DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 12:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,69
2.858
1,061
2,68
2,72
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

od dalekovoda se po mom skromnom misljenju moze ocekivati velik (ali razuman) rast u nadolazećem periodu i mislim da onaj ko sad ima ove dionice nikako ne bi trebao prodavati, jer ce za par mjeseci bez problema moci prodati po cca 50% većoj cijeni. u to sam uvjeren bez ikakve sumlje.

Baš mali listam konsolidirano izvješće dlkv-a za 2007 godinu i veoma me iznenadio porast kratkotrajne imovine za 70% odnosno 550 milijuna kuna. Također porast prihoda od prodaje u inozemstuv nije loš (200% ili 250 milijuna kuna). Ipak bi se ova agonija s dlkv-om na kraju mogla isplatiti svim dioničarima.
Još ako nam Luka omogući dokapitalizaciju, bit će svega.[thumbsup]

tikvica:

Saladin: ” davor07: ” Saladin: ” ovo boldano ti je krivo ! NHF ” Moze malo vise detalja o ovom? Koje su tocnije info od onih boldanih? ” best buy nije sigurno! .. a poslovi vani donose jako malu dobit ako uopće i donose dobit … to je više kao referenca i karta za budućnost. ” a sto JE best buy?[proud]

neznam što je , ali moje je mišljanje da dlkv nije.. nhf

Razlog?


Razlog?

Neznam što je trenutno best buy ali mislim da dlkv nije sigurno, npr. HT je sigurno bolja kupnja nego dlkv!
Ali kužim da svi vi koji imate dlkv uključujući i mene mislite sve najbolje o dionici, ja isto mislim da je dlkv ok kupnja na neku duži period, ali trenutno sigurno ima boljih kupnji. To je samo moje mišljenje, naravno da nemoram biti u pravu. Moj osvrt je bio na post tenkiste koji kaže da je dlkv best buy! .. ako i je može li on to malo argumentirati ? … koja je relan cijena dlkv-a po njemu, koliko ima prostora za rast i na temelju čega ?

Cookie Monster


_zuti_: ” Razlog? ” Neznam što je trenutno best buy ali mislim da dlkv nije sigurno, npr. HT je sigurno bolja kupnja nego dlkv! Ali kužim da svi vi koji imate dlkv uključujući i mene mislite sve najbolje o dionici, ja isto mislim da je dlkv ok kupnja na neku duži period, ali trenutno sigurno ima boljih kupnji. To je samo moje mišljenje, naravno da nemoram biti u pravu. Moj osvrt je bio na post tenkiste koji kaže da je dlkv best buy! .. ako i je može li on to malo argumentirati ? … koja je relan cijena dlkv-a po njemu, koliko ima prostora za rast i na temelju čega ?

Neznam što misli kolega tenkista, ali da ima prostora za rast ima. Na temelju čega? Pa ja ga konkretno vidim recimo ovdje,
http://www.mvpei.hr/custompages/static/hrv/files/ProgramVRH2008_2011.pdf
s posebnim naglaskom na stranice: 24,25,26,27,29,38,39,40
Ako tome pridodamo poslove u inozemstvu (ma šta god mislili o njima oni su izvukli prošlu godinu), vjerujem da nema brige za ovu dionicu u budućnosti. U godišnjem izvješću za 2007. kaže se “Društvo je u zadnjem kvartalu doseglo punu zaposlenost kapaciteta proizvodnje i izgradnje”. Osobno vjerujem i u dobro izvješće za 1Q 2008.

Top ask
CIJENA KOLIČINA
1.092,00 10
1.100,00 1
1.102,00 10
1.119,00 11
1.119,50 43

prodaja se povukla[wink]

prostora za rast ima, ali neke druge firme u hr imaju puno veći prostor za rast, tako da best buy teza otpada.
posla ima ali tko će ga platit? … pa dlkv ne plaća svoja dugovanja još od ljeta 2007, za plaće moraju kradite dizat, … trenutno je situacija koma jer dlkv puno radi sa državom i tu kruha trenutno nema, dlkv ima svoje kooperante koji lagano odlaze, ima svoje rashode mjesečne koji se moraju plaćat a para od nikuda … zašto je otišla cinčaonica????

mladost je najbolje plaćeni vaterpolo klub na svijetu, financira ga dlkv, također hajduku su dali brdo para … zar se tako vodi firma koja sponzorira sport a nema za radnike i dobavljače!!!???

prostora za rast ima ali uz drastično rezanje troškova, uz otpuštanje trenutnog nestručnog kadra i zapošljavanje ljudi koji rade i znaju, ..

Cookie Monster

u potpunosti se slžem

whatever

Saladin:

Sada ću ja Vas morati zamoliti da malo artumentirate svoje teze:

“a para od nikuda” ( a dobit za prošlu godinu nakon oporezivanja 74,9 mil. kn. Kako?)

“nema para za radnike” ( u prošloj godini povećao se broj radnika za oko 100. Za očekivati je da radnici odlaze iz takovog poduzeća a ne da dolaze. Pa bar kod nas ima građevinskih firmi na pretek, a ovi stotinjak svi
neupućeni izabrali Dalekovod. Hm.)

Jedino u čemu se slažemo je to da će se troškovi morati rezati, ali to nije ništa novo. Pa to je još na početku godine najavio i Luka M. kada je rakao da tu vidi prostor za još većom dobiti.

a para ni od kuda – ta dobit je nestala prije nego je stigla .. argument za to da nemaju para je taj što nemaju za plaće isplatit, nemaju za nastavak izgradnje zgrade na ljubljanskoj, nemaju za podmirit dugovanja od ljeta 2007 .. normalno je da nemaju jer se nemogu naplatit od države…, ja time ne podcjenjujem firmu samo komantiram trenutnu situaciju.

radnici – radnici su ok, ali pogledaj plaće administracije i tzv. menadžera u dlkv … to neće dugo!

Luka još dok je tu može se nešto promjenit na bolje ali kad on ode … neznam kako će dlkv dalje!

Cookie Monster

uvjek ista priča sa dlkv, na psihološkim granicama od 1000, 1100 kn neki majmuni od 3, 4 dionice ruše cijenu prema dole pa zašto to rade, u 10 h dobro krene i umjesto da ask bilda cijenu redovito je se spušta, uf

_zuti_:

Razlog?

Neznam što je trenutno best buy ali mislim da dlkv nije sigurno, npr. HT je sigurno bolja kupnja nego dlkv!
Ali kužim da svi vi koji imate dlkv uključujući i mene mislite sve najbolje o dionici, ja isto mislim da je dlkv ok kupnja na neku duži period, ali trenutno sigurno ima boljih kupnji. To je samo moje mišljenje, naravno da nemoram biti u pravu. Moj osvrt je bio na post tenkiste koji kaže da je dlkv best buy! .. ako i je može li on to malo argumentirati ? … koja je relan cijena dlkv-a po njemu, koliko ima prostora za rast i na temelju čega ?

Realna se vjerovatno kreće negdje između 1500 i 1700 Kn… A što se tiće HT-a mislim da si se krive dionice uhvatio za rep (ne zbog same vrijednosti, koliko zbog prodaje branitelja i IPO). Brodari bi eventualno mogli konkurirati građevinarcima, ali sve ostalo su pišljivi bob. Naravno, uvjek postoje neki izuzeci, ali takvih je malo ili su nelikvidni…

New Report

Close