DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 02:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,70
14.147
3,825
3,72
3,76
1,08%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




povecanje prihoda u 2009 za 40 %, na 140 mil…
ako necemo letiti zbog ovakvog izvjesca onda ne znam zbog cega cemo…
s obzirom da je sjednica bila 23.3 jasno je otkud ovo kretanje dionice ovih dana

samo im još preostaje sitnica da i zacrtani plan u praksi i ostvare i još po mogućnosti i premaše..
ili sam ja čorav ili smatraju da investitore ne zanima kako to misle postići, pogotovo pri ovakvom kriznom periodu, valjda uprava i NO smatra da je dovoljno na toalet papiru izdati priopćenje za investitore i javnost i time su svoju obvezu ispunili, očito uče od ovih iz IGH
[/quote]
slazem se, ali valjda nisu retardirani kad su isli s takvim podacima, a mozda…
U svakom slucaju ovo bi trebalo za cijenu dionice znaciti samo jedno…up, a opet s obzirom da je kod nas svasta moguce mozda bude bas i suprotno.
Cesto se zna dogoditi da cijena dionice raste ususret izvjesce, a onda izvjesce bude i bolje od ocekivanog a cijena down to the river….
U svakom slucaju bit ce zanimljivo iduci tjedan…
[/quote]

pa napisali su ti da je dobit oko 104 milje, prema tome to je već svima dostupna informacija,
a piše da se radi o dobiti prije oporezivanja znači neto dobit od cca 20%-

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

porasli su im operativni rashodi, operativni prihodi su rasli sporije te su niži od operativnih rashoda…
kad već o tome pričamo a to implicira da je operativna dobit manja nego li godinu prije

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


porasli su im operativni rashodi, operativni prihodi su rasli sporije te su niži od operativnih rashoda…
kad već o tome pričamo a to implicira da je operativna dobit manja nego li godinu prije

U biti 2007 i 2008 su tu negdje ali zanimljivo je sto si i sam napisao odakle ce natuc 140 milja ove godine, nadam se da nece zavrsit kao Fižulić sa svojim procjenama [lol]

No pain no Game



porasli su im operativni rashodi, operativni prihodi su rasli sporije te su niži od operativnih rashoda…
kad već o tome pričamo a to implicira da je operativna dobit manja nego li godinu prije

U biti 2007 i 2008 su tu negdje ali zanimljivo je sto si i sam napisao odakle ce natuc 140 milja ove godine
[/quote]

dobra je to firma, kakogod, bitno je da ovu godinu isfuraju profitabilno a za 2010. i dalje se ne bojim, još samo da u primjeru komunikacije sa investitorima počnu slijediti Ericsson ili HT i nema frke…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



porasli su im operativni rashodi, operativni prihodi su rasli sporije te su niži od operativnih rashoda…
kad već o tome pričamo a to implicira da je operativna dobit manja nego li godinu prije

U biti 2007 i 2008 su tu negdje ali zanimljivo je sto si i sam napisao odakle ce natuc 140 milja ove godine, nadam se da nece zavrsit kao Fižulić sa svojim procjenama [lol]
[/quote]
I tri godine unazad su imali dobit od nešto preko 70 mil netto.
Dakle,povijest kaže sporo rastuća firma.Više mi izgleda kao kozmetika i friziranje završnih računa.
U godini krize planirati ovoliki porast dobiti je hrabro,jer izvozni poslovi padaju.

Najveći problem su ogromne tekuće obaveze.A glavni poslodavci i dužnici HEP i država.Bože sačuvaj.




porasli su im operativni rashodi, operativni prihodi su rasli sporije te su niži od operativnih rashoda…
kad već o tome pričamo a to implicira da je operativna dobit manja nego li godinu prije

U biti 2007 i 2008 su tu negdje ali zanimljivo je sto si i sam napisao odakle ce natuc 140 milja ove godine, nadam se da nece zavrsit kao Fižulić sa svojim procjenama [lol]
[/quote]
I tri godine unazad su imali dobit od nešto preko 70 mil netto.
Dakle,povijest kaže sporo rastuća firma.Više mi izgleda kao kozmetika i friziranje završnih računa.
U godini krize planirati ovoliki porast dobiti je hrabro,jer izvozni poslovi padaju.

Najveći problem su ogromne tekuće obaveze.A glavni poslodavci i dužnici HEP i država.Bože sačuvaj.
[/quote]

Zanimljivo je da sam ja negdje čuo da im je imovina podcijenjena u bilanci a to onda znači da obveze u stvari i nisu u tolikom nesrazmjeru u odnosu na imovinu. No kako je ovo Lijepa naša Hrvatska (i obala Jadranska) a ne truli kapitalistički zapad, onda nam preostaje samo da nagađamo jel u bilanci fer prikazano stanje imovine , obveza i kapitala ili je po sistemu "Što se manje vidi-to se bolje prodaje(ili kupuje)" . Naravno slična je situacija i na gro drugih FI ostalih kompanija.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 





porasli su im operativni rashodi, operativni prihodi su rasli sporije te su niži od operativnih rashoda…
kad već o tome pričamo a to implicira da je operativna dobit manja nego li godinu prije

U biti 2007 i 2008 su tu negdje ali zanimljivo je sto si i sam napisao odakle ce natuc 140 milja ove godine, nadam se da nece zavrsit kao Fižulić sa svojim procjenama [lol]
[/quote]
I tri godine unazad su imali dobit od nešto preko 70 mil netto.
Dakle,povijest kaže sporo rastuća firma.Više mi izgleda kao kozmetika i friziranje završnih računa.
U godini krize planirati ovoliki porast dobiti je hrabro,jer izvozni poslovi padaju.

