DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 00:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,70
14.147
3,825
3,72
3,76
1,08%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Top bid
CIJENA KOLIČINA
328,00 40
327,31 45
322,50 5
321,00 20
315,00 43
308,02 20
308,01 20
308,00 55
305,05 45
305,01 40
Top ask
CIJENA KOLIČINA
326,50 85
327,00 115
327,11 25
327,12 57
328,00 58
329,12 80
329,99 318
330,00 108
332,00 46
332,35 12


Ima neka dobra duša da posta trenutnu kupnju/prodaju.
Hvala

CIJENA KOLIČINA
328,00 40
327,31 45
322,50 5
315,00 43
308,02 20
308,01 20
308,00 155
305,07 4
305,05 45
305,01 40
Top ask CIJENA KOLIČINA
307,00 132
307,90 181
315,00 22
318,99 5
319,99 40
320,00 164
323,40 150
324,99 5
325,00 224
325,12 80

Hvala dobrim dušama…

Viš kak strah to sve otjera u blokadu…

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

RAST
Dalekovod prošle godine povećao bruto dobit 4,2%, poslovne prihode 28%
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Dalekovod je prošle godine ostvario bruto dobit od 104,945 milijuna kuna što je 4,2 posto više nego u istom razdoblju prošle godine kad je iznosila 100,76 milijuna kuna, priopćeno je nakon današnje sjednice Nadzornog odbora.

Poslovni su prihodi iznosili 2,25 milijardi kuna što je 28,0 posto više nego lani, kad su iznosili 1,76 milijardi kuna. Pritom su znatno brže rasli inozemni prihodi koji su porasli čak 48,7 posto, na 565,9 milijuna kuna nego oni u zemlji koji su povećani 22,3 posto (na 1,69 milijardi kuna). Snažno su rasli i rashodi i to 47,1 posto, na 2,44 milijardi kuna. Financijski su prihodi smanjeni sa 38,5 milijuna na 24,6 milijuna kuna.

Za ovu godinu kompanija planira ostvariti bruto dobit od 144,8 milijuna kuna, 38 posto više od ostvarene prošlogodišnje dobiti. Također, planira se i ostvarivanje 2,41 milijardu kuna, 6,8 posto više nego 2008. U strukturi tih prihoda ipak se očekuje smanjenje inozmenih prihoda koji bi trebali pasti na 490 milijua kuna, 13,4 posto manje nego prošle godine.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/dalekovod-prosle-godine-povecao-bruto-dobit-4%2c2%25%2c-poslovne-prihode-28%25,41263.html

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Da, odlično za DLKV, hajde da malo sve rezimiramo, osim onih koji moraju hitno prodati ili
ih panika uhvati, zapravo za te je bolje da ne trgiju jos cca 1 dana.
Za DLKV odlični rezultati za godinu prošlu i ovu punu fijaska.
DLKV, kao primjer, jer sam na toj temi, a i uživam ju.
Vijesti, šta žele napraviti u ovoj godini, akvizicije, sve se radi kako bi se opstalo.
Odlična vijest, i stoga ka kupujem, tj. imam DLKV jer vjerujem u nju, njezinu budućnost,
što će i vrijeme, vjerujem u to i pokazati.
A tu me ne zanima ni SAD ni AZIJA koja je potonula kao da je sve propalo.
Sve mi se to čini kao neke velike igre, s toga me to ni ne zamara kao prije.
Rasli su ovih dana, vise od nas, i naravno da sada moraju malo down, ispuhati se.
I opet ce krenuti up.
Ali mi je tu jedino bitno, da se okreće povjerenje i tendencija ka pozitivnog kod ulagaća,
sveopće oko tržištsa kapizala.
Stoga, naše dionice, koje su vrijedne, koje imaju budućnost, tj. u koje kao individua svatko vjeruje.
Kao i svi što vjerujemo u nešto.
Donosit će plodove danas, sutra.
Tako, mi se čini naša burza prava košnica, za strašenje, manipulaciju, paniku.
Ali, bojim se da si se ispicali svi Aševi, tj karte.
Pa je pesimista sve manje, i onih koji su odavno otišli i nikada se neće nažalost vratiti,
ili bio takava splet okolnosti ili izgubili povjerenje, to sada nije bitno.
Da, jedini, i najbitnije mi, ako smo ozbiljni ulagači, ostati ćemo vjerni svojim
dionicama, i pustiti, dane, mjesece, godine da učine svoje.
Amerika, niti Azija niti bilo koja druga džava me ne hrani, niti oblači.

Saludos!

And God says let there be light and be light, and it was good...

nema tu panike!!!!!!!samo hitna prodaja!!,na ovoj jeb… burzi sam već 5 godina,kupavao kad je crobex bio i na 1000,i 5000bodova,i zarađivao i gubio,na kraju u velikom minisu,da sam imao 10milja eur,utukao bi ih,i sad mogu reći i priznat samom sebi da sam postao ***obrisano*** kockar!!!!!!!!

