DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 17:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Baš je danas DLKV jadno rasto
mislim da je zaslužio više gledajuči ostale a
u zadnje vrjeme je više pao nego rasto
Šteta shodno da je dionica super

Nažalost, ne samo da nije rastao nego je pao za 3,97 kn u odnosu na cijenu u Četvrtak. Ovih + 0.18%
je samo prosječna dnevna cijena. Slažem da to nije zaslužio, a s obzirom na to da je Dalekovod
povezao već zadnja 3Q sa odličnim FI, i još k tome najavio povećanje neto dobiti za 2009. god.
Koliko je firmi za ZSE to napravilo? Malo, jako malo, a da stvar bude dovedena do apsurda oni koji
daju loše (katastrofalne) FI rastu znatno više. Baš šteta.

[/quote]

Nažalost, ne samo da nije rastao nego je pao za 3,97 kn u odnosu na cijenu u Četvrtak. Ovih + 0.18%
je samo prosječna dnevna cijena. Slažem da to nije zaslužio, a s obzirom na to da je Dalekovod
povezao već zadnja 3Q sa odličnim FI, i još k tome najavio povećanje neto dobiti za 2009. god.
Koliko je firmi za ZSE to napravilo? Malo, jako malo, a da stvar bude dovedena do apsurda oni koji
daju loše (katastrofalne) FI rastu znatno više.
Baš šteta.

[/quote]

Apsurdna situacija je sa Atlantskom i Jadrplovom… Gubitak kod ATLP nije ni okrznu dionicu a dobit Jadroplova dignuo dionicu 1% ako i toliko…

Isto je nastradao FRNK koji ima super izvješče i kupio največeg konkurenta Gloriju
da bi dan iza roknuo -20 % do svoje skoro najniže cijene ikad.

Zatim TNPL da ne pričam ista priča super izvješča i godišnje i 1Q2009 največi brodar
super firma ali jako slabo rasla.
Mogo bih još spomenuti BD62 koji je super firma kaj nebu nikad propala ubiti trgovci legalnom drogom alkoholom isto slabo rasla ali radi papka koji ne daje izvješča
FRNK i BD62 su firme stare preko 100g
preživjele 2 rata i koliko oćeš kriza.

Ali da ne pišem o njima moram nastaviti o DLKV koji je po meni
Naj naj naj bolja dionica za uzeti trenutno jer ima sve odlična izvješča za 100% je povečao poslove
vani i još če povečati za njega u Evropi ima posla jako jako puno jer radi jako jeftino i
dobro tako da svi oče njega.da ne pričam koliko je likvidan kao dionica i na kraju
da ne zaboravi DLKV je rasto duplo manje od IGH (kojega isto imam),i KOEI ili HDEL(koju isto imam)
Te je stoga najpotcjenjenija likvidna dionica na našoj burzi

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Isto je nastradao FRNK koji ima super izvješče i kupio največeg konkurenta Gloriju
da bi dan iza roknuo -20 % do svoje skoro najniže cijene ikad.

Zatim TNPL da ne pričam ista priča super izvješča i godišnje i 1Q2009 največi brodar
super firma ali jako slabo rasla.
Mogo bih još spomenuti BD62 koji je super firma kaj nebu nikad propala ubiti trgovci legalnom drogom alkoholom isto slabo rasla ali radi papka koji ne daje izvješča
FRNK i BD62 su firme stare preko 100g
preživjele 2 rata i koliko oćeš kriza.

Ali da ne pišem o njima moram nastaviti o DLKV koji je po meni
Naj naj naj bolja dionica za uzeti trenutno jer ima sve odlična izvješča za 100% je povečao poslove
vani i još če povečati za njega u Evropi ima posla jako jako puno jer radi jako jeftino i
dobro tako da svi oče njega.da ne pričam koliko je likvidan kao dionica i na kraju
da ne zaboravi DLKV je rasto duplo manje od IGH (kojega isto imam),i KOEI ili HDEL(koju isto imam)
Te je stoga najpotcjenjenija likvidna dionica na našoj burzi


Ali to još nije sve!
Ako kupite odmah dobiti ćete nagradu [cool] [cool] [lol]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Prema izvješću za zadnji kvartal
Ukupna aktiva – 2,6 mlrd kuna
Ukupan dug – 1,95 mlrd kuna
Preslika gotovo svih građevinskih tvrtki je stanje likvidnosti i ogromnog zaduženja. Ne želim biti baba roga ali ako i sam Rohatinski govori o tome da realni sektor tek očekuje kriza, koeficijent zaduženosti će sigurno biti jedan od ključnih faktora poslovanja ako ne i samog opstanka određenog trgovačkog društva.

