DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 03:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


a zakaj bi me bilo sram? i sam sam, kako kažeš, radnik
ali i imam firmu
pa se ajmo reći kužim i u jedno i u drugo
moraju naći kompromis

ja sam samo rekao da ih ZOR štiti i ispravio sam Verdija koji je rekao da im to ukidaju
a naš ZOR je jedan od boljih po pitanju prava radnika
sve osim rada na određeno vrijeme koji je po meni glupost veća za radnika, ali tako je kako je

nekoliko puta je tu bilo izneseno da prijedlogom uprave place padaju na cca 4000 kuna, ti smatras da je sve vise od toga trazenje kruha preko pogace?

Zakon isto tako kaze da je minimalac neto cca 2700 (ili koliko), znaci i sve preko toga je trazenje kruha preko pogace?

Pa eto, ako je, predlozi sadasnjem poslodavcu da te toliko placa i ne razmislja o podizanju place jer realno ti ne zelis kruha preko pogace


nekoliko puta je tu bilo izneseno da prijedlogom uprave place padaju na cca 4000 kuna, ti smatras da je sve vise od toga trazenje kruha preko pogace?

Zakon isto tako kaze da je minimalac neto cca 2700 (ili koliko), znaci i sve preko toga je trazenje kruha preko pogace?

Pa eto, ako je, predlozi sadasnjem poslodavcu da te toliko placa i ne razmislja o podizanju place jer realno ti ne zelis kruha preko pogace


nisam htio polemizirati na ovakav način ali ste me uvukli u to
nisam nigdje spominjao da je 4.000 kn puno ili malo nego govorim o kolektivnom ugovoru
koliko znam plaća se još uvijek dogovara ponaosob, dakle pojedinačnim ugovorima o radu
pojedina(čna) PRAVA uređuju kolektivni ugovor ili pravilnik o radu

što se tiče minimalca to se diže svake godine samo zato jer to i državi, koji ubire i dijeli doprinose i poreze, paše i tu se nemojmo zavaravati da je drugačije, imate izjavu g. Kolakušića neki dan da je trenutna plaća minimalna takva da ne štiti dostojanstvo radnika (čovjeka) što je i ustavna kategorija
i što sad? ja bih isto rado da je minimalac 10.000 kn i da imamo zagarantirani temeljni dohodak kao neke zemlje…

što se moje plaće tiče, ona je kudikamo veća od tih koje spominjete u Dalekovodu ali je ja i ZARADIM sebi i poslodavcu (i btw nije mi digao plaću već jedno 8 godina, toliko o tome)
dakle, vi bruto plaću morate zaraditi (plus doprinose na plaću, koje plaća poslodavac ali ih opet mora odnekud namaknuti zar ne?)

ako ju ne zaradite, onda nešto ne štima s produktivnošću rada (višak radnika?), ugovorenom cijenom poslova (nesposobna uprava?) ili je možda nešto treće u pitanju

bilo kako bilo oni se moraju dogovoriti ALI na realnim osnovama

Kako god bilo postignut dogovor ili ne ovaj pokusaj smanjivanja place na tu razinu samo govori da stvari ne funkcioniraju kako treba tj da se ne radi s profitima koji su zadovoljavajuci da bi se osigurale korektne place i u konacnici zaradu dionicarima jer placa od 4000 kn u danasnjim vremenima je socijalna placa, a vec se na ovoj temi komentirao odlazak kvalitetnih radnika vec ranije i sam sam to spomenuo, s druge strane iako je tvrtka prosla predstecajnu dojam je da se vlasnistvo i nacin upravljanja nije prominio da bi netko za dalekovod placao premiju tako da dalekovod ostaje za sada spekulativno ulaganje, a to znaci jedino kupi jeftino prodaj skuplje.