Najveći problem su ogromne tekuće obaveze.A glavni poslodavci i dužnici HEP i država.Bože sačuvaj.
[/quote]

Zanimljivo je da sam ja negdje čuo da im je imovina podcijenjena u bilanci a to onda znači da obveze u stvari i nisu u tolikom nesrazmjeru u odnosu na imovinu. No kako je ovo Lijepa naša Hrvatska (i obala Jadranska) a ne truli kapitalistički zapad, onda nam preostaje samo da nagađamo jel u bilanci fer prikazano stanje imovine , obveza i kapitala ili je po sistemu "Što se manje vidi-to se bolje prodaje(ili kupuje)" . Naravno slična je situacija i na gro drugih FI ostalih kompanija.
[/quote]

ja se nadam da HR građevinari nisu nekakav Enron koji je frizirao (lažirao) izvješča da bi se dočepao
kojekakvog kapitala na tržištu novca itd. itd…pa je nakraju zaslužno nestao….

na 4300 sve prodajem...






porasli su im operativni rashodi, operativni prihodi su rasli sporije te su niži od operativnih rashoda…
kad već o tome pričamo a to implicira da je operativna dobit manja nego li godinu prije

U biti 2007 i 2008 su tu negdje ali zanimljivo je sto si i sam napisao odakle ce natuc 140 milja ove godine, nadam se da nece zavrsit kao Fižulić sa svojim procjenama [lol]
[/quote]
I tri godine unazad su imali dobit od nešto preko 70 mil netto.
Dakle,povijest kaže sporo rastuća firma.Više mi izgleda kao kozmetika i friziranje završnih računa.
U godini krize planirati ovoliki porast dobiti je hrabro,jer izvozni poslovi padaju.

Najveći problem su ogromne tekuće obaveze.A glavni poslodavci i dužnici HEP i država.Bože sačuvaj.
[/quote]

Zanimljivo je da sam ja negdje čuo da im je imovina podcijenjena u bilanci a to onda znači da obveze u stvari i nisu u tolikom nesrazmjeru u odnosu na imovinu. No kako je ovo Lijepa naša Hrvatska (i obala Jadranska) a ne truli kapitalistički zapad, onda nam preostaje samo da nagađamo jel u bilanci fer prikazano stanje imovine , obveza i kapitala ili je po sistemu "Što se manje vidi-to se bolje prodaje(ili kupuje)" . Naravno slična je situacija i na gro drugih FI ostalih kompanija.
[/quote]

ja se nadam da HR građevinari nisu nekakav Enron koji je frizirao (lažirao) izvješča da bi se dočepao
kojekakvog kapitala na tržištu novca itd. itd…pa je nakraju zaslužno nestao….
[/quote]

rekao sam podcijenjena a ne precijenjena što je bio slučaj kod Enrona

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


U godini krize planirati ovoliki porast dobiti je hrabro,jer izvozni poslovi padaju.

Nemate pojma kakvi su izvozni poslovi na pomolu. Ne brinite se Vi za DLKV.

Resistance is futile! You will be assimilated!


Što se tiče funamenata, prema trenutnim procjenama 300 je realno. Multiple izgledaju pristojno na tim razinama.

A što se tiče odbijanca, ako ovo vani potraje…
Ovisno o intenzitetu odbijanca tj ako kretanja indeksa crobex budu povoljna, dalekovod po meni može odradit jedan realan rast do 340 tj da se odbijemo za 60% prethodnog vala padanja …

Vidimo da smo u pret-prošlom valu pali sa 550 na 250, pa narasli na 420, tj pali za 300 kuna pa porasli za 180 kuna, cirka oko 60% retracement.

Sada smo pali sa cirka 420 na 220, dakle padali smo 200 kuna, mogli bi odradit oko 120 kuna prema gore. A time bi i došli u realne okvire, te se izvukli iz podcjene i stabilizirali cijenu na nekim "realnijim" razinama. [tongue]

ponekad jako nerviram sam sebe, jer se ne slušam, nego se kolebam [tongue]
ovo što sam ja rekao prije 2 tjedna se točno odigralo u lipu…

ovo sam bio poprilično siguran kad sam pisao, a onda sam se ukakao i rasprodao sa oko 260, pa malo se krcao oko 270, pa se prodavao opet oko 300… umjesto da sam sam sebe poslušao i od 240 odsjedio do danas … GRRR … vožnjica je bila stvarno fina.

al dobro, bit će čini se sada prilike opet čekat dlkv na lijepim cijenama ako se odigra sve kako TA nalaže, jedino što nam crobi ima snage povuć još do 100 bodova gore, a onda prije odbijanca prema dolje možemo i mi još nešto. ali to je sada već sve pri kraju [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

http://www.poslovni.hr/112221.aspx

Ima neka dobra duša da posta trenutnu kupnju/prodaju.
Hvala

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

New Report

Close