Nema problema kolega svako ima svoje mišljenje i strahove.
Po meni DLKV nije tipičan građevinar ..
Dlkv se sve više oslanjaja na strano tržište.
Iz zadnjeg izvješča
Na inozemnom pak tržištu kroz projekte u Norveškoj, Albaniji, Crnoj Gori, Kazahstanu, BiH te prodaji ovjesne i spojne opreme i metalnih konstrukcija, ostvareno je 83,05 milijuna kuna prihoda, što predstavlja rast od gotovo 90 posto.

Koga zanima dobit i ostalo neka ponovo pročita članak pod nazivom

Kvartalni prihodi Dalekovoda porasli 32 posto
http://www.poslovni.hr/115140.aspx

Uostalom malo ima firmi iz Hrvatske koje imaju ovako dobro izvješće,
kada tome nadodamo odličnu likvidnost i nisku cijenu dionice
ne znam što bi još trebalo.
Ko hoće može pričati i loše o ovoj dionici,
svakoj dionici se može naći zamjerke i ne postoji savršena.
Govorenje da DLKV ne vrijedi je po meni traženje dlake u jajetu,
makar možda ima i neko suprotnog mišljenjenja.
Mislim da dolazi više od onih koji bi ga htjeli rado još jeftinije kupiti
nego stvarno misle da ta dionica ne valja.
Po meni od DLKV je jedino možda boji IGH
ali kad usporedimo
cijene njihovih dionica onda je tu DLKV definitivno pobjednik.
Kolegama sa IGH nemojte niš zamjeriti jer isto imam IGH za koga
mislim da je uz DLKV top kvalitetna dionica.

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Prema izvješću za zadnji kvartal
Ukupna aktiva – 2,6 mlrd kuna
Ukupan dug – 1,95 mlrd kuna
Preslika gotovo svih građevinskih tvrtki je stanje likvidnosti i ogromnog zaduženja. Ne želim biti baba roga ali ako i sam Rohatinski govori o tome da realni sektor tek očekuje kriza, koeficijent zaduženosti će sigurno biti jedan od ključnih faktora poslovanja ako ne i samog opstanka određenog trgovačkog društva.

kolega, ako društvo ima projekciju prihoda i to ostvaruje i ako tim prihodima servisira obveze onda ne vidim problem. Nelikvidnost jest problem, ali za one okrenute (makar dijelom) na vanjska tržišta nelikvidnost je manji problem. Naravno… prihodovati i servisirati obveze nije dovoljno da bi cijena dionice rasla. Nekog vraga se mora i zaraditi i generirati novu vrijednost po glavnici, ali iz poslovanja, a ne nekakvim revalorizacijama imovine. DLKV je profitabilna firma i generira novu vrijednost iz poslovanja povrh servisiranja dugova. Na žalost, postoje građevinari na ZSE koji su također zaduženi ali nakon servisiranja obveza, zarada koja ostane je mizerija i ne generira nikakvu novu vrijednost za dioničara i to traje tako godinama. A novi poslovi koje dobivaju znači samo da će imati di bušiti i kopati, ozbiljnije zarade naravno nema nigdje. Takva je firma recimo HDEL. Svi ti njihovi poslovi koje dobivaju ne znače ništa za dioničara,jer promjene glavnice iz redovnog poslovanja jednostavno _nema_. Kod Dalekovoda toga ima, naravno… cijena dionice HDEL-a raste… a DLKV stoji. zašto? nemam pojma. izgleda da svi vole igrat ponzi piramide radije nego ulagat u dobre firme…

disclaimer… nemam niti DLKV niti HDEL.

I'LL BE BACK


Prema izvješću za zadnji kvartal
Ukupna aktiva – 2,6 mlrd kuna
Ukupan dug – 1,95 mlrd kuna
Preslika gotovo svih građevinskih tvrtki je stanje likvidnosti i ogromnog zaduženja. Ne želim biti baba roga ali ako i sam Rohatinski govori o tome da realni sektor tek očekuje kriza, koeficijent zaduženosti će sigurno biti jedan od ključnih faktora poslovanja ako ne i samog opstanka određenog trgovačkog društva.

