DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 19:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

_zuti_:


Neznam šta toliko puno znaće kvartalna izvješća za firmu čiji projekti od dana kada se počima s njima do dana kada se završe, traju po dvije tri godine…

Ti mislis da se ti projekti fakturiraju tek po zavrsetku radova?

Ne idu postepeno, kako teku radovi. Veliki dio avans, veliki dio nakon završetka. Pretpostavljam da to može i te kako utjecati na dobit u jednom pojedinom Q. Vi znate nešto više?

Izvješće na ZSE

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Može li netko to letimično pregledati, i komentirati?

Smanjena dobit, uglavnom lošije u odnosu na prošlu godinu [huh]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

zna li netko tko se to iskrcava?

Nista posebno. Pad prihoda u hr, rast vani. Problema sa naplatom svi imaju manje-vise. Ako jos uracunas inflaciju, prihodi dobro pali. S obzirom da nasa izvjesca plesu po kvartalima previse, nemres nista vidjet iz toga. Anyway, oni zadnjih 3-4 godine rastu po prihodima oko 10%.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


garoful: ” zna li netko tko se to iskrcava? ” Netko tko ima dosta municije: 1.184,50 15 1.185,00 200 1.190,00 6 1.194,99 8 1.195,00 100 1.198,99 12 1.199,00 530 1.199,98 37 1.199,99 10 1.200,00 389

možda radnici?



Ne idu postepeno, kako teku radovi. Veliki dio avans, veliki dio nakon završetka. Pretpostavljam da to može i te kako utjecati na dobit u jednom pojedinom Q. Vi znate nešto više?

Nista posebno neznam, nikakav inside. Anyway, kako su meni rekli, fakturira se po situacijama koji bi se trebalo ispostavljat mjesecno. Kako oni rade, bog te pita, gradjevinari obicno nisu bas skloni postivat razne rokove i zakone. One promjene na zalihama nedovrsene prozivodnje kolko sam ja cuo u praksi lupe onako od oka. [lol]
Avans ili ne avans nema direktnog utjecaja na dobit, mada je dobrodoslo kad ti netko plati unaprijed jer naravno smanjuje tvoje troskove financiranja.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Lijepo se gomila prodaja. Pa što je dalekovod propao?????

1.180,00 9
1.184,50 15
1.185,00 200
1.190,00 116
1.194,99 8
1.195,00 100
1.198,99 12
1.199,00 530
1.199,99 10
1.200,00 389

Nisu još radnici

Financijska izvješća se pišu kod nas uglavnom zato što se moraju napisati.
Kada bi samo po FI mjerili vrijednost nekog d.d.-a onda bi i osmoškolci mogli ulagati na burzi.
Ako pogledate zadnja dva izvješća od ZABE, koji rasturaju sa dobiti, a dionica, gdje je tu je, ni makac.
Najbolji nam je primjer ENRON-a, koji je varao sa izvješćima o dobiti i na temelju njih dobivao kredite, a zatim ubrzo propast. Više mi se sviđaju loša FI, jer tu je manja mogućnost da ti prodaju “muda” pod “bubrege”.
I[rolleyes]

A zašto bi radnici prodavali, kad imaju dobre plaće. Nisu ni oni više “ovce za šišanje” da bi davali vrijedne dionice u bescijenje. Danas se i prvaščići znaju služiti internetom. U ostalom vođeni su i razgovori sa radnicima, gdje ih se savjetovalo da drže dionice, jer ako posjeduju dionice firme u kojoj su zaposleni i motivacija za rad im je veća.[proud]


A zašto bi radnici prodavali, kad imaju dobre plaće. Nisu ni oni više “ovce za šišanje” da bi davali vrijedne dionice u bescijenje. Danas se i prvaščići znaju služiti internetom. U ostalom vođeni su i razgovori sa radnicima, gdje ih se savjetovalo da drže dionice, jer ako posjeduju dionice firme u kojoj su zaposleni i motivacija za rad im je veća.[proud]

Ja radim u HT-u, a prije 15 dana sam prodao 707 kom HT i dokupio ATPL pa razmisli o tom.

New Report

Close