DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 17:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislim da je dno nađeno, ovih 790-800 se čini prilično čvrsto uz solidne promete. Postavljen sam nešto niže na kupnji ali nejde pa nejde. A ako se upotrijebi median graf, vidi se da je prosječna cijena od cca 800 kn u stvari ATL prosječna cijena. Samo da čim prije potrošimo te socijalne dionice pa da se oporavimo oko hiljadarke.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Sorry, nisam mislio na najnižu cijenu ikad nego u ovoj godini, srednja vrijednost

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Mislim da je dno nađeno, ovih 790-800 se čini prilično čvrsto uz solidne promete. Postavljen sam nešto niže na kupnji ali nejde pa nejde. A ako se upotrijebi median graf, vidi se da je prosječna cijena od cca 800 kn u stvari ATL prosječna cijena. Samo da čim prije potrošimo te socijalne dionice pa da se oporavimo oko hiljadarke.

kako ćemo se oporaviti kad tržište pada a radnici pomalo stalno prodaju…………..?? [shocked]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Mislim da je dno nađeno, ovih 790-800 se čini prilično čvrsto uz solidne promete. Postavljen sam nešto niže na kupnji ali nejde pa nejde. A ako se upotrijebi median graf, vidi se da je prosječna cijena od cca 800 kn u stvari ATL prosječna cijena. Samo da čim prije potrošimo te socijalne dionice pa da se oporavimo oko hiljadarke.

To počiva na pretpostavci da će netko kupovati na 1000 ono što sad može dobiti za 795. Ne znam zašto bi. Boli me što ovo govorim, jer nitko sretniji od mene da DLKV poraste, ali on će ići gore samo u sveopćem podizanju cijena dionica, a kad se to dogodi, nije toliko ni bitno u kojim ste dionicama, lako se zaradi.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Toliko bih želio biti optimist ali ovo kaj nam radi ova dionica nudi samo pesimizam. Momentalno imam osječaj koda više nikad neće rasti nego svaki dan po par kuna dole. Ali znate što kažu da kad je situacije beznadežna i puno katastrofičara onda dionica iznenadi (pozitivno).


Toliko bih želio biti optimist ali ovo kaj nam radi ova dionica nudi samo pesimizam. Momentalno imam osječaj koda više nikad neće rasti nego svaki dan po par kuna dole. Ali znate što kažu da kad je situacije beznadežna i puno katastrofičara onda dionica iznenadi (pozitivno).

Gledajući tržište kapitala nekih gotovo godinu unatrag svakome mora biti jasno da se tržište neće oporaviti preko noći…pa tako ni stanje na Dalekovodu…i možemo svi zajedno zaboraviti godišnje prinose od 40 i više posto godišnje…tržište nas uči biti dugoročnim investitorima, a ne špekulantima…a takvih je mnogo u ovoj dionici, kao i mnogim drugima (sjetimo se samo kako je bilo na Belju kad je Todorić trebao preuzeti Migros, na kraju ćorak)…
Puno njih je ovdje ulazilo na 1600 + smatrajući dobrim ulazom…i onda još sve te priče oko Aluminija i kojekakvih mogućih dokapitalizacija…ne kažem da se neće realizirat…al da je puno ljudi ušlo iz tih razloga u ovu dionicu, to je sigurno…a da nisu pogledali ni jedno izvješće…
Strpljenja…to je ono što nam fali…i pod time ne mislim mjesec-dva…nego barem nekoliko godina…

…uh,uh marcipan…,strpljenja od nekoliko godina nemam ni ja…zamisli da nekoliko godina gledaš oporavak svoje dionice na početno stanje…koje si kupio novcem kojeg si na pošten način zaradio…sumnjam da je to ugodan osjećaj… [huh]