Ignore : renči

ova trgovina se stvarno ne da ni gledati. to je takvo mučenje, bez idejnost, totalna odsutnost talenta. ja bi stvarno volio znati tko od ovoga ima korist i na koji način. kako im se samo da pisati naloge. ovo je gore nego u vrapču.

who dares, wins


Kako god bilo postignut dogovor ili ne ovaj pokusaj smanjivanja place na tu razinu samo govori da stvari ne funkcioniraju kako treba tj da se ne radi s profitima koji su zadovoljavajuci da bi se osigurale korektne place i u konacnici zaradu dionicarima jer placa od 4000 kn u danasnjim vremenima je socijalna placa, a vec se na ovoj temi komentirao odlazak kvalitetnih radnika vec ranije i sam sam to spomenuo, s druge strane iako je tvrtka prosla predstecajnu dojam je da se vlasnistvo i nacin upravljanja nije prominio da bi netko za dalekovod placao premiju tako da dalekovod ostaje za sada spekulativno ulaganje, a to znaci jedino kupi jeftino prodaj skuplje.

100% točno, nema se što dodati niti oduzeti


Kako god bilo postignut dogovor ili ne ovaj pokusaj smanjivanja place na tu razinu samo govori da stvari ne funkcioniraju kako treba tj da se ne radi s profitima koji su zadovoljavajuci da bi se osigurale korektne place i u konacnici zaradu dionicarima jer placa od 4000 kn u danasnjim vremenima je socijalna placa, a vec se na ovoj temi komentirao odlazak kvalitetnih radnika vec ranije i sam sam to spomenuo, s druge strane iako je tvrtka prosla predstecajnu dojam je da se vlasnistvo i nacin upravljanja nije prominio da bi netko za dalekovod placao premiju tako da dalekovod ostaje za sada spekulativno ulaganje, a to znaci jedino kupi jeftino prodaj skuplje.

pa alternativa je – Kina! to je netko već spominjao jel
ako ne možeš za određenu cijenu postići kvalitetu i, eto podmiriti radnike u proizvodnji, onda lijepo outsourcing i pravac Kina
zašto bi Apple radio hardveraj u SAD-u kad se mogu drugi baviti pravima radnika? tu nisam niti malo zločest – ima dosta videa, slika i blogova o tome kakva su tamo ‘prava’ radnika: tuče se po dvije smjene, bude noću i šalju na traku, spava se u krugu tvornice… a alternativa im je – rižino polje, tamo si preko gležnja u hladnoj vodi
i radnici Dalekovoda dakle imaju alternativu, Njemačka, Irska i dr.

“pa alternativa je – Kina! to je netko već spominjao jel
ako ne možeš za određenu cijenu postići kvalitetu i, eto podmiriti radnike u proizvodnji, onda lijepo outsourcing i pravac Kina
zašto bi Apple radio hardveraj u SAD-u kad se mogu drugi baviti pravima radnika? tu nisam niti malo zločest – ima dosta videa, slika i blogova o tome kakva su tamo ‘prava’ radnika: tuče se po dvije smjene, bude noću i šalju na traku, spava se u krugu tvornice… a alternativa im je – rižino polje, tamo si preko gležnja u hladnoj vodi
i radnici Dalekovoda dakle imaju alternativu, Njemačka, Irska i dr.”

100% točno, nema se što dodati niti oduzeti

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

u 90% slučajeva je to tako ali šta misliš o radnicima adrisa ili ckml koji su postali milioneri? ja sam za to da se nikome dionice ne poklanjaju jer to u većini slučajeva ide direkt na prodaju. primjer branitelji i masa radnika iz prve privatizacije. za sve nas je najbolje da svako svojim kešom to kupi pa zna pošto je platio. oni koji ne znaju pravu cijenu nama ni ne trebaju. zašto bi baš svatko trebao imati dionice? za to treba malo obrazovanje i dosta para. ni ja nemam apartman na moru pa nisam zavidan onima koji imaju po pet komada.

Žao mi samo da nisam ranije otišao u apartmane i prekrižio burzu. Kasno je sad za kajanje..

