DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,72
129.876
34,890
3,74
3,76
2,17%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vjetroelektrane su se izgradile po duhu svetom ili iz poslovanja?
Davno je objašnjeno kako su iskoristena sredstva od prodaje.

Mene vise zanima je li Integral ispostavio situaciju za radove na pruzi i radi li se tamo ista?

Uvijek će biti pesimista, ali ovdje je bitan trend. Kratkoročne obveze su smanjene za 96 mil., ali još važnije je da su rashodi smanjeni za 30 mil, što znači da se pazi na svaku kunu. Vjetroelektrane se knjižene na 65 mil., a prodane su za 115 mil, što je razlika, odnosno čista zarada od 50 mil. Pogrešno je razmišljanje da bi ovaj kvartal završio sa minusom od 35 mil., da nisu prodane vjetroelektrane. Tada se ne bi ni išlo na toliko smanjenje duga, jednokratno 50 mil.


Bože blagi kada se čitaju postovi pojedinih ljudi ovdje stvarno me ne čudi da 90% ljudi gubi na dionicama. Pa ovdje se ne razumiju ni osnovne matematičke radnje zbrajanja i oduzimanja.
Dakle ovako, ako su izvanredni prihodi od prodaje vjetroelektrana 65mil a ukupna neto dobit u prvom kvartalu 12mil… kolika je dobit iz redovnog poslovanja?!?!
12-65= -53mil !?!?!
Usput nigdje u izvješću nema 65mil, u stavci ostali fin.prihodi sotji 47mil (da li su nas lagali o stvarnoj svoti i prodali proffessio daleko ispod cijene, pod mus?!?!)
Dobra stvar da je po ovom minus saamo 35mil.

Upravo tako! Rezultat iz redovnog poslovanja je jako loš!bez jednokratnog učinka od prodaje vjetroelektrana, rezultat je gubitak od preko -30 milja kuna za 1q! jedan od najgorih rezultata za 1q u povijesti firme!!! ovdje ne da nema pozitivnog preokreta, nego je stanje sve gore i gore!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Bože blagi kada se čitaju postovi pojedinih ljudi ovdje stvarno me ne čudi da 90% ljudi gubi na dionicama. Pa ovdje se ne razumiju ni osnovne matematičke radnje zbrajanja i oduzimanja.
Usput nigdje u izvješću nema 65mil, u stavci ostali fin.prihodi sotji 47mil

Možda je dio prihoda već priznat kroz nekakvu revalorizaciju na 31.12.2018. Kod ovih nikada ne znaš.

Uglavnom nebitno. Ovdje se stvarno svašta može pročitati… slažem se s tobom.

Neupitno je da osnovni posao generira gubitke, i to sve veće. Ovo srlja punom parom prema stečaju, htjela ekipa priznati ili ne. Poslovni prihodi – poslovni rashodi = bu.ali jasno. PSN ovo ono, sve drugo je trlababalan.

Iznesimo neke činjenice:

1) 5 godina – 4 uprave … Brajdić – bio skroz ok lik za vrijeme PSN i dobio cipelu kad je odradio prljavi posao; Paško Vela – Van vremena i prostora, od prvog dana pokušavao shvatiti firmu i osnovno poslovanje – nije uspio. Smatran je katastrofom, no u usporedbi sa nasljednicima bio je genije; Premužak – neću ni trošiti riječi, to je tip koji ne vidi dalje od svog mobitela, sve govori njegov CV – predsjednik uprave HP-a dok je HP bio teški gubitaš, zatim Dalekovoda -jedan od onih koji su pretplaćeni od rođenja za funkcije (uhljebničke); Rosandić Tomislav – jedino iskustvo Slavonska banka (čitaj Hypo – čitaj slavonska maf.ja), zatim član uprave za financije u ni manje ni više nego HEP d.d.-u. Izdao obveznice sa dvostruko većom kamatom od realne i naravno dobije nagradu bankara za financijaša godine (zar ne podsjeća na rohatinskog?). Zatim nakon promjena vlasti dobiva za kompenzaciju HAC (zanimljivo koji isto treba izdati mega obveznice (zašto bi po 1,5-2% kad može uz Roksija po 4%), no kad se to izjalovilo za utjehu evo ti dalekovod pa ga sahrani za veliku plaću.

2) Ispod radara je prošla informacija da je Dalekovod Proizvodnji promjenjeno ime u nešto MK i OSO d.o.o. i da joj je račun bio blokiran 3 dana (jedan forumaš je to bio napisao, nitko nije ni replicirao)
– Što je dalekovod bez proizvodnje?

