DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 09:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


nikad radnici ne dobiju sve što zaslužuju,uvijek na njima zarađuju veći i jači… [angry]

uvijek je tako bilo,a i bit će,nažalost


da to je istina
sad su se ovi sa lovom lepo nakrcali po ovoj cijeni
pofuk


Nemam sto kriti ja sam zvisio sesteroznamenkastu brojku mislim da je malo takvih ovdje

Da malo je takvih ovdje kao i ti. Reci nam molim te koliko si uložio u te dionice, po kojoj cijeni si ulazio da si tako puno zvisio.

eto ja sam isto na jako velikom gubitku al sam danas ipak uzeo ovu dionicu kad se vec jadamo
pofuk

Preuzeto sa SEEbiz

"…A opet, to je jedva bilo dovoljno za status najlikvidnijeg domaćeg izdanja, jer se u borbu umiješao Dalekovod (ZSE:DLKV-R-A), dionica koja se u ovoj godini može pohvaliti prosječnim prometom manjim od tri milijuna kuna. No danas su prodavatelji istresli dionica vrijednih nešto više od 25 milijuna kuna (riječ je o višegodišnjem rekordu), i pritom cijenu podigli iznad okruglih 800 kuna. Prema navodima aktera na tržištu, s kupovne su strane navodno nastupali mirovinski fondovi, što zapravo i ne čudi, obzirom na veliki broj „težih“ transakcija. No ono što izaziva nedoumice je identitet prodaje, iza kojeg bi se lako mogli naći najveći dioničari, tvrtke „KTL i parneri“ i „BMK i partneri“. Naime, riječ je o tandemu koji je od kraja prvog kvartala povremeno bio aktivan po pitanju prodaje, postupno smanjujući svoj vlasnički udio. Jedno je sigurno – tolika količina dionica (korespondira s vlasničkim udjelom od otprilike 1,5%) na prodaju je mogla doći samo od nekolicine najvećih dioničara…"

Može li netko staviti top 10 da potvrdi ili demantira ovu tvrdnju.

tko je prodavao je jasno……………pravo pitanje je tko je pokupio ovih 31.674 komada, to mene zanima [rolleyes]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


tko je prodavao je jasno……………pravo pitanje je tko je pokupio ovih 31.674 komada, to mene zanima [rolleyes]

ah valda je pokupovo neko ko ima jako puno novčeka i ko zna sta radi
pofuk

Kao dežurnom pestimistu, meni je puno važnija informacija zašto onaj s druge strane želi prodati, ali svejedno ova trgovina će staviti ponovno u fokus ovu dionicu.
Danas sam baš prošao pored dvorane u izgradnji u splitskoj Lori, te sam poželio da dio kolačića ostane i u mom džepu u vidu kapitalne dobiti. Nadam se da će uprava postojeće i buduće poslove znati pretvoriti u značajan profit na kraju projekata, čime se do sada baš nisu mogli podičiti.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ma nebojim se ja za DLKV, u kasnu jesen čemo plakati za ovim vremenima kad smo ga mogli jako jeftino kupovati

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

usao sam 98godine i sve do sada cuvao a gledaj sad ovo , strasno

Svi odgovori za današnju veliku trgovinu dionicama Dalekovoda leže u materijalima skupštine koja je održana 05.07.2008. godine. Nisam ih dobila, ali nije me ni bilo kod kuće, možda su i došli. Obzirom da imam 1098 dionica Dalekovoda bio bi red da su mi poziv i poslali. Nakon današnje trgovine pregledala sam malo pažljivije materijale sa Skupštine te u Odlukama pronašla sve odgovore:
1. Uprava Društva po novim odlukama ovlaštena je kupiti dionice na burzi po redovnim tržišnim cijenama.
2. Prilikom kupnje mora paziti da dio novaca ostavi za dividendu, i da kupovinom novih dionica ne naruši poslovanje Društva
3. Umjesto "knjige dioničara" radnici su upućeni na vođenje svojih dionica putem " registra dionica", a dosadašnja briga o njihovim dionicama naplaćena im je cca 20% vrijednosti
4. Radnici su prodali dionice, kupila ih je Uprava i navodno jedan veći mirovinski fond.

Rok isplate dividende još mi nije jasan. Trideset dana od odluke ( Skupštine) ili…..
Dividenda je 12,5 kuna po dionici.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


4. Radnici su prodali dionice, kupila ih je Uprava i navodno jedan veći mirovinski fond.

ovaj scenarij sam i očekivao, nisu guzonje lude poklanjat po 810kn.

gospodicna miami pod hitno drasticno srezite svoj portfolio jer ovakav fokus kapitala na jednom mjestu ne moze donijeti nista dobro. Dionice nisu mjesto za stednju sto se u zadnje vrijeme pokazuje hrvatskim gradanima koji masovno kupuju nesto sto uopce nerazumiju. Predlazem da procitate par knjiga, ako se zelite baviti ovakvom vrstom ulaganja, tek toliko da shvatite neki osnovni princip burzovnog mesetarenja.
A jedan od tih je: ne treba sva jaja drzati u jednoj kosari

New Report

Close