čemu pesimizam, ovdje će se pobrati vrhnje samo tako, samo pomalo, čemu žurba,

nisam htio polemizirati na ovakav način ali ste me uvukli u to
nisam nigdje spominjao da je 4.000 kn puno ili malo nego govorim o kolektivnom ugovoru
koliko znam plaća se još uvijek dogovara ponaosob, dakle pojedinačnim ugovorima o radu
pojedina(čna) PRAVA uređuju kolektivni ugovor ili pravilnik o radu

kako nisi, napisao si da je sve vise od ZOR-u trazenje kruha preko pogace, kao da ne znas da je ZOR u stvari neki minimum, a kolektivnim ugovorom ili ugovorom o radu se nadogradjuje na bolje uvjete pa ako ce se nekog placati iskljucivo po tom minimumu koji ti predlazes, placa nece biti puno veca od minimalca, mozda ni te 4 tisuce


što se tiče minimalca to se diže svake godine samo zato jer to i državi, koji ubire i dijeli doprinose i poreze, paše i tu se nemojmo zavaravati da je drugačije, imate izjavu g. Kolakušića neki dan da je trenutna plaća minimalna takva da ne štiti dostojanstvo radnika (čovjeka) što je i ustavna kategorija
i što sad? ja bih isto rado da je minimalac 10.000 kn i da imamo zagarantirani temeljni dohodak kao neke zemlje…

nigdje nisam spominjao koliko minimalac treba ili ne treba biti


što se moje plaće tiče, ona je kudikamo veća od tih koje spominjete u Dalekovodu ali je ja i ZARADIM sebi i poslodavcu (i btw nije mi digao plaću već jedno 8 godina, toliko o tome)
dakle, vi bruto plaću morate zaraditi (plus doprinose na plaću, koje plaća poslodavac ali ih opet mora odnekud namaknuti zar ne?)

ma hajde, ti svoju zaradis, a u dalekovodu ne zarade. naime proizvodi se proizvedu sami od sebe, a ekipa se zajeba.va cijeli dan, puse, piju kave i pive ispred pogona?

i nisam napisao da ti svoju placu ne zaradis, vec da predlozis gazdi da ti isplacuje minimalac s obzirom da je tvoj stav da je sve vise od ZOR-a trazenje kruha preko pogace, pa neces onda valjda i ti traziti to? Ili to vrijedi samo za druge, a ne i za tebe?


ako ju ne zaradite, onda nešto ne štima s produktivnošću rada (višak radnika?), ugovorenom cijenom poslova (nesposobna uprava?) ili je možda nešto treće u pitanju

bilo kako bilo oni se moraju dogovoriti ALI na realnim osnovama

tu se slazemo, drugim rijecima trebaju traziti povecanje sadasnje place, a ne smanjenje

Poanta je da ovi nasi kapitalisti nikad ne vide problem u upravi, nego jedino u radnicima

Mister, ajde lijepo te molim, ne izvrći moje riječi!

gdje u ZOR-u stoji kolika je minimalna plaća i gdje sam to rekao? još kažem da bih rado da svi dobijemo temeljni dohodak pa neki, kojima se ne radi, ne bi trebali niti raditi nego sjediti doma
ali buraz ne ide, nema besplatnog ručka, to je utopija!

inače pogledaj na ovom linku koliki je godišnji odmor u spominjanoj Kini:
GO u Kini

ja znam neke u Plinacro i Holdingu koji su na GO preko 30 dana! više od zakonskog maximuma jer po tim i takvim kolektivnim ugovorima koriste dodatne dane za posebne prilike u obitelji, recimo ovaj iz Plinacra dobije samo za djecu još 2-4 dana koliko znam
30 radnih dana, sa vikendima i spajanjem (tu su majstori), ispadne i preko 45 dana PLAĆENOG odmora
ovaj lik i Gradske uprave je cijelo ljeto doma, od dosade ne zna što bi, na proljeće obrezuje voćke, krajem lipnja ‘tuče’ stari GO kojeg ne može iskoristiti da se na trepavice postavi

a znaš tko to plaća? ja i ti pametnjakoviću, u računima za plin i komunalije (smeće, voda…)
eto to ti je besplatan ručak, malo morgen!

New Report

Close