3) Prosječno iskustvo inženjera voditelja projekata u dalekovodu je 2 godine. Gotovo svi iskusni su ili dobili cipelu ili otišli u penziju. Ostali su na 2-3 iskusna koji su na izlaznim vratima.
– Dakle – iskustva tu više nema – a neće biti ni bodova na iskustvu inženjera na tenderima
4) Prodaje se komad po komad, sljedeća je proizvodnja, pa zatim cinčaona, nakon čega dalekovod postaje obična firma za usluge tj. montažu čime gubi sve strteške prednosti (oprema, materijal, inovacije, rokovi isporuke, itd.
– Dakle – sinergije tu više nema
5) U Hrvatskoj Dalekovod ima 4-5 poluozbiljnih poslova (transformatorske stanice, rekonstrukcije dalekovoda) (ne računam onu katastrofu od pruge Križevci) i na svim gradilištima ima udio kooperacije od cca 50%. Mahom se radi o firmi tehnoelektro iz đakova, kojoj dalekovod daje dijelove poslova po većim cijenama nego sam dalekovod ima ugovoreno s investitorima.
Zašto za dalekovod više gotovo uopće ne rade drugi kooperanti osim tehnoelektro đakovo?
Jer tehnoelektro ima svog člana uprave u dalekovodu i to najvažnijeg – za operativu.
6) konkurencija vani je tako jaka da Dalekovod ne može ugovoriti posao s ikakvom maržom, ugovara da ugovori i da čanovi uprave dobiju bonuse na bruto iznose ugovora.
7) konkurencija u RH je kandska firma Valard koja stišće jako, iako još nije probila tržište (par manjih poslova) – u valardu su koncentrirane nekadašnje jake snage dalekovoda.
Druga konkurencija je upravo spomenuti Tehnoelektro iz Đakova, koji malo po malo uzima reference i čim prestane dotok poslova iz dalekovoda po mega visokim cijenama, počet će sam uzimati poslove.
8) Pogledajmo sad na sudskom registru koji član uprave je konstanta već zadnja 3 saziva uprave? Ivan K. – član uprave za operativu – potpuno nesposoban tip
9) ugašen je potiho odjel za transformatorske stanice!
Dosta od mene, neka svatko radi što hoće.

VE su prodali za 115 mln kn a vodili su ih u knjigama po 65 mln kn prije prodaje, razliku su knjižili u fin prihode.
Rezultat iz poslovanja je još negativan, nema još efekta temeljem povećanja obrtnog kapitala, očekujem u 2q. Nadala sam se da će biti u ovom, ali 1Q je uvijek loš zbog zime. Manji su fin rashodi od kamata za 4 mln kn zbog otplate dugovanja.
Ugovaranje novih poslova im ide 🙂
za što im treba potpora banaka kroz garantne okvire.

Rezultat iz poslovanja je još negativan, nema još efekta temeljem povećanja obrtnog kapitala, očekujem u 2q.

možete li dovesti u korelaciju ova dva pojma u kratkom roku na konkretnom primjeru?

Kakve veze konkretno ima smanjenje duga po PSN i ujedno povećanje likvidnosti sa osnovnim poslovnim rezultatom, ako se eventualno plaćene kamate vode kao financijski rashodi?

Kad imaš novaca za poslovanje možeš pojeftiniti proces, smanjiti rashode.


Evo, na prvi pogled, rezultat iz poslovnih aktivnosti sve gori i gori..
kome se da neka kopa stare izvjestaje za 1q i nek kaze da li je ikada bio losiji 1q..

baš tako!….ako ne gledamo jednokratni učinak prodaje vjetroelektrana, gubitak je čak -35 milijuna kuna!
osim toga, od njih su imali 7-8 milja kuna dobiti godišnje,a sad su ostali i bez toga…. bez nekog novog dokapa, mislim da ovdje nema spasa….samo je pitanje tko bi uopće ubacio ovdje opet pare kad su spržene sve pare od prethodnog dokapa?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kolega Energ Vam je svima lijepo objasnio a vi se i dalje prepirete oko nekih nebitnih brojki i sitničarite po nekim podacima iz izvješća.
Dalekovodu je nažalost već suđeno i dosuđeno.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Dionica ne pada zbog izvjesca vec jer ljudi ulaze u atpl… kako koji izađe nakon par sekundi isti iznos tamo kupi..zasjat ce sunce i ovdje nadam se 🙂

Pratio sam naloge pa mi smiješno bilo.. a i tužno.. 20k kn proda.. 20kn kupi i tako skoro svaki drugi..
Imam ja i atpl i dlkv i nadalje vjerujem (unatoč svim mućkama u firmi) da ce oni kad tad isplivati (ako su mogli sve ove godine vracati po psnu tolike novce onda ima i mjesta za dobit).. vrijeme ce pokazati uostalom. Imaju još cca godinu i pol dana “fore” i onda cemo sve vidjeti..

P.s. nekad je pad cijene i dobar jer se riješiš drhtavih ručica iako je i njihov prijelaz u atpl po meni opravdan premda su mogli i ranije otici i akumulirati vecu dobit ali stampedo i ljudska psihologija….


Kolega Energ Vam je svima lijepo objasnio a vi se i dalje prepirete oko nekih nebitnih brojki i sitničarite po nekim podacima iz izvješća.
Dalekovodu je nažalost već suđeno i dosuđeno.

Pazite ovo, u upravi varteksa sjedi uz Bakica Pasko Vela…
Bakic prodaje dionice dalekovoda.
Ziher nikad nisu razgovarali o dalekovodu i Vela nema nikakvih informacija iznutra.
Energ, vi ste dobro upuceni, dajte malo cesce pisite

New Report

Close