DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.10.2024. u 23:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,47
23.105
6,652
3,44
3,46
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


bug0,
a sto ce vam ovdje knjiga?
Samo znam da vec drugi puta pushim u istoj firmi! Nema Boga da drugacije bude.

pa čisto da vidim malo ovo ispod top 10, tko je kupio … kome su je prebacio AZ profit 17.12.19. 2.880 komada,,

btw, ovdje SVI redom puše, netko više netko manje, ovisno o ulazu i količini .. recimo i ovaj AZ je fino u minusu,, a oni šta su kupovali iz ERSTE na 240 oni imaju gaće na štapu odavno sa tom investicijom

5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/AZ PROFIT OTVORENI DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND (22134623145)
ovi pomalo rasprodaju…a ostalo im je još 441.488 dionica 😲

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

dobro da rasprodaju to.. ja sam AZ Profit 😁😜😀 prosle god u 11.mj sam usao u dalekovod sa po 10ak i prodao s gubitkom od 5% i incestiro dalje..


5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/AZ PROFIT OTVORENI DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND (22134623145)
ovi pomalo rasprodaju…a ostalo im je još 441.488 dionica 😲

Bilo bi zanimljivo pitati ih po koliko su kupili da sada prodaju? I kome ih prodaju?

Uvijek kad vidim komentar sa “…zanimljivo pitati ih po koliko su kupili…” pomislim kako to piše netko tko nema baš veze s investiranjem?
Rado bih da mi autori takvih pitanja objasne zašto je važno po koliko je bio ulaz u neku poziciju?
Zar to znači da se ne smije izgubiti na nekom ulaganju?
Ili se možda autor takvih komentara tješi da “i profesionalci mogu izgubiti “?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Uvijek kad vidim komentar sa "…zanimljivo pitati ih po koliko su kupili…" pomislim kako to piše netko tko nema baš veze s investiranjem?
Rado bih da mi autori takvih pitanja objasne zašto je važno po koliko je bio ulaz u neku poziciju?
Zar to znači da se ne smije izgubiti na nekom ulaganju?
Ili se možda autor takvih komentara tješi da "i profesionalci mogu izgubiti "?

pa smije naravno, pogotovo kad se sa tuđim $$$ igraš :)) i nema nikakve odgovornosti, dapače, zna se kome se prebacuje :))


Uvijek kad vidim komentar sa "…zanimljivo pitati ih po koliko su kupili…" pomislim kako to piše netko tko nema baš veze s investiranjem?
Rado bih da mi autori takvih pitanja objasne zašto je važno po koliko je bio ulaz u neku poziciju?
Zar to znači da se ne smije izgubiti na nekom ulaganju?
Ili se možda autor takvih komentara tješi da "i profesionalci mogu izgubiti "?

Zlatek, dušo, vidi se da nisi iz branše trgovine.
U normalnim okolnostima prodaja robe ispod nabavne cijene je protuzakonito.

Evo kako prodati robu po cijeni nižoj od nabavne, a da to nije kažnjivo

To se smije raditi samo u iznimnim okolnostima (trajno izbacivanje robe iz asortimana ili stečajni postupak). Naši fond menadžeri, dakako, nikome ne odgovaraju što prodaju financijsku imovinu ispod nabavne cijene. Čak štoviše primaju ih kao ugledne građane. A zapravo su za višegodišnji suženi radijus kretanja. 🙂

La vita e bella!

Fondovima ulaganje u hrvatske dionice čini 0,001 % njihovog portfelja a taj dio im u većini slučajeva služi kao nagrada upraviteljima i onima oko upravitelja na način da im “neprimjetno” distribuiraju dionice po najnižoj cijeni a potom otkupe te iste dionice nakon nekog vremena po što je moguće višoj cijeni. I tako to na ZSE-u ” fercera” skoro dva desetljeća. I je li u međuvremenu netko za to odgovarao. Naravno da nije, svi sretni i zadovoljni.
Istina je da Dalekovod kao sastavnica Crobexa u 2019 godini nije doprinijeo rastu tog Crobexa, nego je jedna od dionica koja je najviše potonula od svoga ATH iz 2007 godine do danas a da firma nije propala niti otišla u stečaj. Ima li tu prostora sada za rast? Dakako da ima, to znaju svi upućeni, a pogotovo trenutni “distributeri” koji po starom dobrom običaju i dalje bez straha za svoje rukovodeće pozicije časte bližnje i daljnje. Ništa se u tom pogledu nije promijenilo u zadnja dva desetljeća. “Obrazac je ostao isti, a sve ostalo su samo nijanse”.

@ Posejdon
Ne, nisam iz trgovačke branše. Iz financijske sam. Nadam se da se to vidi.
Jesi li ti iz trgovine?
I nikad nisi prodao ništa ispod nabavne vrijednosti? Što kad kupiš neku robu koja se počinje kvariti prije nego je uspiješ prodati? Npr. krumpir kupiš po 5 kn i ne smiješ ga prodati za manje nego ga baciš u smeće?
A mogao bi ga prodati nekome tko radi vodku.


@amarananab

Ovo je sasvim pogrešna konstrukcija!
Ali recimo da si u pravu, da fond manageri “znaju” da je sad vrijedne za “prebacivanje” na osobne račune.
To znači da ti sad isto kupuješ jer sad više neće padati?
Nekako mi se činilo da sam iste priče čitao i na razinama od 100kn, 50kn, 20kn, 10kn, pa evo i na 5kn. Kako to, kako to?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Zlatek,

pitanja koja si mi postavio pitaj zakonodavca.
Naveo sam ti što kaže zakon.
A to da fond menadžeri uglavnom na ZSE prodaju ispod cijene jer smo već godinama +/- 10 % od dna, dakako da nikome nisu odgovarali.
A trebali bi, jer su školovani i super previše plaćeni za kriminalno loše rezultate koje isporučuju.

La vita e bella!

@ Posejdon
Što kaže zakon?
Ajde, molim te, pročitaj ponovo članak na linku, jer mi se čini da ga ili nisi pročitao dalje od prvih par rečenica, ili nisi razumio.

A za potpuno razumijevanje materije preporučam i pogledati i MSFI i MRS.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

5. AZ profit – minus 10 949 kom.
6. OTP uravnoteženi – plus 20 000 kom.
Počeli se i fondovi razmimoilaziti u mišljenju

New Report

Close