Da je ovko krizna godina to znamao, a da realni sektor kod nas tek očekuje kriza kao što kaže Rohatinski vrlo je moguće. Međutim, po meni baš zbog toga ova dionica ima posebnu težinu.

Prisjetimo se malo:

30.03.09. SEEBIZ.EU

Dalekovod je prošle godine ostvario bruto dobit od 104,945 milijuna kuna što je 4,2 posto više nego u istom razdoblju prošle godine. Ono što dodatno ohrabruje jest svakako ambiciozan plan za ovu godinu u kojem se ne vide štetni utjecaji globalne krize. Naime, za ovu godinu kompanija planira ostvariti bruto dobit od 144,8 milijuna kuna, 38 posto više od ostvarene prošlogodišnje dobiti. Također, planira se i ostvarivanje 2,41 milijardu kuna prihoda, 6,8 posto više nego 2008.

Ovo je samo jedan primjer zašto se razlikuje od drugih. Koliko se naših poduzeća u ovoj kriznoj godini
usudilo izaći sa prodnozom da će im ova poslovna godina biti bolja od prethodne? U izvješću za 1Q/2009 su naglasili da su svjesni poteškoća na tržištu, ali "bez obzira na otežanu okolnost u narednom razdoblju očekuje se ostvarenje planskih rezultata u gotovo svim elementima."
Oni što su mogli to su i napravili. Poslali su jasan signal dioničarima da će dobro poslovati, a na koji će način to biti vrednovano kroz cijenu dionice, e to na žalost više ne ovisi o njima.



Prema izvješću za zadnji kvartal
Ukupna aktiva – 2,6 mlrd kuna
Ukupan dug – 1,95 mlrd kuna
Preslika gotovo svih građevinskih tvrtki je stanje likvidnosti i ogromnog zaduženja. Ne želim biti baba roga ali ako i sam Rohatinski govori o tome da realni sektor tek očekuje kriza, koeficijent zaduženosti će sigurno biti jedan od ključnih faktora poslovanja ako ne i samog opstanka određenog trgovačkog društva.

Da je ovko krizna godina to znamao, a da realni sektor kod nas tek očekuje kriza kao što kaže Rohatinski vrlo je moguće. Međutim, po meni baš zbog toga ova dionica ima posebnu težinu.

Prisjetimo se malo:

30.03.09. SEEBIZ.EU

Dalekovod je prošle godine ostvario bruto dobit od 104,945 milijuna kuna što je 4,2 posto više nego u istom razdoblju prošle godine. Ono što dodatno ohrabruje jest svakako ambiciozan plan za ovu godinu u kojem se ne vide štetni utjecaji globalne krize. Naime, za ovu godinu kompanija planira ostvariti bruto dobit od 144,8 milijuna kuna, 38 posto više od ostvarene prošlogodišnje dobiti. Također, planira se i ostvarivanje 2,41 milijardu kuna prihoda, 6,8 posto više nego 2008.

Ovo je samo jedan primjer zašto se razlikuje od drugih. Koliko se naših poduzeća u ovoj kriznoj godini
usudilo izaći sa prodnozom da će im ova poslovna godina biti bolja od prethodne? U izvješću za 1Q/2009 su naglasili da su svjesni poteškoća na tržištu, ali "bez obzira na otežanu okolnost u narednom razdoblju očekuje se ostvarenje planskih rezultata u gotovo svim elementima."
Oni što su mogli to su i napravili. Poslali su jasan signal dioničarima da će dobro poslovati, a na koji će način to biti vrednovano kroz cijenu dionice, e to na žalost više ne ovisi o njima.

[/quote]
kako god da bude,logicno bi mi nekako bilo uz sve navedeno,da joj cijene od kvartala do kvartala ima uzlaznu putanju,no koliko logike trenutno ima na zse… [cool]
u svakom slucaju kako kvartali tj FI izlaze,bit ce i ulagacima jasnije sto je ok a sto ne,osobno se ne brinem jer mislim da je ovo srednjerocno dobra investicija,jer dobit koju trenutacno biljezi ce se kad tad odraziti na cijenu dionice…no to je samo moje misljenje…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Krenula kola, trguje se …

danas sam malo gricnuo….

na 4300 sve prodajem...

onih 500kom na asku odjednom je nestalo ….da nisu nešto načuli pa su se brzo povukli ???

na 4300 sve prodajem...

New Report

Close