I to što veliš, svi smo mi u duši gambleri, prizali to sebi ili ne.

And God says let there be light and be light, and it was good...

I evo, zbog boljih rezultata nego prošle godine DLKV od najviše cijene u petak do današnje dobio na cijeni skoro čitavih -20%. (Imamo ZSE!!!). A da malo uljepšamo sliku danas samo -10%

ma nije to zse,to je financijski"vladajući"inžinjering!!!

Samo jedna "stvar" može spasiti cijelu situaciju !
A TO JE DA TREBA UVESTI POREZ NA DOBIT KAKAV JE I BIO PLAN OD OPORBENIH STRUJA !
Cijena svake dionice bi onda možda imala svoju stvarnu vrijednost (toliko koliko vrijedi) !
A ovo sad je raj za lov u mutnom !
Stvari idu po principu da primjerice 5 dana dionica raste, a onda u sat vremena toliko i padne ! Kako da ne ! Hm ! Ma svi mi to znamo, ali se pravimo kao da se to ne događa nama ! Bit će dan žalosti kad nam izgubi nogometna repka ! To je ipak najvažnija stvar u našim životima !
Hy bok !

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...


Samo jedna "stvar" može spasiti cijelu situaciju !
A TO JE DA TREBA UVESTI POREZ NA DOBIT KAKAV JE I BIO PLAN OD OPORBENIH STRUJA !
Cijena svake dionice bi onda možda imala svoju stvarnu vrijednost (toliko koliko vrijedi) !
A ovo sad je raj za lov u mutnom !
Stvari idu po principu da primjerice 5 dana dionica raste, a onda u sat vremena toliko i padne ! Kako da ne ! Hm ! Ma svi mi to znamo, ali se pravimo kao da se to ne događa nama ! Bit će dan žalosti kad nam izgubi nogometna repka ! To je ipak najvažnija stvar u našim životima !
Hy bok !

A kako odrediti porez na dobit ?
Ako sam 2007.god usla na burzu i kupovala npr.DLKV po 1200,pa prodala po 1500..pa onda opet u nekoliko navrata k/p..recimo da mi je zadnji ulaz na 250 a ja prodam po 330,računa li se ta razlika kao dobit,mada sam i dalje u minusu?
Ili druga mogučnost,imala sam sve u DLKV pa sam izašla i ušla u neke druge dionice koje su sad porasle i ja kao imam na njima zaradu ali od samog ulaza na ZSE sam u minusu..
ili kako če se izračunati porez ako samo jednim dijelom izlazim sa burze ,a drugi ostaje u portfelju?
Ovo se pitam več duže vrijeme..ja u principu nemam ništa protiv poreza samo me interesira kako bi se on obračunavao..znamo da se porez obračunava na dobit,ali sve dok je moj ulaz puno veči [ne na pojedinoj dionici,več cijeli portfelj] od trenutnog stanja ne može se obračunati porez,ili?

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.



Samo jedna "stvar" može spasiti cijelu situaciju !
A TO JE DA TREBA UVESTI POREZ NA DOBIT KAKAV JE I BIO PLAN OD OPORBENIH STRUJA !
Cijena svake dionice bi onda možda imala svoju stvarnu vrijednost (toliko koliko vrijedi) !
A ovo sad je raj za lov u mutnom !
Stvari idu po principu da primjerice 5 dana dionica raste, a onda u sat vremena toliko i padne ! Kako da ne ! Hm ! Ma svi mi to znamo, ali se pravimo kao da se to ne događa nama ! Bit će dan žalosti kad nam izgubi nogometna repka ! To je ipak najvažnija stvar u našim životima !
Hy bok !

A kako odrediti porez na dobit ?
Ako sam 2007.god usla na burzu i kupovala npr.DLKV po 1200,pa prodala po 1500..pa onda opet u nekoliko navrata k/p..recimo da mi je zadnji ulaz na 250 a ja prodam po 330,računa li se ta razlika kao dobit,mada sam i dalje u minusu?
Ili druga mogučnost,imala sam sve u DLKV pa sam izašla i ušla u neke druge dionice koje su sad porasle i ja kao imam na njima zaradu ali od samog ulaza na ZSE sam u minusu..
ili kako če se izračunati porez ako samo jednim dijelom izlazim sa burze ,a drugi ostaje u portfelju?
Ovo se pitam več duže vrijeme..ja u principu nemam ništa protiv poreza samo me interesira kako bi se on obračunavao..znamo da se porez obračunava na dobit,ali sve dok je moj ulaz puno veči [ne na pojedinoj dionici,več cijeli portfelj] od trenutnog stanja ne može se obračunati porez,ili?
[/quote]
let it be…..

samo što nije...

New Report

Close