DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,79
75.699
19,985
3,78
3,80
1,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Dakle kažu da ne izlaze iz dlkv

to je loše jer to znači da će se nastaviti ova agonija dionice na burzi
[/quote]
Nije dionica u agoniji nego dioničari koji još nisu zauzeli poziciju po ovoj stečajnoj cijeni. S obzirom da je Crobex iznad 2000 bodova, ovo je jedina zatučena dionica koja od toga rasta Crobexa nije imala nikakve koristi u 2019. Nadasve jedina firma koja kroz zadnjih 12 godina nije propala a još uvijek se trguje kao da je u stečaju. Još samo 20 dana i bit će mo glavna poletuša ZSE-a, uskoro dvocifrena cijena. Uživajte još kratko na 50%-tnom “sezonskom sniženju”!

ne znam sto se zabrinjavate oko trenutne cijene.
cak i da ova godina ne pokaze znacajnu dobit to nece imati veliki utjecaj, nije bilo nekog velikog rasta, a ni druge kompanije na burzi nece biti letece zvijezde ove godine.
meni je vazan trend. kako sam ljetos spomenuo, mislim da ce ljeto 2013. ce biti vrijeme (nekih) gradjevinara i zato sam vec sada poceo ulaziti jer me ulazak sada uz rizik od 10-15% kratkorocnog pada strasi. vise me je strah da propustim potencijalni uzlet koji nitko ne moze predvidjeti. moze biti za jedna-dva mjeseca, a mozda tek u sijecnju-veljaci. u svakom slucaju trenutna nesigurnost i strah ulagaca mi ovdje trenutno odgovaraju jer ne mogu lako izaci iz drugih dionica da se prebacim. tako je vjerojatno i vecini drugih.

u ovoj i još nekim dionicama da ih ne navodim naj veći je kriminal odkad se trguje dionicama u HR

neke skupine su došle do značajnog broja dionica koje nisu NIKAD plaćene osobnim novcem i tako da posjeduju velik broj istih i posjeduju velike pare i rade šta hoće a dorh i hanfa ih štiti

sve se to vidi u nekoliko sati provjere tko ski i problem rješen samo nema za to interesa


Eto sad smo saznali i da smo ovce, a sve do danas …

@
dbcooper 25

stranica 1665
"Ovo danas u Ukraini baca Dalekovod u nebo. Graditi dalekovode naponske razine 750 kV ga čini najjačom kompanijom u tom segmentu u Europi.
Da li vi opće znate što su uvjeti kod dobivanja posla za izgradnju Dalekovoda. Jedan od osnovnih uvjeta su popis uredno ispunjenih ugovora s Potvrdama druge ugovorne strane o urednom izvršenju. Nakon što završe posao u Norveškoj, pa ovaj u Ukraini imat će najvrijednije reference u Europi. Na jednom takvom poslu Vam je marža između 20-30%."
"Dalekovod će imati dobit u 3q cca 120-150 milijuna kuna. Hm jako interesantno. S tom dobiti cijena dionice bi trebala biti cca 500-700 kuna no vidjet ćemo ponašanje cijene nakon toga."
_____________
stranica 1653

"Da li ste vi uopće svjesni za čega HEP-u treba 260 milijuna kuna kabela u slijedeće 2 godine. Toliko ih nije kupio zadnjih 5 godina a sada će okvirnim sporazumom uzeti 260 milijuna kuna kabela. Ljudi moji pa to treba netko i položiti."
"Dalekovod u ovo vrijeme iduće godine će biti preko 700 kuna, a pojedinci će trljati dlanove!"
______________
stranica 1652

"120-140 milijuna kuna dobiti = 50 kuna svakom dionicaru ~ realna cijena dionice 500-700 kuna
+ na to treba nadodati svu materijalnu imovinu koju Dalekovod d.d. ima

U potpunosti podržavam projekcije BigBossa koje su na pragu istine koja će se obistinit!"

_________________
stranica 1649

"Evo da Vam nesto priznam. Trenutno je aktivno 500 milijuna kuna tendera u HEPU, jedan dio uHrvatskim cestama u iznosu 100 milijuna, to ce se sve pougovarati u slijedecih 60 dana. Vecina tih tendera je za Dalekovod. Pise im se blistava buducnost buduci da zdrave konkurencije nema. Nadam se nagodinu u ovo vrijeme da ce cijena dionice biti iznad 1000 kuna, odnosno da ce i druga vjetroelektrana biti u pogonu. Sky office je iznajmljen drzavnoj firmi tako da je priljev novaca zagarantiran!
Svi koji su bili i jesu jos protiv ove dionice ne moraju to biti jer se dogodio jedan veliki turnaround. Kad objave novo izvjesce, biti ce jedan ludi skok od 100%. Samo treba sacekati 10 mjesec!"
_______________
stranica 1637

"Inače vlasnik sam 4300 dionica dalekovoda i cilj mi je imat ih još vise. Ja ako hoću mogu dignuti na dnevnoj razini dionicu deset posto, a mogu je isto tako i srušiti 10 posto. U dalekovod sam ušao po 105-115 kuna i ne mislim ga prodavati bez najmanje 600,00"

_______________


[lol] [lol] sve rečeno [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Ovo danas u Ukraini baca Dalekovod u nebo. Graditi dalekovode naponske razine 750 kV ga čini najjačom kompanijom u tom segmentu u Europi.
Da li vi opće znate što su uvjeti kod dobivanja posla za izgradnju Dalekovoda. Jedan od osnovnih uvjeta su popis uredno ispunjenih ugovora s Potvrdama druge ugovorne strane o urednom izvršenju. Nakon što završe posao u Norveškoj, pa ovaj u Ukraini imat će najvrijednije reference u Europi. Na jednom takvom poslu Vam je marža između 20-30%. To Vam sve ide pod okriljem politike (predsjednik vlade, predsjednik države itd.). Kad daju Dalekovodu posao, nisu učinili pogrešnu stvar, a to što je Dalekovod skup to je manje bitno jer dio kolača će dobiti i oni koji su omogućili da radi Dalekovod. Nemojmo se pravit naivni da su ljudi u Ukraini i Norveškoj drugačiji od nas u HR. Svi smo mi isti, i ako omogućimo da Dalekovod dobije posao onda u tom slučaju želimo i dio nagrade koji nam pripada za to.

