DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 16:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


@
pa da, vjerujem da se samo par ljudi zaista kuži u TA, ali njih nećemo ovdje čitati:),ili povremeno…
ja sam na samom početku u TA, ali i bez toga: tko ne trejda nego kupuje na neki srednji rok mislim da nije puno pogriješio i da je ovo prilično fer cijena. (bez obzira što će se slijedećih dana možda dešavati).

Imam dlkv, trenutno niti prodajem niti kupujem i tkđ. nije poziv ni na što.
samo bez panike, pohlepe i straha!
pozdrav

ja sam kupovao zadnjih 1,5 god.kako god bilo kad sam kupio tad sam i izgubio,kao i svi!i ti se sad našao pravit pametan ovo je fer cijena?!!!!!,o čemu ti pričaš?pa oni koji su kupovali prije 15tak dana u minusu su 30-40%,zato nemoj pametovat i slagat portfelje od par tis.kuna,nego uhvati se za đep,izvadi lovu i kupi par tisuća komada!!!

Štovani xxx!
sudioničaru!
pa zar me baš svaki put krivo shvatiš?

nećemo se više svađati na par stranica kad znam da ćemo se na kraju ipak složiti…

da, ima u mom postu ironije (fer cijena)…u dlkv-u sam od 2001. nešto sam prodala početkom 2008.
kad to zbrojim, plus sve dividende ovih godina, u plusu sam još uvijek. ne pada mi napamet prodavati, ne na ovim razinama.
nitko sretniji od mene da vidim dlkv sa 4 znamenke…ali…ovog časa me samo zanima da ne padne ispod 228 kn.

pozdrav.

evo ti i sto [smiley]
friends again?


Štovani xxx!
sudioničaru!
pa zar me baš svaki put krivo shvatiš?

nećemo se više svađati na par stranica kad znam da ćemo se na kraju ipak složiti…

da, ima u mom postu ironije (fer cijena)…u dlkv-u sam od 2001. nešto sam prodala početkom 2008.
kad to zbrojim, plus sve dividende ovih godina, u plusu sam još uvijek. ne pada mi napamet prodavati, ne na ovim razinama.
nitko sretniji od mene da vidim dlkv sa 4 znamenke…ali…ovog časa me samo zanima da ne padne ispod 228 kn.

pozdrav.

evo ti i sto [smiley]
friends again?

evo,o tome ti i govorim!!!!ti si u plusu s dividendama,i ulazu prije 7,8god….al radila si pametno i portfelj ti je mali!!!!!a ima nas tupana koji smo stotine tisića gurnuli u razdoblju zadnjih god.dana(čitaj 1800-230kn)i pitamo se što je tu fer?????nema tu ni logike,ni fer cijene,ovo je financijski inžinjering!!!!!!friends???????NARAVNO!!!!!!!!!!!

I NARAVNO EVO STOTKE!

DLKV smatram brzorastućom tvrtkom i kao takvom dividenda mi je samo uzgredna sreća svake godine. Ovakav pad dionica nitko nije očekivao i nikako ne vidim sigurnog razloga da Dalekovod ne padne ispod 200,00 kn. Definitivno cijena dionice je poticaj za akumulaciju (što i sam pomalo radim) ali svoje investicijske odluke donosim isključivo na temelju vlatite analize i nikoga ne krivim za promašaje u ulaganju. Nedavno sam postavio pitanje zatvaranja obvezničkog duga dalekovoda na koje mi apsolutno niko nije odgovorio te mi je to potvrdilo da se i dalje oslanjam samo na svoje informacije i izračune jer ostali ili ne znaju ili se samo prave takvima (što je i razumljivo).

@igorman
sjećam se tog pitanja, bilo je zanimljivo.pregledala sam službene/neslužbene stranice ali ništa pametno nisam našla.
jedino što mogu ponuditi je vlastito trkeljanje, a to neću (niti mi se čitaju tuđa rekla kazala niti mi se piše.)


