DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 10:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
7.875
2,341
3,36
3,38
0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

blokada….i to pozitivna…..juhu….

na 4300 sve prodajem...


blokada….i to pozitivna…..juhu….

Ja ne vidim – crkava mi ZTM cijeli dan danas [angry]

A kud nakon toga???
Nadam se dalje prema gore…


blokada….i to pozitivna…..juhu….

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...


Što se tiče funamenata, prema trenutnim procjenama 300 je realno. Multiple izgledaju pristojno na tim razinama.

A što se tiče odbijanca, ako ovo vani potraje…
Ovisno o intenzitetu odbijanca tj ako kretanja indeksa crobex budu povoljna, dalekovod po meni može odradit jedan realan rast do 340 tj da se odbijemo za 60% prethodnog vala padanja …

Vidimo da smo u pret-prošlom valu pali sa 550 na 250, pa narasli na 420, tj pali za 300 kuna pa porasli za 180 kuna, cirka oko 60% retracement.

Sada smo pali sa cirka 420 na 220, dakle padali smo 200 kuna, mogli bi odradit oko 120 kuna prema gore. A time bi i došli u realne okvire, te se izvukli iz podcjene i stabilizirali cijenu na nekim "realnijim" razinama. [tongue]

U svemu se vise-manje slazem osim u procjeni fundamenata. Naime i na 300kn su fundamenti smijesno jeftini. Jedini razlog zbog kojeg je to vise-manje realno je cinjenica da je trenutno i vecina ostalih dionica smijesno jeftina. Sjetimo se samo multipli od prije 2 godine (naravno prevelikih), pa mozemo zakljuciti da je realna cijena puno puno visa od 300kn. Samo treba cekati da do nje dodje. Pogotovo jer zarada firme u ovoj krizi nece pasti, s obzirom da Dalekovod ima ugovorenih poslova za narednih nekoliko godina (radim u firmi koja im je kooperant pa znam kako im ide).

,JA SAM NOVI I ZBUNJENO GLEDAM TO SAD,,,AL NEMISLIM NI PRODAVAT NI KUPOVAT-IMAM DOSTA DLKV,, SAMO SE NADAM DA BUDE DIVIDENDA,,BAR KO I LANI,

brana zasad na 275 eh kad bi to probili…….

Samo strpljenja..brana je tu da netko skupi na niskim razinama. Danas-sutra ce se nakupovati pa ce i sama brana nestati, odnosno prebaciti se na vise cifre. Taj koji ima 600 komada sigurno nije lud da si dopusti probijanje te brane. Da je, ne bi imao 600 komada [wink]

Taj netko je već skupio koliko mu treba…i sada cilja kada će prodati…ako već nije…
Malo zelenila i odmah euforija…izi…


Samo strpljenja..brana je tu da netko skupi na niskim razinama. Danas-sutra ce se nakupovati pa ce i sama brana nestati, odnosno prebaciti se na vise cifre. Taj koji ima 600 komada sigurno nije lud da si dopusti probijanje te brane. Da je, ne bi imao 600 komada [wink]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Pa 270kn stvarno ne mozes rec da je neka luda cifra po kojoj se isplati prodati. Ajmo malo pogledati fundamente na toj razini – p/b oko 1, p/e oko 6. Jednako kako je prije par godina bilo besmisleno kupovati firme po p/b 5 i p/e 50, tako ih je sad i besmisleno na ovim razinama prodavati. Netko tko ima 600 komada to vjerojatno zna. Eventualno ako daytradea pa lovi neke mini peakove, ali u to sumnjam jer je cifra dovoljno velika da takve peakove ugusi.

Na kraju krajeva, jos uvijek ti nije prekasno za kupiti.

Ja sam od prošlog tjedna u DLKVu…ponovno…već sam nedavno pisao kada sam izlazio…i evo me sada opet tu…
Pogledaj koliko je dionica protrgovano po cca 230 i niže…i takvom nije za baciti izlaz na 270…u samo nekoliko dana cca 17 – 20% zarade…najs…

Ne kažem da se taj koji će izlaziti po 270 neće zeznuti i ne kažem da u ovom naletu DLKV ne može još gore…samo kažem…nije 270 za bacit.

A baj end hold…onda je i 270 super za uć…i 300 je super za uć…pa ni 400 nije loše…

Pitanje je samo tko kako radi i razmišlja na TK.


Pa 270kn stvarno ne mozes rec da je neka luda cifra po kojoj se isplati prodati. Ajmo malo pogledati fundamente na toj razini – p/b oko 1, p/e oko 6. Jednako kako je prije par godina bilo besmisleno kupovati firme po p/b 5 i p/e 50, tako ih je sad i besmisleno na ovim razinama prodavati. Netko tko ima 600 komada to vjerojatno zna. Eventualno ako daytradea pa lovi neke mini peakove, ali u to sumnjam jer je cifra dovoljno velika da takve peakove ugusi.

Na kraju krajeva, jos uvijek ti nije prekasno za kupiti.

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Jezus,
skoro sam ostao bez pola dionica.
Stavio nalog visoko na prodaju čisto iz dosade i sada vidio da je skoro prošlo.

No kaj želim reči.
Baš je lijepo biti u dionicama, pogotovo dlkv. Bilo je teško zadnjih par dana ali hehehehe

Idemo do 350 ovog puta, ma ja zadovoljan i sa 330

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ja sam od prošlog tjedna u DLKVu…ponovno…već sam nedavno pisao kada sam izlazio…i evo me sada opet tu…
Pogledaj koliko je dionica protrgovano po cca 230 i niže…i takvom nije za baciti izlaz na 270…u samo nekoliko dana cca 17 – 20% zarade…najs…

Ne kažem da se taj koji će izlaziti po 270 neće zeznuti i ne kažem da u ovom naletu DLKV ne može još gore…samo kažem…nije 270 za bacit.

A baj end hold…onda je i 270 super za uć…i 300 je super za uć…pa ni 400 nije loše…

Pitanje je samo tko kako radi i razmišlja na TK.


Pa 270kn stvarno ne mozes rec da je neka luda cifra po kojoj se isplati prodati. Ajmo malo pogledati fundamente na toj razini – p/b oko 1, p/e oko 6. Jednako kako je prije par godina bilo besmisleno kupovati firme po p/b 5 i p/e 50, tako ih je sad i besmisleno na ovim razinama prodavati. Netko tko ima 600 komada to vjerojatno zna. Eventualno ako daytradea pa lovi neke mini peakove, ali u to sumnjam jer je cifra dovoljno velika da takve peakove ugusi.

Na kraju krajeva, jos uvijek ti nije prekasno za kupiti.

[/quote]

Ha cuj, u nacelu se slazemo. Naravno da ne mozemo citati misli drugih ljudi i znati koji su njihovi planovi, ali moje misljenje je da prodaja na 270 nije dobra opcija ovih dana, pa makar te dionice bile kupljene i po 230.

New Report

Close