DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 14:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nije problem čekati koju godinu da bi se dobro zaradilo,ali je veliki problem čekati da bi se došlo na početak,tj. uloženi novac…
onaj tko je tek sada ušao u ovu dionicu na ovoj cijeni,on če profitirati,a svi ostali su smao na čekanju da izvuku svoj ulog…

Slažem se…jedno je čekati da bi se zaradilo…drugo je čekati da bi se došlo u nulu…i to je problem…al svaki problem ima svoje rješenje…
Dakle…uvjeren sam da je dobar dio njih ušlo u ovu dionicu na višim razinama (nije bitno da li je to 1200, 1400 ili 1800 kn), a da nisu napravili analizu da li DLKV vrijedi toliko, da nisu provjerili kako posluju…i koliko prostora za rast još ima…dobar dio ih je ulazilo na recimo 1200 kn misleći da neće niže…i ti su se prevarili…jer niže uvijek može…i to ćemo valjda jednog dana naučiti…
E, sad…ima i onih koji su kupovali na tim višim razinama, a koji se ipak nekog vraga i kuže valjda…pa znaju zašto su odvojili recimo 1500 kn za ovu dionicu…e pa od onda do danas se ništa nije promijenilo…samo ju danas mogu kupiti ispod 800 kuna i sniziti prosjek…i to je najviše što mogu napraviti…
A za svoju uloženu lovu ne moraju brinuti…neće propasti…pa nisu vasljda ljudi odvajali novce s kojim kupuju kruh i mlijeko za dionice…i kad su kupovali iste, nadajmo se da su bili svjesni rizika kojeg preuzimaju…

Zadnja točka bear marketa je faza panike. Mislim da smo na ovoj dionici blizu toga. E sad, tko će biti hrabar i kupiti po 795? Nešto me grebe, ali neću. Triput sam se prevario.

Živimo u zanimljivim vremenima! Tko zna što nas čeka za mjesec, dva. Je nemam izbora nego čekati, jer sam popušio, da se stručno izrazim, 5-znamenkasti iznos na DLKV. Bez decimala.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

. ……večer

– Imao sam DLKV , zarađivao u jednom trenutku X 2 , a na kraju ga prodao sa plusom od cca.
10 % (koji sam kasnije po**sio na Janafu …. [smiley] )

– Ali moram se pohvaliti kako sam nakon "velikog dna" kupovao DLKV i prodavao … , a samo
jednom izgubio , tako da sam opet nešto u plusu ….. (možda onih 10-ak %) [smiley]

– Šteta je , čini mi se dobra firma , a neka spominjanja "prave" vrijednosti jednostavno
nemaju smisla …. postoji niz podcjenjenih i precjenjenih dionica , a cijena im formira
po nekim trenutnim "mjerilima vrijednosti" ……

– Gledao sam danas cijenu , u jednom trenutku je potonuo , pa sam se sjetio starih
vremena (od prije 3-4 mjeseca [smiley] …. , ali sam potisnuo lakomost , a i cijena se vratila)

– Nadam se kako je ono o "teško zarađenoj lovi" koju ste uložili u dionice ili fondove ,
samo šala …. [smiley]

. Dr M Wagner


Nije problem čekati koju godinu da bi se dobro zaradilo,ali je veliki problem čekati da bi se došlo na početak,tj. uloženi novac…
onaj tko je tek sada ušao u ovu dionicu na ovoj cijeni,on če profitirati,a svi ostali su smao na čekanju da izvuku svoj ulog…

Slažem se…jedno je čekati da bi se zaradilo…drugo je čekati da bi se došlo u nulu…i to je problem…al svaki problem ima svoje rješenje…
Dakle…uvjeren sam da je dobar dio njih ušlo u ovu dionicu na višim razinama (nije bitno da li je to 1200, 1400 ili 1800 kn), a da nisu napravili analizu da li DLKV vrijedi toliko, da nisu provjerili kako posluju…i koliko prostora za rast još ima…dobar dio ih je ulazilo na recimo 1200 kn misleći da neće niže…i ti su se prevarili…jer niže uvijek može…i to ćemo valjda jednog dana naučiti…
E, sad…ima i onih koji su kupovali na tim višim razinama, a koji se ipak nekog vraga i kuže valjda…pa znaju zašto su odvojili recimo 1500 kn za ovu dionicu…e pa od onda do danas se ništa nije promijenilo…samo ju danas mogu kupiti ispod 800 kuna i sniziti prosjek…i to je najviše što mogu napraviti…
A za svoju uloženu lovu ne moraju brinuti…neće propasti…pa nisu vasljda ljudi odvajali novce s kojim kupuju kruh i mlijeko za dionice…i kad su kupovali iste, nadajmo se da su bili svjesni rizika kojeg preuzimaju…

[/quote]

Tržište je majka znanja, to ja uvjek kažem. Posjediti zato što ti dionica nije pobjegla gore svake godine za 30% pih. Zato i je na ovim razinama.

Jeste li znali da ako dionica padne za 50% da mora rasti za 100% da bi se vratila na iste razine… Čista matematika.

Svi oni koji su kupili prije pada su silom prilika postali dugoročni ulagaći, htjeli vi to ili ne.

Niže uvjek može, pa zar mislite da su si u americi brokeri pucali u glavu jel su zgubili 50%, ubili su se jel su izgubili sve….

U ovakvim vremenima ostalo nam je kukati kako smo izgubili ili reći ja imam x dionica Dalekovoda, jedne jako perspektivne firme…

Pozdrav


Zadnja točka bear marketa je faza panike. Mislim da smo na ovoj dionici blizu toga. E sad, tko će biti hrabar i kupiti po 795? Nešto me grebe, ali neću. Triput sam se prevario.

Živimo u zanimljivim vremenima! Tko zna što nas čeka za mjesec, dva. Je nemam izbora nego čekati, jer sam popušio, da se stručno izrazim, 5-znamenkasti iznos na DLKV. Bez decimala.

potpisujem čekanje, i ja sam na 5-znamenkastom iznosu, ali mislim da ćemo ubrzo povući… barem na 4-znamenkasti… kupovao sam od 800 do 1150… [tongue]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

E sad, što nisam kupio jučer! Ništa, idemo dalje, brišemo gubitke, dalje prema 1000!

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Ovdje upišite svoj komentar…

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

http://www.biznis.ba//index.php?option=com_content&task=view&id=36761&Itemid=2
http://www.biznis.ba//index.php?option=com_content&task=view&id=36760&Itemid=2

ma j*** aluminij i sve…kaj mislish da ce to neshto pomoći,,,dao bog da to tog ni ne dode,,barem ne sad

ovi su neumoljivi na prodaji ma treba se povuc sa kupovinom do 500 kuna mada bi im i to odgovaralo bože ti sačuvaj

ops sta je ovo ????????????????????????????????????

ma šta je ovo čovječe 18755 komada na 810kn na prodaji?!
na kupnji 4200 na 800… [shocked]

New Report

Close