DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,56
194.624
54,679
3,54
3,56
1,71%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Hebate pa po cijeni dionice od 11.50kn ispada kao da je i ovdje ponovno PSN. Ludnica je sve ovo oko građevinara,u onom uzletu 2007.godine na čelu a sada deset godina poslije na začelju a puno njih je već i u stečaju.Stranci zavladali našim ponosom građevinarstva..


Hebate pa po cijeni dionice od 11.50kn ispada kao da je i ovdje ponovno PSN. Ludnica je sve ovo oko građevinara,u onom uzletu 2007.godine na čelu a sada deset godina poslije na začelju a puno njih je već i u stečaju.Stranci zavladali našim ponosom građevinarstva..

stranci imaju sve papire naših firmi pred sobom, što preko banaka, fondova, agencija, tako da nije čudno ako cjelokupno građevinarstvo bude isporučeno na dlanu strancima, nešto slično Agrokoru

Oni koji su prije 3 godine dokapitalizirali Dalekovod po 10 kuna još uvijek imaju priliku izvući glavnicu uz neku simboličnu zaradu od kamate – tipa kamata na oročena sredstva. Pa i nije to tako loše jer su sačuvali glavnicu a da su uložili tada u npr. Todex sada bi imali 100%-tni gubitak. Na ZSE-u je izvući glavnicu nakon 3 godine ulaganja postala umjetnost, i to mogu samo ulagači iznad prosječnih sposobnosti!


Oni koji su prije 3 godine dokapitalizirali Dalekovod po 10 kuna još uvijek imaju priliku izvući glavnicu uz neku simboličnu zaradu od kamate – tipa kamata na oročena sredstva.

Da, ako su ušli sa par tisuća komada. Sve iznad toga je nemoguća misija.

Ignore: KressoM, delux


Oni koji su prije 3 godine dokapitalizirali Dalekovod po 10 kuna još uvijek imaju priliku izvući glavnicu uz neku simboličnu zaradu od kamate – tipa kamata na oročena sredstva. Pa i nije to tako loše jer su sačuvali glavnicu a da su uložili tada u npr. Todex sada bi imali 100%-tni gubitak. Na ZSE-u je izvući glavnicu nakon 3 godine ulaganja postala umjetnost, i to mogu samo ulagači iznad prosječnih sposobnosti!

Da sa prometom od 30k kn :)) zarada im je taman za 1 burek u te 4 godina,,,
ali zašto se uopće postaviti na kupnju, pa najbolje se postaviti na 1 kn, pa je nekom sila, jbga ima priliku prodati.. ali to bi trebalo i na sve druge pozicije maknuti se sa kupnje i na minimalne vrijednosti postaviti, pa tko ima više strpljenja

@ Remorker & bugs & …
kako vam ne dosadi ovo zazivanje dna?
i pomicanje na dolje?
Jučer 12, danas 10, sutra 7…?
dosadni ste, brate, više!
Ili kupujte u tišini ili ako vas ne interesira DLKV, nemojte ni otvarati ovaj topic!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Hbga, vise se ni zahebavat ne mozes… mislim stvarno nisam ocekivao da ce je ovako potopiti sa preko 20 kn, jer stvarno ne vidim razlog, sve uredno otplacuju… imam je poprilicno, jos od dokapitalizacije, i sad kad je tu di je…. a nek je zatuku jos ako mogu, zasto ne, kad je bal nek je maskembal, zasto ne iskoristiti priliku, pa il pukovnik ili pokojnik… ali kako je krenulo na ZSE, svi cemo biti ovo drugo mi se čini :))))

Neka ode do 9-10 kuna, jer imam spreman kapital za kupnju, a vi samo rusite i sprdajte se s tim 🙂

@ Remorker & bugs & …
Evo opet!
Kakve su to izjave?
Jel vi pročitate što ste napisali prije nego kliknete “Pošalji”?
“Ma ispod 8kn nece. To vam ja garantiram.” Čime?
“… imam spreman kapital za kupnju, a vi samo rušite…”. Jel?
“… vise se ni zahebavat ne možeš..”. Stvarno? Na burzi?
Itd…
Ako ovakvo komuniciraju prekaljeni burzovni igrači nije ni čudo što smo tu di jesmo!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Evo napokon su objavili i rezultate iz Norveške za prošlu godinu. Prihodi su rasli značajno sa 434ml kruna na 610 ml. Profit je 50ml prije oporezivanja 39ml nakon oporezivanja, to je cca 30ml kuna.

https://www.proff.no/selskap/dalekovod/oslo/elektroentrepren%C3%B8rer/IGBYST900BN/

Ono što se vidi iz ovoga da je ukupni profit matice puno manji što znači da matica prži novce.
Drugo što se vidi da ima nekakav mortgage agreements što znač da matica crpi i više novca nego što zarađuje. To se vidi i po slaboj likvidnosti podružnice.

Po izvješću uprave Dalekovod je isplatio oko 350 mlijuna kuna po PSN
PSN-om je dokapitalizirano ukupno 210 milijuna kuna
Onda su valjda zaradili razliku od 140 milijuna EBITDA

Nakon 31. 03.2018. godisnje obveze po PSN padaju s 90 milijuna na 40-ak miijuna kuna.

Znaci mogu imat 50 milijuna EBITDA manje nego 2017, a da svi ostali budu na istom.

Prije PSN dugovi su bili 1,6 milijardi, a sad su oko 1 milijarde?, svi nefinancijski vjerovnici su isplačeni.

Q3 2017 je bio loš, pa ako ovaj bude imalo bolji krvna slika će se naglo okrenut, živi bili pa vidjeli.

Trenutni poblem je što uhljebi u upravi nisu u stanju pokupit od Marića 50 milijuna kuna koji su proknjiženi kao prihod, a sve oko izgubljenog spora protiv POBA-e, koji gubitak je Linić odobrio pokrit iz proračuna.
POBA nije pristala na PSN-u.
Je li to moguće problematičan odnos HDZ (Marič) i HNS (Premužak) ili se netko ne drži dogovora.

Netko i dalje rasprodaje…Zna se možda tko?

New Report

Close