DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,72
129.876
34,890
3,74
3,76
2,17%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pogledaj koliko se Končar vukao po dnu, a danas je na soma eura.

Dalekovod tek dolazi.

Žao mi je starih dioničara, ali firma sada punim jedrima ide naprijed.

Je, totalno su rasturili izvješće.

Od kud sad ovoliki sporovi???

Trebali su ranije obavijestit javnost o tome jer su stvari od značaja. Sigurno se nisu pojavili svi sporovi istovremeno.

izvjesce bi se moglo prokomentirati ovako https://www.facebook.com/watch/?v=937915544549590&ref=sharing

 

iako firma ima svijetlu buducnost samo ocito ne jos.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

evo kupio 2000 kom jer ipak je u pitanju ATL a i ne znam mogu li gore od ovog…

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Citat iz izvješća:


 

”Društvo je vrijednosno uskladilo potraživanje prema Ministarstvu financija/RH iz 2016. godine temeljem zaprimljene nepravomoćne presude iz
studenog 2023. godine u sudskom postupku P-2053/2018 kojom je odbijen tužbeni zahtjev Društva. Unatoč navedenome, Društvo je pokrenulo žalbeni
postupak protiv prethodno navedene nepravomoćne presude te temeljem uvjerenja koje počiva na dosadašnjoj sudskoj praksi i dalje smatra da postoji
realna osnova za uspjeh u predmetnom sudskom postupku i naplata tražbine od Ministarstva financija/RH.


Sudski spor protiv Ministarstva financija/Republika Hrvatska
Nastavno na objavu od 21. prosinca 2018. godine o pokretanju sudskog spora koji se vodi pred
Trgovačkim sudom u Zagrebu pod poslovnim brojem P-2053/2018 protiv Ministarstva
financija/Republike Hrvatske radi isplate tražbine Društva u iznosu od 6.636.140,42 EUR
(50.000.000,00 HRK), ovim putem Društvo obavještava javnost da je Trgovački sud dana 06.11.2023.
godine donio presudu kojom se odbija tužbeni zahtjev Društva za isplatu navedenog iznosa.
Protiv navedene presude Društvo će u zakonski predviđenom roku podnijeti odgovarajući pravni
lijek.”


 

Zapravo, radi se o kompenzaciji sve u režiji tadašnjeg ministra financija i ujedno predsjednika NO HBORa Zdravka Marića…Dalekovod je kao izgubio 50 milijuna kuna u sporu od ministarstva financija, ali se zato HBOR odrekao 50 milijuna kuna u korist novih vlasnika i za 99% umanjio svoj ulagački kapital u onoj sramotnoj dokapitalizaciji.

Mariću su više puta slani upiti zašto se HBOR odrekao novaca poreznih obveznika uloženih preko HBORa u Dalekovod međutim Zdravko Marić šuti jer očito u ovoj državi postoje povlašteni i manje povlašteni.

Nečija djeca su zbog ovakvih radnji morala otići van, ali Zdravka Marića naravno to ne zanima.

Ne brinite , dignut će ekipa ( otimači )  cijenu vrlo brzo na višu, neće oni sami sebi spuštati cijenu dionice 😊👍

 

Kap sto sam ranije pisao. Oni su kupili po 10 kn preko leđa izvlaštenih malih dioničara tako da im ova cijena od cca 17 kn donosi jako dobru zaradu.

A kada cijena krene gore, mirovinski fondovi će prodavati da zadrže cijenu.

Jel to logično ponašanje?! Naravno da nije, ali tako su radili cijelo vrijeme od 2016. pa do one sramotne dokapitalizacije.  Tko je imao dionice zna o cemu govorim.

koji su to oni? tko je to sretan što je kupio po 10, a izgubio 50? fondovi bili, fondovi ostali. a to smo svi mi na ovaj ili onaj način. jedini koji je profitirao je vujnovac!

Pa “oni” su ti što su pristali da im se poništi 99% uloženog kapitala (koji je novac poreznih obveznika i novac za mirovine, odnosno nije njihov novac) i imali su 10 milijuna kn da kupe nove dionice (jer to je bio uvjet sudjelovanja u dokapitalizaciji), a mali dioničari su svjesno izbačeni iz igre jer minimalni prag sudjelovanja u dokapitalizaciji bio je 10 milijuna kuna uloga.

dakle, jedni te isti. kao što rekoh! glavno da se novac vrti! ali nisam primijetio da netko iz top 10 prodaje … ili mi promaklo?

Ima njih i van top 10, ali poanta mojih upisa bila je da su se odrekli nečega da bi im se vratilo na drugoj strani, a pri tome mali dioničari opljačkani.

Neka se vrti ako je tuđi novac. Bitno da nije moj, jel tako..

Al na neki način drago mi je zbog ovakvog izvješća upravo zbog onih što su žmirili na sve sto se događalo i navodno uzdizali poduzeće jer ga je preuzeo Končar,  a u Končaru isti ljudi.

Dobili ste izvješće točno onako zamagljeno kakav i priliči ekipi koja je provela dokapitalizaciju.

Reakcija na ovih prošlogodišnjih 4,7 milijuna eura minusa je prilika za akumulaciju na rasprodaji. Jedni gledaju prošlu godinu i prodaju, drugi gledaju slijedeču i naredne godine i kupuju. Ja kupujem.

New Report

Close