DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 15:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Banana, samo se ti drži Ingre.

La vita e bella!

Banana, samo se ti drži Ingre.

La vita e bella!

S obzirom da smo ponovili i utvrdili da je prošla godina bila “bomba”, sada nam predstoji vidjeti da li nastavljamo u revijalnom tonu i u 1. kvartalu.

🙂 🙂 🙂

Ne bih imao ništa protiv da ovakva bude i ova godina.

La vita e bella!


S obzirom da smo ponovili i utvrdili da je prošla godina bila "bomba", sada nam predstoji vidjeti da li nastavljamo u revijalnom tonu i u 1. kvartalu.

🙂 🙂 🙂

Ne bih imao ništa protiv da ovakva bude i ova godina.


bombastični su samo vaši postovi
ovo meni djeluje kao vlažna petarda
ovdje je 5 do 12 da ne ode na 11,95

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/DLKV-fin2018-1Q-NotREV-K-HR.pdf

Što jest, jest.

Moglo se i bolje otvoriti 2018. godinu.

Ali, iskazani minus (11M kn) je lako mogao biti i plus da su povećali naplatu potraživanja ili da su imali popunjene sve kapacitete.

Ako netko misli da je ovakav rezultat 1Q dovoljan da cijena ode na 11,95 (to bi, u odnosu na zadnju cijenu bio pad od 25,32%) onda samo pucajte. Ako imate s čime?
A čini mi se da su takve paušalne izjave samo pucanj u prazno. 🙂

Ja ću u tom slučaju znati što mi je za činiti.

La vita e bella!


Što jest, jest.

Moglo se i bolje otvoriti 2018. godinu.

Ali, iskazani minus (11M kn) je lako mogao biti i plus da su povećali naplatu potraživanja ili da su imali popunjene sve kapacitete.

Ako netko misli da je ovakav rezultat 1Q dovoljan da cijena ode na 11,95 (to bi, u odnosu na zadnju cijenu bio pad od 25,32%) onda samo pucajte. Ako imate s čime?
A čini mi se da su takve paušalne izjave samo pucanj u prazno. 🙂

Ja ću u tom slučaju znati što mi je za činiti.

Povecana naplata potrazivanja ne moze utjecat na RDG jer to su stavke koje se vode kroz bilancu, a to ili da je bio ovako ili onako to su samo zelje realnost je ono sta vidimo o ostalim stvarima koje bi htjeli da su drugacije su ipak samo zelje.

Ignore : renči

StatusQuo,

ajde molim te ti meni lijepo objasni gdje bi ti i kako knjižio uspješnu naplatu potraživanja?

Ne samo da naplata potraživanja nije tek “bilančna” stavka, kako kažeš, već ona ima izravni utjecaj na prihod (od poslovanja) što je temeljna stavka RDG-a.

La vita e bella!


Što jest, jest.

Moglo se i bolje otvoriti 2018. godinu.

Ali, iskazani minus (11M kn) je lako mogao biti i plus da su povećali naplatu potraživanja ili da su imali popunjene sve kapacitete.

Ako netko misli da je ovakav rezultat 1Q dovoljan da cijena ode na 11,95 (to bi, u odnosu na zadnju cijenu bio pad od 25,32%) onda samo pucajte. Ako imate s čime?
A čini mi se da su takve paušalne izjave samo pucanj u prazno. 🙂

Ja ću u tom slučaju znati što mi je za činiti.


kažem da je 5 do 12
a to znači imaju jedan Q za popravak
ako se to ne dogodi biti će i 5 do 10


StatusQuo,

ajde molim te ti meni lijepo objasni gdje bi ti i kako knjižio uspješnu naplatu potraživanja?

Ne samo da naplata potraživanja nije tek "bilančna" stavka, kako kažeš, već ona ima izravni utjecaj na prihod (od poslovanja) što je temeljna stavka RDG-a.

RDG iskazuje prihode i troskove, a ne govori da li je to naplaceno ili ne, u bilanci se vode stavke naplate obveza i imovine, ako je drustvo provuklo 100 mil prihoda, a to nije naplatilo onda ce za to vodit 100 mil potrazivanja u trenutku kada naplate taj dio ce prec u kratkotrajnu imovinu novac, ali to u tom slucaju se vise ne vodi kroz rdg jer se vec jednom provuklo ne mogu dva puta isti prihod knjizit kroz rdg mogu jedino naknadno zatezne kamate knjizit ili otpis potrazivanja ako potrazivanje nije naplaceno.

Ignore : renči

StatusQuo,

u pravu si, sve 5.
To je onaj stari računovodstveni zaje*, razlika između prihoda i primitka.
Žalim da DLKV ima povečano potraživanje, što znači da se bori sa naplatom.

Nadam se da je ovo kratkoročna pojava.

La vita e bella!

1. kvartal je bio slabiji zbog loših vremenskih prilika koje su bile kroz cijeli kvartal.
U ovom će se to već nadoknaditi jer ugovorenog posla imaju i previše.
Znamo da se u ovakvim branšama radi o velikoj ovisnosti o vremenskim uvijetima.
Tako da će ovaj kvartal vjerojatno biti jako dobar.


1. kvartal je bio slabiji zbog loših vremenskih prilika koje su bile kroz cijeli kvartal.
U ovom će se to već nadoknaditi jer ugovorenog posla imaju i previše.
Znamo da se u ovakvim branšama radi o velikoj ovisnosti o vremenskim uvijetima.
Tako da će ovaj kvartal vjerojatno biti jako dobar.

a dugoročne i kratkoročne obveze će
rješavati kako
štrajkovima ?

New Report

Close