potez Akteri domaćeg tržišta kapitala pozdravljaju novi indeks i nadaju se kako je to korak k razvoju tržišta. “Novi indeks je jedini indikator kojim mjerimo stupanj likvidnosti prvih 10 dionica”, izjavila je direktorica Argus vrijednosnica Nada Ružić. Ističe kako je to kvalitetan i dobro tempiran potez Zagrebačke burze kojim se vraća povjerenje i potiče optimizam na ulaganje. No kako će u sastav indeksa CROBEX 10 ući “najbolje”, odnosno najlikvidnije dionice iz sastava CROBEX-a, postavlja se pitanje koji će od njih postati relevantniji. “Možemo pretpostaviti da je ideja CROBEX-a 10 da se iz CROBEX-a izdvoji manji broj dionica koji bi prema svojoj likvidnosti mogao zainteresirati i neke veće strane fondove koji dosad nisu investirali u Hrvatsku. Tako bi veći …
(Ostatak samo za pretplatnike poslovnog)

marcello


ima tu jos ljudi kojima je ulaz preko 1000 kn?

teško
takvi su uglavnom odavno prodali ili više ne pišu

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

ja sam posljednji mohikanac [tongue]


ja sam posljednji mohikanac [tongue]

Nisi, tješi se, a istina je da takvi više ništa ne pišu. Da su pametni kupovali bi po ovim niskim cijenama i smanjili si ulaz, ali su najvjerojatnije dekintirani, pa samo gledaju. Cijena preko 1000? Možda za kojih 5 godina. Iako zanimljiv je ovaj Crobex 10, možda on pomogne tim dionicama. Vidjet ćemo. Pozdrav strpljivima.

New Report

Close