Gledajući tržište kapitala nekih gotovo godinu unatrag svakome mora biti jasno da se tržište neće oporaviti preko noći…pa tako ni stanje na Dalekovodu…i možemo svi zajedno zaboraviti godišnje prinose od 40 i više posto godišnje…tržište nas uči biti dugoročnim investitorima, a ne špekulantima…a takvih je mnogo u ovoj dionici, kao i mnogim drugima (sjetimo se samo kako je bilo na Belju kad je Todorić trebao preuzeti Migros, na kraju ćorak)…
Puno njih je ovdje ulazilo na 1600 + smatrajući dobrim ulazom…i onda još sve te priče oko Aluminija i kojekakvih mogućih dokapitalizacija…ne kažem da se neće realizirat…al da je puno ljudi ušlo iz tih razloga u ovu dionicu, to je sigurno…a da nisu pogledali ni jedno izvješće…
Strpljenja…to je ono što nam fali…i pod time ne mislim mjesec-dva…nego barem nekoliko godina…

Jako umirujući text naročito ono "strpljenja……..barem nekoliko godina", pa posjediću za to vrijeme. [lol]

Mislim da malo toga možemo očekivati na ovoj dionici individualno,previše je toga negativno na sveopćem tržištu,da bismo se mogli čemu nadati brzo,drago mi je to što je ipak dobra likvidnost na ovoj dionici,pa sad…….


…uh,uh marcipan…,strpljenja od nekoliko godina nemam ni ja…zamisli da nekoliko godina gledaš oporavak svoje dionice na početno stanje…koje si kupio novcem kojeg si na pošten način zaradio…sumnjam da je to ugodan osjećaj… [huh]

Nikako nije ugodan osjećaj…slažem se…ali moraš se složiti samnom da smo do prije godinu dana živjeli u idili…i da se moglo u samo nekoliko mjeseci dignuti po 50 i više posto…što na uređenim tržištima kapitala nije slučaj…
A budući da plovimo prema EU…onda želimo da nam i tržište kapitala bude uređeno, a ne nekakav divljak…i da cijene skaču u nebesa i da zrak bude ispunjen balončića od sapunice…koji onda lako puknu čim malo jače zapuhne vjetar…
Ima nas više koji smo svoj teškom mukom zarađeni novac uložili u dionice, nadajući se dobroj zaradi…no, moramo biti svjesni da burza nije samo zarada, nego nekad može biti i gubitak…i to je rizik koji preuzimamo…a ako ne želimo gubitak, onda nam ne preostaje ništa drugo nego biti pametni i strpljivi…
Ja sam spreman čekati dvije-tri godine ako znam da je dobra investicija…i da će mi se na kraju isplatiti…
Nema brze zarade više…moramo to prihvatit…


Jako umirujući text naročito ono "strpljenja……..barem nekoliko godina", pa posjediću za to vrijeme. [lol]

E, vidiš Krespo…smijali su se neki nama kad je započela korekcija Crobexa koji je bio na 5000+ bodova…pa kad se srozao na 4000 i kad smo govorili da to može i još niže…ti koji su se smijali..nisu vjerovali da može niže i mislili kako će se to vratit u prvom mjesecu, pa onda u drugom mjesecu…itd….i još čekaju da se vrati….i tako će provest u čekanju nekoliko godina ili će biti nestrpljivi i prodat s gubitkom…sad Vi meni vjerovali ili ne…
A to što se susjed, stric, rođo, ujna ili netko peti obogatio na dionicama prije par godina…bojim se da će se danas malo teže obogatiti preko noći na taj način…
"Treba delati, zasukati rukave…motiku v ruke zesti…"…a doć će Dalekovod na svoje…kad-tad…

Ja sam spreman čekati dvije-tri godine ako znam da je dobra investicija…i da će mi se na kraju isplatiti…
Nema brze zarade više…moramo to prihvatit…

Nije problem čekati koju godinu da bi se dobro zaradilo,ali je veliki problem čekati da bi se došlo na početak,tj. uloženi novac…
onaj tko je tek sada ušao u ovu dionicu na ovoj cijeni,on če profitirati,a svi ostali su smao na čekanju da izvuku svoj ulog…

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

New Report

Close