DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 15:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





Ovo je potop. Danas sam puno izgubio.

Što si izgubio prijatelju? Jesi li što prodavao ili ti je trenutno stanje portfelja malo niže?
[/quote]

Portfelj je otišao dolje, imam puno Dalekovoda, onda ATPL, Končar, itd. Čekam sutra.
[/quote]
Izgubio si ako prodaš jeftinije nego što si kupio, sve dok imaš dionice nisi izgubio ništa! Korekcije su sastavni dio trgovanja vrijednosnim papirima.Ne smiješ tako razmišljat jer ćeš otić u ludaru.
[/quote]

Ne prodajem još! Ali morat ću za neka 3 mjeseca. Ne bih bio zabrinut da mogu držati dulje, a za korekcije si naravno u pravu. Ništa u prirodi ne ide stalno gore. Wait a minute …

"Nature is always too strong for principle" - David Hume



Ovo je potop. Danas sam puno izgubio.

Svi smo druže.
Kaže kolega da gledamo na normalan ciklus investiranja inače ćemo u ludaru. Slažem se, da smo u normalnom tržištu gdje se ulaže na temelju ekonomskih pokazatelja poduzeća, gdje P/E ne znači samo dva slova razdvojena nekom kosom crtom. Ovo je trenutno jako zahebano tržište, branitelji, radnici, prenapuhano tržište fondovskom kratkoročnom perspektivom ulaganja koje je eksplodiralo. Pitanje je što će biti i kako će biti, situacija ovakva kod nas nije bila od početka ulaganja. Ako ti je lakše da podneseš minus ja sam stradao teško i u DLKV, a HDEL mi je zakucao čavao zadnji. Jbg…
[sad]
[/quote]

Nije mi lakše od tuđe nesreće, najbolje je da svima ide dobro! Šteta što moram tako brzo izaći iz burze, imam dobre dionice, ali ću ih morati brzo prodati. Trenutno bi bio zadovoljan ako bi završio s uloženim, takvi su mi gubici.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

dalekovod je jednostavno precijenjena dionica i to jedini razlog zašto će on i dionice tvrtki iz te branše nadolazeću korekciju osjetiti puno više od drugih dionica tvrtki koje nisu iz građevinskog sektora.

Nemoj biti takav pesimist ovo je igra na duge staze, nemoj očekivati u 3 mj. 50%. Nema više toga. Ali ako je frka za lovu jbg. , ali ako si već kupio dionice i u velikom si minusu probaj se nekako snaći za lovu, a ovo pusti na neko vrijeme.. Naravno moje razmišljanje ipak si ti svoga tela gospodar

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


dalekovod je jednostavno precijenjena dionica i to jedini razlog zašto će on i dionice tvrtki iz te branše nadolazeću korekciju osjetiti puno više od drugih dionica tvrtki koje nisu iz građevinskog sektora.

Nije precjenjena, ali da će past past će, i to zato jel je likvidna…

Dalekovod i IGH nisu više precjenjeni za razliku od nekih drugih građevinara

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

trenutna cijena 915,00 -5,40% promet 286.342,32

Nije bas dobro krenulo danas… a proslo je tek pola sata trgovanja…

IVICA-P-A

Ovaj dlkv bash nema srece. Cesto sam ga kupovao i prodavao i dosao do zakljucka da je on imao najslabiji return kada je u 4 mj. doslo do korekcije. Dok se atpl oporavila na cak 3100, igh 13200, ina 2700, igra 39000, ma mogao bi tako nabrajati; DLKV se vratio samo na 1200
Zasto je tomu tako ne mogu razumjeti. Niti je bilo nekakvih spektakularno losih vijesti, cak da pace objavljivao je solidne vijesti, no njegov oporavak je definitivno najslabiji. Pa pobogu cak je i TISK vise rastao on DLKV. Dionica koja ga prati je recimo VIRO. No gradevinci su ipak jaci od jedne secerane jednostavno zato sto je njihovo trziste enormno vece i likvidnije.
Zasto DLKV-u nejde odzvanja mi u glavi iz dana u dan.

Krenulo prema gore, trenutno cijena 950 i raste, mozda na kraju dana ipak zavrsimo u plusu [pray]

Kupnja Cijena
168 930,00
10 929,00
9 926,00
11 925,00
46 920,20
10 920,01
7 915,01
41 915,00
2 913,00
8 912,00
Cijena Prodaja
948,00 15
950,00 17
952,00 20
956,00 20
958,00 30
960,00 30
965,99 10
966,00 17
969,98 20
970,00 30

IVICA-P-A


Ovaj dlkv bash nema srece. Cesto sam ga kupovao i prodavao i dosao do zakljucka da je on imao najslabiji return kada je u 4 mj. doslo do korekcije. Dok se atpl oporavila na cak 3100, igh 13200, ina 2700, igra 39000, ma mogao bi tako nabrajati; DLKV se vratio samo na 1200
Zasto je tomu tako ne mogu razumjeti. Niti je bilo nekakvih spektakularno losih vijesti, cak da pace objavljivao je solidne vijesti, no njegov oporavak je definitivno najslabiji. Pa pobogu cak je i TISK vise rastao on DLKV. Dionica koja ga prati je recimo VIRO. No gradevinci su ipak jaci od jedne secerane jednostavno zato sto je njihovo trziste enormno vece i likvidnije.
Zasto DLKV-u nejde odzvanja mi u glavi iz dana u dan.

Imao je jaki rast tamo u 9. i 10. mjesecu 2007. Skoro vertikala. Ali evo DLKV nam se oporavlja od 915. Nalozi za prodaju su presušili. Optimizam! Serenity Now! (Insanity Later)

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Ovaj dlkv bash nema srece. Cesto sam ga kupovao i prodavao i dosao do zakljucka da je on imao najslabiji return kada je u 4 mj. doslo do korekcije. Dok se atpl oporavila na cak 3100, igh 13200, ina 2700, igra 39000, ma mogao bi tako nabrajati; DLKV se vratio samo na 1200
Zasto je tomu tako ne mogu razumjeti. Niti je bilo nekakvih spektakularno losih vijesti, cak da pace objavljivao je solidne vijesti, no njegov oporavak je definitivno najslabiji. Pa pobogu cak je i TISK vise rastao on DLKV. Dionica koja ga prati je recimo VIRO. No gradevinci su ipak jaci od jedne secerane jednostavno zato sto je njihovo trziste enormno vece i likvidnije.
Zasto DLKV-u nejde odzvanja mi u glavi iz dana u dan.

U postotku dlkv nije bio loš. Sa cca 740 na 1200 baš i nije malo. ATPL sa 1950 na 3100. Po meni je sve to bilo tu negdje ako čak dlkv nije imao veći povrat nakon pada. Izračunaj pa nam javi.

Definitivno imaju perspektivu.

New Report

Close