Dalekovod će imati dobit u 3q cca 120-150 milijuna kuna. Hm jako interesantno. S tom dobiti cijena dionice bi trebala biti cca 500-700 kuna no vidjet ćemo ponašanje cijene nakon toga. Mislim da je došlo vrijeme i da se ugovori posao na Kosovu i Albaniji u vrijednosti cca 100 M€ pa da tome pridodamo jos 150 Milijuna kuna dobiti, jer kao što znamo 15 milijuna € su skuplji samo od Energoinvesta.

Milsim da će tu biti jedna blistava budućnost i izrazito perspektivna cijena dionice. Mislim da strukture koje ruše cijenu dionice nemaju dovoljno novaca da je održe na ovim razinama. Otići će ona di joj je i mjesto.

Doći će opet dan kada će se s Dionicom Dalekovoda trgovati na dnevnoj razini s 10 milijuna kuna. 😉

TKO ĆE BITI NAJUSPJEŠNIJI GRAĐEVINAR U 2012. godini?

😉

Milsim da odgovor svi znate!!!!


a mislim da ima osnove i na odštetu ,jer je uredno osvojio tender, pribavio garancije, nije ovo bar boljare ili kako več

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

big boss trezor po mom sudu ne smije kupovati ispod 240 kuna ,koliko je vrijedila na dan dokapitalizacije, inaće trezor u većini slučajeva kupuje dok je book od 0,80-1 p/B
sam primjer ti je viro,koei, i masa njih ,a to će vjerovatno biti dodatan vjetar ovoj dionici bez vjetroelektrana;)

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

….BigBoss…jel bi mogao prikazati svoju racunicu kako si dosao do dobiti od preko 100 milijuna…tj kako si uopce dosao do dobiti…

Financijsko znanje mu je jednako znanju o energetici i krivuljama vjetra znaci poprilicno krhko znanje sto bi rekao Dobrisa Cesaric.
Njegove racunice su poput njegovih studija vjetrovitosti.Ne daju se đaba ali dolazi do njih istim principom.Vlazan prst srednjak visoko podignut u zrak.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


BigBoss…mislim da nitko nezna sto ce ovdje biti…radje pricekajmo svi skupa umjesto 3q…godisnji izvjestaj…

Hahaha, pa kaj ti ne znas posto ocekujes 100 mil gubitaka? Znaci to ocekujes radi 2 milj obveza? Daj mi reci sta ako se naplati 1 milj potrazivanja? Sta ako se radproda non core imovina kako je najavljeno? Nemas ti decko blage veze sta pises.
Ekvivalentno tvome postu- ja ocekujem da ce dlkv imat 20 miliardi prihoda i miljardu dobiti u sljedecoj godini. Mozda naprave dalekovod split- moskva i postave vjetroelektranu na mount everest. Ajmo pricekat godisnji izvjestaj za 2013 pa cemo vidjet
[lol] [lol] [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ja neznam šta se ovo raspao forum sa updejtom sajta????  neke poruke koje nema glavu ni rep isplivale??

 

btw. ako prođe .. jel netko ima povijesne podatke od kad je DLKV aktivan na ZSE?  i koje su bile max i min vrijednosti?? koliko ja mogu vidjeti na teletraderu… najdalji podatci su tako od 2001. godine cca 60-tak kn, jel dlkv bio prije 2001. na ZSE?  …   ATH oko 1.800  10/2007 …   ATL cijena   4,57 kn  … 07/2019

 

 

Kakve su se ovo predhistorijske poruke pojavile na zadnjoj stranici Dalekovoda. Ovdje je sve raštimano, kako cijena tako i komentari.

Mene zanima da li ima kakvog rezultata sudovanja sa ministarstvom financija koje je pokrenuto još prije godinu i pol. Ne mogu vjerovati da se ni nakon godinu i pol nije napravio baš nikakav pomak u smjeru razreješavanja spora oko tih 50 milijuna kuna koje ministarstvo duguje Dalekovodu. Pa nisu to male pare, to je cijelih 2 kune po dionici a kada bi se to dobilo nazad imalo bi efekat na cijenu i preko 3 kune po dionici.

http://www.dalekovod.com/dalekovod-pokrenuo-sudski-spor-s-ministarstvom-financija.aspx

Teško da će Dlkv to dobiti, a sud će potrajati sigurno još jako dugo.

Izgleda da je i ovdje dolazi polako proljeće… a ove godine je i zima bila kikiriki.. moglo se raditi i po zimi na sjeveru, čak je bilo u nekim razdobljima toplije nego ovdje 🙂

Šteta da dalekovod ne sudjeluje više u projektima obnove željezničke infrastrukture u koju se slijevaju milijarde iz EU fondova.. iako je još dosta toga u projektiranju

New Report

Close