DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 15:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,70
1.204
446
2,70
2,76
-2,17%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sorry, ovo iznad sam postao na krivu temu.

Bravo majstore!!!!!

Samo ima jedan mali problem (što sigurno misliš da si napravio genijalan potez).


To će vrijeme pokazati!
Kupio sam LKPC (ionako sam debelo u njoj) jer ovih dana treba dobiti koncesiju od 35 g. na nove terminale koje gradi drž. , a zatim ide dokapitalizacija, pa ako se stvari poklope vračam se do 1250 ali sa 20ak% više novaca

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


rosek: ” Bravo majstore!!!!! Samo ima jedan mali problem (što sigurno misliš da si napravio genijalan potez). ” To će vrijeme pokazati! Kupio sam LKPC (ionako sam debelo u njoj) jer ovih dana treba dobiti koncesiju od 35 g. na nove terminale koje gradi drž. , a zatim ide dokapitalizacija, pa ako se stvari poklope vračam se do 1250 ali sa 20ak% više novaca

Dobra reklama , kolega, dovoljno da se netko iskrca kad se kupnja ojača.
LkPC nije baš pala tijekom ove godine dana…77% rasta…..ne bih rekao da će letiti gore….
Ima i boljih dionica pa ne rastu na jako dobre vijesti, nego naprotiv, padaju.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Htio si reći valjda par dana čekati?[thumbsup]

pa svakako čekati 🙂 , ali uspoređivat HT i DLKV …
[shocked]

Cookie Monster

Dobra reklama , kolega, dovoljno da se netko iskrca kad se kupnja ojača.
LkPC nije baš pala tijekom ove godine dana…77% rasta…..ne bih rekao da će letiti gore….
Ima i boljih dionica pa ne rastu na jako dobre vijesti, nego naprotiv, padaju.


Kolega, nije reklama… ni sam nisam pametan što da radim… Dlkv i Atpl, najstabilnije i najlikvidnije dion. u mom portfelju su i najviše roknule, samo što sam Atpl prodao na 2980 a Dlkv još dokupljivao na 1440 i mislio da sam povoljno kupio.
Kod Lkpc se ipak nešto pzitivno događa, nema fondova koji kroje cijenu , ima dobar promet… možda nešto odradi pa da se stignem vratiti u Dlkv dok je još nizak

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


rosek: ” Bravo majstore!!!!! Samo ima jedan mali problem (što sigurno misliš da si napravio genijalan potez). ” To će vrijeme pokazati! Kupio sam LKPC (ionako sam debelo u njoj) jer ovih dana treba dobiti koncesiju od 35 g. na nove terminale koje gradi drž. , a zatim ide dokapitalizacija, pa ako se stvari poklope vračam se do 1250 ali sa 20ak% više novaca
isto smo napravili a jesmo li dobro napravili nek se raja uvjeri za mjesec dana a do tada MIRNO MORE

vjerujem da ste bili 2-3 mj. u posjedu dlkv. pa dobro ste izdrzali…[lol]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

nedavno je neko napisao da uskoro stižemo HDEL,na žalost jesmo-kakva ironija!

Sad treba počet ulaziti u DLKV -jel može niže ????? dajte recite da nemože više niže ja sam vlasnik ove dionice već godinu i par mjeseci , prodaj pa kupi prodaj pa kupi itd, zadnji ulaz mi je bio na cca 1450 kn, danas sam uzeo par komada da smanjim gubitak u % jer to više nisam moga gledat -20% sad je malo manje pa mi je lakše…


Sad treba počet ulaziti u DLKV -jel može niže ????? dajte recite da nemože više niže ja sam vlasnik ove dionice već godinu i par mjeseci , prodaj pa kupi prodaj pa kupi itd, zadnji ulaz mi je bio na cca 1450 kn, danas sam uzeo par komada da smanjim gubitak u % jer to više nisam moga gledat -20% sad je malo manje pa mi je lakše…

Mislim da nitko sad ne može reći da neće niže, ali svejedno i ako ode niže ne bi trebao to biti toliko veliki pad…

You either do it right or you get eliminated!

