DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 19:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Tema nam je malo šutljiva! Trenutno smo treći po prometu i vrijednosti.
Do sada protrgovano 4.631 dionica i 1.818.030,35 kn [proud]

Razmišljamo dali ući sad ili poslušati Brankicu sa tehničke analize koja je predvidjela pad do cirka 360 ako probije 400.

Smiješna je ova naša burza, prosto za nepovjerovati. U danu u kojem crobex završi u plusu 0,27%, sruši se Dalekovod za 4,39%. Iživljavaju se na firmi koja je dala odlično izvješće za 1Q/2009, i najavila da će im ova 2009. biti najbolja poslovna godina sa rekordnom zaradom i profitom.
Poduzeće koje odlično radi, ostvaruje profit, najavljuje rekordnu dobit očito kod nas nema prođu i
nije na cijeni. Što da se radi, stigla neka luda vremena gdje je u modi "što gore to bolje" tako da trenutno bolje prolaze d.d. koja su dala loša (bio sam blag) izvješća, i koja ne znaju što ih čeka sutra a kamoli za godinu dana. U kojem će smjeru ovo dalje ići ne znam, ali znam da što se mene tiče mogu ga rušti ako hoće svaki dan po 5% i tako sve do 1 kn, ali od mene dionice vidjeti neće.


Smiješna je ova naša burza, prosto za nepovjerovati. U danu u kojem crobex završi u plusu 0,27%, sruši se Dalekovod za 4,39%. Iživljavaju se na firmi koja je dala odlično izvješće za 1Q/2009, i najavila da će im ova 2009. biti najbolja poslovna godina sa rekordnom zaradom i profitom.
Poduzeće koje odlično radi, ostvaruje profit, najavljuje rekordnu dobit očito kod nas nema prođu i
nije na cijeni. Što da se radi, stigla neka luda vremena gdje je u modi "što gore to bolje" tako da trenutno bolje prolaze d.d. koja su dala loša (bio sam blag) izvješća, i koja ne znaju što ih čeka sutra a kamoli za godinu dana. U kojem će smjeru ovo dalje ići ne znam, ali znam da što se mene tiče mogu ga rušti ako hoće svaki dan po 5% i tako sve do 1 kn, ali od mene dionice vidjeti neće.

kolega klasicna navlakusa,ne mislim na vas post nego trgovinu…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......


Smiješna je ova naša burza, prosto za nepovjerovati. U danu u kojem crobex završi u plusu 0,27%, sruši se Dalekovod za 4,39%. Iživljavaju se na firmi koja je dala odlično izvješće za 1Q/2009, i najavila da će im ova 2009. biti najbolja poslovna godina sa rekordnom zaradom i profitom.
Poduzeće koje odlično radi, ostvaruje profit, najavljuje rekordnu dobit očito kod nas nema prođu i
nije na cijeni. Što da se radi, stigla neka luda vremena gdje je u modi "što gore to bolje" tako da trenutno bolje prolaze d.d. koja su dala loša (bio sam blag) izvješća, i koja ne znaju što ih čeka sutra a kamoli za godinu dana. U kojem će smjeru ovo dalje ići ne znam, ali znam da što se mene tiče mogu ga rušti ako hoće svaki dan po 5% i tako sve do 1 kn, ali od mene dionice vidjeti neće.


jesi razmisljao malo o tomu zasto kvalitetna poduzeca stagniraju ova losija slacu.hebiga moguce je da se neka dizu zbog sto boljeg izlaska dok se druga drze nisko zbog povoljnijeg ulaska,prije ili kasnije fundamenti ce reci svoje…pozz

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Na Dalekovodu uvijek neko istresanje. Treba ostati miran i ne dati se isprovocirati. Kako kaže kolega sasha ovo je jedna od najboljih firmi u Hrvatskoj, a 2009 će definitivno biti rekordna godina za Dalekovod. Ugovoreno je puno novih poslova što osigurava mirnu budućnost. Osim toga najavljena je i kupovina vlastitih dionica kroz slijedećih 18 mjeseci. Po meni Dalekovodu je mjesto iznad 1000 kn, a tko prodava po ovim smješnim cijenama samo naprijed, kupaca uvijek ima.



