DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 21:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


bananarama: ” A zašto bi radnici prodavali, kad imaju dobre plaće. Nisu ni oni više “ovce za šišanje” da bi davali vrijedne dionice u bescijenje. Danas se i prvaščići znaju služiti internetom. U ostalom vođeni su i razgovori sa radnicima, gdje ih se savjetovalo da drže dionice, jer ako posjeduju dionice firme u kojoj su zaposleni i motivacija za rad im je veća.[proud] ” Ja radim u HT-u, a prije 15 dana sam prodao 707 kom HT i dokupio ATPL pa razmisli o tom.

Dalekovod nije HT. Pred njim tek slijedi rast, a HT je svoje odradio do iduće dividende.
Ako si prodao i kupio ATPL, čestitam ti, jer i moj savjet bi ti bio da prodaš HT i uvališ lovu u neku perspektivniju dionicu, a nagodinu se vratiš po novu dividendu.[thumbsup]

Ma ljudi, ovde će vrlo brzo sve doći na svoje, osobno se ne bih zamarao sa radnicima, jer to neće imati skoro nikakav impact, pa nisu ni radnici što su nekad bili, kad vide da to ide stabilno gore, još je i bolje nego da je to u rukama par fondova, ovako će redovi biti konsolidiraniji.[thumbsup]

Evo nedavni primjer BF-a na HT-u, svi govorili, joj potopit će burzu, ovo, ono, a kad tamo ništa, skoro pa nitko i ne prodaje, prema tome, …

100 puta bolje da je u rukama radnika nego u rukama fondova, ti je neće tek tako dati, …

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/biznis/istekao-jos-jedan-rok-za-privatizaciju-aluminija

Ovo lagano iritira, ali što da radimo, strpljen-spašen.

Ništa nova, mislim da neće moći spriječiti privatizaciju, e sada kakvi su tu interesi, jer ovaj je navodno bi odsutan, pa iz pukih formalnih razloga, nije došlo do okončanja ili produženja privatizacije, igre, …

Ova trakavica oko privatizacije nas je dodatno usporila u rastu. Bolje da se sve okonča bez obzira na rezultat.
Ako ne dobijemo (zajedno s konzorcijem) Aluminij bar se nećemo financijski iscrpiti i više će se moći uložiti u tlm i osvajanje novih tržišta. No ako dobijemo Aluminij opet super, ićemo u dokapitalizaciju i na dugi rok vjerojatno ostvariti još bolje rezultate.
Ja zadovolja s Aluminijem ali i bez njega.[thumbsup]ž

Cijena će već doći na svoju zasluženu razinu.

Ovo izvješće uopće nije loše, čak je bolje u odnosu na prvi kvartal prošle godine.
Ukupni prihod su porasli za više od 2%, rashodi su smanjeni (ako izuzmemo manipulaciju zalihama). Operativna dobiti je porasla za 2,5% (kad bi isključili manipulaciju zalihama isti bi porasla za 50%). Prodaja u inozemstvu je porasla za 360%.

Ja ne smatram da je to loše izvješće.[thumbsup]

Ovdje se sada zauzimaju pozicije, za ono što će se neminovno dogoditi, samo da ponovim EU ima potrebe za poslovima u energetskom sektoru elektro distribucije kako su javno obznanili, a i naši mediji u vrijednosti 352 milijarde EURA ( 352.000.000.000,00 EU ), gotovo sam siguran da će dio tih poslova dobiti DLKV, da li u konzorciju sa nekim drugim Hrvatskim tvrtkama ako poslovi budu preveliki i prezahtjevni, mišljenja sam da, DA!

IGH koja je ugovorila posao u Rusiji će vrlo vjerojatno okupiti konzorcij s DLKV i KOEI, a tu je, a mislim da će doći do realizacije, vrijednost posla 18.200.000.000,00 kn.

Pitanje Aluminjja Mostar i izgradnje termelektrane u krugu tvornice, TLM, itd., itd.,…[thumbsup]


Ovdje se sada zauzimaju pozicije, za ono što će se neminovno dogoditi, samo da ponovim EU ima potrebe za poslovima u energetskom sektoru elektro distribucije kako su javno obznanili, a i naši mediji u vrijednosti 352 milijarde EURA ( 352.000.000.000,00 EU ), gotovo sam siguran da će dio tih poslova dobiti DLKV, da li u konzorciju sa nekim drugim Hrvatskim tvrtkama ako poslovi budu preveliki i prezahtjevni, mišljenja sam da, DA! IGH koja je ugovorila posao u Rusiji će vrlo vjerojatno okupiti konzorcij s DLKV i KOEI, a tu je, a mislim da će doći do realizacije, vrijednost posla 18.200.000.000,00 kn. Pitanje Aluminjja Mostar i izgradnje termelektrane u krugu tvornice, TLM, itd., itd.,…[thumbsup]

Pa kaj budemo s toliko love?
[cool]


A zašto bi radnici prodavali, kad imaju dobre plaće. Nisu ni oni više "ovce za šišanje" da bi davali vrijedne dionice u bescijenje. Danas se i prvaščići znaju služiti internetom. U ostalom vođeni su i razgovori sa radnicima, gdje ih se savjetovalo da drže dionice, jer ako posjeduju dionice firme u kojoj su zaposleni i motivacija za rad im je veća.[proud]

Ma netreba se niš bojati. Pa večina radnika ima slobodne dionice već dvije godine pa se nije niš spektakularno desilo. Sad če se isto osloboditi neke dionice pa kaj mislite da če svi navaliti sve prodati u dva dana. Možda če prodati nekaj sitnog da ispune neke svoje želje a ostalo če držati jer i oni znaju da če vrijednost dionice rasti, da će dobiti i dividendu ma kolika ona bila.

Optimizam u svijetu:
U travnju su, naime, potrošačke cijene porasle 0,2 posto, dok su analitičari očekivali rast od 0,3 posto. Tzv. temeljna stopa rasta cijena, iz koje su isključene cijene energenata i hrane, porasla je također manje od očekivanja – 0,1 posto. Čini se da je inflacija pod kontrolom, što znači da Fed nema razloga za podizanje ključnih kamatnih stopa, kažu analitičari. Cijene dionica trgovačkih lanaca i građevinskih tvrtki, koje imaju koristi od stabilnih ili niskih troškova kreditiranja, osjetno su porasle. Tako je S&P trgovački indeks porastao 1,6 posto, dok je Dow Jones indeks građevinskih kompanija skočio 2,7 posto. [thumbsup]

New Report

Close