DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 12:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
7.983
2,373
3,34
3,36
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

U svakom slučaju do sada što god je Stojić rekao kupi je padalo i još uvijek pada.Po mome kad on kaže kupi čitaj RiB ili se nisko nisko postavi na kupnju pa čekaj.Ali baš nisko jer zašto pretplatiti njihov izlazak.

otiso 50-100 kn i euforija pa ljudi pao je 600++ kn treba se vratit bar na 1500 pa to odrzat i lagano gore e tek tad malo osmjeha ce bit

ANALIZA
HAAB: Dalekovodu oznaka “Kupiti”
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Rast izvoznih prihoda i stabilni prihodi u zemlji vrednuju dionicu na 1689 kuna fer vrijednosti u idućih 12 mjeseci.
Analitičari Hypo-Alpe-Adria banke dionicama Dalekovoda (ZSE:DLKV-R-A)daju oznaku “kupiti”. Specijalizacija djelatnosti i ponuda šire palete usluga, od inženjerskih do konstrukcije transmisijskih vodova kao i elektrfikacije željeznice i tramvajskih linija omogućit će kompaniji da raste izvan regionalnih granica i poveća izvozne prihode. Time bi i smanjila ovisnost o domaćim prihodima koji su generirani državnim narudžbama. Domaća prodaja trenutno čini 85 posto ukupne prodaje. U prognozi za razdoblje od 2008. do 2014. prihodi ostvareni u zemlji i dalje će biti snažni što se ponajvišem može zahvaliti investicijskim planovima državnih kompanije, prije svega Hrvatskih autocesta, Hrvatskih cesta, ARZ-a i HEP-a.

Analitičari HAAB-a tako predviđaju da prihodi s nešto više od dvije milijarde kuna u ovoj godini trebali skočiti na oko četiri milijarde u 2014. Glavni izvor izvoznih prihoda u idućim godinama bit će vezan uz distribuciju električne energije koju će generirati potražnja za takvim investicijama iz zemalja u razvoju i zahtjeva za obnovom istih koji dolaze iz zapadne Europe i SAD-a. Globalno tržište za opremu za prijenos i distribuciju imalo je najbrži rast u više od trideset godina. Glavne kompanije u tom sektoru ABB, Siemens i Areva procjenjuju kako će taj segment tržišta rasti oko 7 posto u razdoblju do 20101. godine. Ne bi bilo iznenađenje kad bi Dalekovod uspio ući u profitabilne inozemne projekte i zaradio reference na različitim tržištima.

Očekuje se da će kompanija ući u niz joint venture projekata s nekoliko domaćih, ali i stranih partnera u cilju što boljih (jeftinijih) ponuda na međunarodnim natječajima. Veliki potencijal Dalekovod ima u Srbiji gdje kreće serija investicija u obnovu cestovne infrastrukture. Uz to, Srbija planira 10 milijardi eura vrijedan investicijski ciklus modernizacije lokalnog željezničkog sustava. Izvozni bi prihodi trebali u razdoblju do 2014, iz svih navedenih razloga, porasti na 33,4 posto ukupnih prihoda. Fer vrijednost Dalekovoda po dionici u ovom trenutku analitičari HAAB-a smještaju na razinu od 1525 kuna. U tu kalkulaciju, međutim, nisu uključeni mogući prihodi u sektoru nekretnina, kao i učinke eventualnog preuzimanja mostarskog Aluminija.

Analiza odnosa cijene i knjigovodstvene vrijednosti predviđa LT rast po stopi od 8,8 posto, održivi ROE od 17,8 posto i troškove kapitala od 9,3 posto. To gura ciljanu cijenu na 3854 kune po dionici. Takva kalkulacija daje fer vrijednost Dalekovoda od 1689 kuna po dionici u idućih 12 mjeseci, što joj i daje oznaku “kupiti”. U razdoblju globalne tržišne korekcije teško je odrediti razinu investicija neophodnu da opravda fundamente kompanije.

Kako god bilo, dionice Dalekovoda od početka su godine pale 34,4 posto i posljednja cijene u petak je iznosila 1150 kuna po dionici.
[smiley][smiley][smiley][smiley][smiley][smiley][smiley]druk up

Meni ovo danas smrdi na navlakušu da ljudi kupe kao eto poslje kiše …

pa će sutra opet sve dole!
DLKV 5100 dionica 187 transakcija prosjek 27 dion/tran

Kad budem milijarder imat ću tajnicu da mi ovdje piše!

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=16cb3849-d764-41de-88ca-03cddf4dfeb2&open=sec


http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=16cb3849-d764-41de-88ca-03cddf4dfeb2&open=sec

Da da, a dalekovod je za sobom povukao cijelu burzu, moš mislit “preporuka lansirala dalekovod” [lol]

14.04.2008.


Meni ovo danas smrdi na navlakušu da ljudi kupe kao eto poslje kiše …

pa će sutra opet sve dole!
DLKV 5100 dionica 187 transakcija prosjek 27 dion/tran

A taj prosjek je dio zbog malih na kupnji a dio zbog malih na prodaji. A stotice su bile i na kupnji i na prodaji. pa onda neznam što si htio s time reći.[undecid]

jomiii:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=16cb3849-d764-41de-88ca-03cddf4dfeb2&open=sec

Da da, a dalekovod je za sobom povukao cijelu burzu, moš mislit “preporuka lansirala dalekovod” [lol]

Olako shvacate ovu dionicu! Tko zeli neka se zadovolji malim stvarima, pametni ce cekati i docekati!
oLAKO SHVAĆATE

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

hrco01, u potpunost se slažem sa tobom, brzo se zaboravlja da je Dalekovod tri godine za redom 2003, 2004 i 2005 proglašen najboljom velikom HR firmom, a 2006 proglašen je najboljom dionicom. Zbog toga nemože više konkurirati za te naslove. U međuvremenu Dalekovod je povečao opseg svojih poslov, kao i početak širenja na regiju. O ugovorenim i očekivanim poslovim puno je pisano na ovom forumu pa ih neču ponavljati.
Posjedujem ovu dionicu, ulazio sam u nju na 256 kn, 920 kn, 1240 kn i 1800 kn, žao mi je što sam bez keša, jer ovakvu priliku za dokup više nečemo imati.[thumbsup]


Olako shvacate ovu dionicu! Tko zeli neka se zadovolji malim stvarima, pametni ce cekati i docekati!
oLAKO SHVAĆATE

Koliko je očekivana dobit za 2007. 4Q, ili sveukupno za 2007, kako ti lakše, ako slučajno znaš ne da mi se sad kopat?


hrco01: ” Olako shvacate ovu dionicu! Tko zeli neka se zadovolji malim stvarima, pametni ce cekati i docekati! oLAKO SHVAĆATE ” Koliko je očekivana dobit za 2007. 4Q, ili sveukupno za 2007, kako ti lakše, ako slučajno znaš ne da mi se sad kopat?
oko 2 milijarde
[thumbsup][thumbsup]

odlično danas, ali malo prejako…velik promet, tko se htio iskrcati mogao je…
..ali ne zaboravimo…i padala je na velikim postocima pa može i rasti…e sad bi netko reko..eh ti analitičara.[proud]..
na ovoj dionici još uvjek strong buy…a bio je i na 1600 kn..[rolleyes]

možda čak i dočekamo FI u doba oporavka…nadamo se…pozdrav

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

New Report

Close