Tema nam je malo šutljiva! Trenutno smo treći po prometu i vrijednosti.
Do sada protrgovano 4.631 dionica i 1.818.030,35 kn [proud]

Razmišljamo dali ući sad ili poslušati Brankicu sa tehničke analize koja je predvidjela pad do cirka 360 ako probije 400.
[/quote]

predviđala je ona i pad JNAF-a na 1700-1800 pa ga je prodala na 1950, a drugi dan je skočio na 2100-2200 [lol]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Novosti i najave
19. lipnja 2009. jučer

Vlada usvojila Strategiju energetskog razvoja Republike Hrvatske

ZAGREB, 19. lipnja 2009. (Hina) – Vlada je na današnjoj sjednici usvojila Strategiju energetskog razvitka Republike Hrvatske do 2020. godine, kojom se, uz ostalo, predviđa da će se u energetiku u tom razdoblju uložiti oko 15 milijardi eura, odnosno da će taj sektor u rastu hrvatskog BDP-a sudjelovati s oko 1 do 2 posto godišnje.
Prema riječima potpredsjednika Vlade i ministra gospodarstva, rada i poduzetništva Damira Polančeca Strategijom se, uz ostalo, predviđa gradnja dviju termoelektrana na plin i dviju na uvozni kameni ugljen te hidroelektrana.

Predviđa i da se do 2012. godine donese konačna odluka o eventualnoj izgradnji nuklearne elektrane u Hrvatskoj.

Ti su planovi, istaknuo je Polančec, temeljeni na procjeni da će rast potrošnje energije u Hrvatskoj do 2020. godine iznositi 3,1 posto godišnje, pri čemu se predviđa rast potrošnje električne energije za 4,3 posto, a energije od plinovitog goriva za 4,7 posto godišnje.

Strategija se odnosi, među ostalim, i na izgradnju terminala za ukapljeni plin, umrežavanje plinskog sustava s mađarskim, ulaganja u podzemna skladišta za plin, završetak modernizacije rafinerija, osiguravanje 90-dnevnih zaliha nafte do 2012. godine, kao i donošenje konačne odluke o projektu Družba Adria.

Prvotne procjene glede ulaganja u energetski sustav iznosile su oko 10 milijardi eura, no kako je došlo do rasta cijena tehnologije koja se koristi u energetici, trenutno se može reći da će ta vrijednost biti oko 15 milijardi eura. To znači da će investicije u energetiku u narednim godinama godišnje rastu hrvatskog BDP-a doprinositi s jedan do dva posto, istaknuo je Polančec.

___________________________

Iz intervjua Luke Miličića "Nacionalu" 02.06.2008.

‘San mi je graditi elektrane’

"San mi je graditi elektrane. Struka će reći koje elektrane, ali je činjenica da Hrvatska deset godina u tome kasni. Trebalo je imati rješenja i dokumentaciju na području energetike. Ovako do 2020. nemamo šanse krenuti naprijed. Bez električne energije se ne može bilo što pokrenuti, ni autocestu sagraditi. Pogreška je što se energetika cijelo vrijeme smatrala socijalom."

http://www.poslovni.hr/119744.aspx

[b]Potražnja za navedenim tranšama bila je izrazito dobra, ističe se u priopćenju. U izdanju je sudjelovalo preko 30 investitora sa slijedećom strukturom: investicijski fondovi s 17,8 posto, mirovinski fondovi 50,4 posto, banke 14,5 posto, osiguravajuća društva 7,3 posto, fizičke osobe 1,7 posto i pravne osobe 8,3 posto[/b]

Znaju ljudi što valja.

koliko je tvrtki povuklo zapise u dalekovod cini se ipak vjeruju………… [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

ZADUŽIVANJE
Dalekovod: Tri tranše zapisa vrijedne 105 milijuna kuna
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ZAGREB – Dalekovod d.d. izdao je jučer tri tranše komercijalnih zapisa ukupnog iznosa oko 105 milijuna kuna, priopćeno je danas iz te tvrtke.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/dalekovod-tri-transe-zapisa-vrijedne-105-milijuna-kuna,49176.html

Ovi k’o naša vlada, veliki uspjeh jer su se još zadužili da riješe dio starih dugova [lol]
Kak’ će sve to ispasti vidjet ćemo već na jesen [pray]

citat Seebiz :

Srnux, 25.06.2009. u 08:55
Istodobno, dodaje se, Dalekovod (ZSE:DLKV-R-A) je učinio prijevremeni otkup postojećih tranši komercijalnih zapisa na tržištu te je na taj način otkupljeno oko 91,6 milijuna kuna komercijalnih zapisa koji Dalekovodu dospijevaju tijekom srpnja i rujna 2009. godine.

Dakle, izdali su 105 milijuna a otplatili 91,6 . Dodatno su se zadužili manje od 15 milijuna i odgodili plaćanje do 13. travnja 2010. i 18. lipnja 2010. .
Vlada ne otplaćuje ništa nego se samo opterećuje s novim zaduženjima.

New Report

Close