Očito vi neki ne shvaćate pojam skrbnički račun. To što se iskrcava skrbnički račun Hypo banke ne znači da se to iskrcava hypo banka, već netko tko ima otvoreni skrbnički račun u hypo banci. A što se tiče cijene dalekovoda, pa pogledajte ostale dionice na burzi, pa sve padaju, pa tako i dalekovod nije pošteđen. Ako pratite stanje na skrbničkim računima možete primjetiti da pbz skrbnički i zaba skrbnički račun prošli tjedan kupio skoro 2000.
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. BMK I PARTNERI D.O.O. 410.586 17,90 Osnovni račun
2. KLT I PARTNERI D.O.O. 409.571 17,86 Osnovni račun
3. CTG D.O.O. 358.674 15,64 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 72.175 3,15 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 44.071 1,92 Skrb. račun
6. DALEKOVOD D.D. 25.239 1,10 Osnovni račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 23.311 1,02 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 18.838 0,82 Skrb. račun + 520
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 17.418 0,76 Skrb. račun+1394
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 12.531 0,55 Skrb. račun
Ukupno: 60,70

prije

DALEKOVOD D.D./REDOVNA DLKV-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. BMK I PARTNERI D.O.O. 410.586 17,90 Osnovni račun
2. KLT I PARTNERI D.O.O. 409.571 17,86 Osnovni račun
3. CTG D.O.O. 358.674 15,64 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 72.175 3,15 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 44.071 1,92 Skrb. račun
6. DALEKOVOD D.D. 25.239 1,10 Osnovni račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 23.796 1,04 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 18.316 0,80 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 16.024 0,70 Skrb. račun
10.ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D.12.531 0,55 Skrb. račun
Ukupno: 60,70

Nemojmo zaboraviti da dalekovod na 1100 kuna trenutačno na razini od prije gotovo godinu dana.
A da je u međuvremenu ugovorio poslova u vrijednosti 5 milijardi kuna. Ova dionica će u ovoj i idućoj godini doseći pravu vrijednost od oko 2500 kuna. Ja imam vremena čekati dvije godine da dionica dosigne svoju fer vrijednost. Slažem se da fundamenti dionice nisu najbolji, ali budučnost firme mi kaže da sam u pravu.
Prihodi firme odražavaju puno veću vrijednost kompanije od ove trenutačne vrijednosti kompanije, no nažalost to rast prihoda ne prati i rast dobiti kompanije, mislim da će se profitabilnost kompanije znatno promijeniti ove i iduće godine. Neto profitna marža sličnih kompanija u europi je 20% od ukupnih prihoda, što znači da bi dobit dalekovoda ove godine trebala biti 0ko 350 milijuna kuna, a ne 80 milijuna kuna koliko je ove godine. Stoga mislim da će se ove i iduće godine to znatno promijeniti, direktor kompanije Luka Miličić je to i najavio . Nemojmo zaboraviti da da je dalekovod s konzorcijem kupio TLM što će im znatno smanjiti troškove repromaterijala koji su dosad nabavljali po tržišnoj cijeni, što će im i znatno smanjiti troškove i povećati dobit.
Iz svih navedenih.Recimo da dalekovod poveča dobit sadašnjih 80 milijuna kuna na 200 milijuna kuna u iduće dvije godine, fer vrijednost dalekovoda tad će biti 2500 kuna kuna, i to be privatizacije aluminija.

Mišljenja sam da polako treba početi kupovati, ne samo dlkv, nego i ostale dionice koje su prošle loše u korekciji jer se mogu očekivati određeni pozitivni događaji idućih mjeseci (NATO npr.)
Dlkv je ipak vrlo jeftin na 1100 kn. Za jači rast možda ipak najbolje pričekati koju godinu i koju dividendu pokupiti u međuvremenu…

New Report

Close