DLKV smatram brzorastućom tvrtkom i kao takvom dividenda mi je samo uzgredna sreća svake godine. Ovakav pad dionica nitko nije očekivao i nikako ne vidim sigurnog razloga da Dalekovod ne padne ispod 200,00 kn. Definitivno cijena dionice je poticaj za akumulaciju (što i sam pomalo radim) ali svoje investicijske odluke donosim isključivo na temelju vlatite analize i nikoga ne krivim za promašaje u ulaganju. Nedavno sam postavio pitanje zatvaranja obvezničkog duga dalekovoda na koje mi apsolutno niko nije odgovorio te mi je to potvrdilo da se i dalje oslanjam samo na svoje informacije i izračune jer ostali ili ne znaju ili se samo prave takvima (što je i razumljivo).

Ni meni ta dividenda nije nes ali me zato brine zatvaranje tog duga, uz recesiju i nadolazecu krizu jedan od vecih financijskih problema Dalekovoda… Niti ova afera od HZ ne pomaze za poslovanje u tuzemstvu a van zemlje je tesko anticipirati. Vidim da su neki tu spominjali ‘stotku’ i ne bi me cudilo da se predkraj godine nakon skupstine nadje na toj razini ako ne bude nekih drasticnih promjena u poslovanju…

Kolega pitanje s obveznicama sam vidio još kada ste ga postavili-i jako je interesantno. Nisam odgovarao jer mogu samo nagađati, i sam se nadam dokapu ali ne po ovim cijenama. To što kažete za obveznice bi svakako, po mom mišljenju, mogao biti razlog za dokap.

Mean people suck and nice people swallow!

Kvaliteta ove dionice je neupitna, obveznice će biti servisirane bez većih poteškoća. "Stotku" nećete dočekati, ali sto-pedeset bi mogli u slučaju da se određene stvari odigraju i poklope. Ali otom potom, to će biti ionako samo još jedna dobra prilika za dokup ili akumulaciju kako god to zvali.

Sve što treba je ostaviti na oročenju dio sredstava (po grahamu obveznice ali dodje na isto), i biti spreman za taj scenarij.

Vjerujem da ćemo dobiti jedan pozitivan boost, na cijelom tržištu, kada se uvide rezultati svih kompanija za 1Q 2009, koja neće biti uopće loša … odnosno sugerirat će da 2009god ipak neće biti "katastrofična" do te mjere ..

… samo je pitanje do koje granice ćemo klizati prije nego se odbijemo ponovo prema 300 kuna … možemo odmah krenut prema gore, a možemo i poljubiti 150 – 180 nivo prije nego se odbijemo.

Tržište nas pritišće dolje, pritišće sve dionice, strahovi oko sudbine građevinarstva, nemogućnosti refinanciranja, likvidnosti,… ali vjerujem da situacija nije ništa tako crna …

Procjenjene multiple za 2009 nisu loše, ne čini se da bi 2010 trebala biti ništa lošija .. stoga ne vidim razloga za ostvarenje doomsday scenarija koje neki zagovaraju …

Obey Ferengi Rules of Acquisition

,,KOLIKA BI MOGLA BIT DIVIDENDA,,,


,,KOLIKA BI MOGLA BIT DIVIDENDA,,,

Mjesto da pitaš gdje je dno ti o eventualnih 12 kn dividende.

S obzirom da smo povukli prema gore malo pri kraju trgovinskog dana, drago mi je da sam malo dokupio po 222 kune [tongue] .. zašto sam kupio? Pa gledam ovaj graf dalekovoda, te mi se čini da su sada 2 scenarija izvjesna, ili ćemo se odbit odmah sada do kraja tjedna do cirka 260-270… ili moramo propast prema dolje. U svakom slučaju ova 225-235 razina mi se čini prijelomna sada.

Čini mi se da na tim razinama postoji otpor prema prodaji, odnosno da nema zainteresiranih više za rasprodaju?

Skužite ovo… PBZ opet igra istu igru kao i prethodni tjedan, podebljali su račun pretprošli tjedan prvo za 8000 komada, sada za još 2000 komada. Pretpostavljam da su njihovi oni veliki nalozi na prodaji koji služe kao strašila te da ciljano u određenim trenutcima guraju cijenu dolje da bi skupljali fall out …

04.03.2009 PBZ ukupno 111 617
2. PBZ D.D. 67.030 2,92%
3. PBZ D.D. 44.587 1,94%

06.03.2009 PBZ ukupno 113 362
2. PBZ D.D. 68.015 2,97%
3. PBZ D.D. 45.347 1,98%

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close