DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Samo neka štrajkaju ja ih podržavam u njihovoj borbi👍


@bugs
Rijetki (čitaj direktori, poslovođe i šefovi) su ti koji imaju dionice od firme, to kada se pisalo prije desetak godina pisali su ovi što su znali da će platiti samo učešće a, dividenda je poslije otplaćivala dionice.
Da, posao za 4000 kuna se da naći i zato štrajk i traje, jer su doveli radnike u situaciju da više nemamo što izgubiti, jedino tko može izgubiti su šefovi i direktori.
Kao što sam prije i pisao nije rješenje da se ljudi mijenjaju kao na kolodvoru jer nije dobro za posao. Ima ljudi koji čekaju da im daju otkaz i da izvuku otpremninu i zato i štrajkaju jer im je sad svejedno

Upravo radi takvih radnika i podrzavam upravu u smanjivanju place, jer ima ekipe koju, kako sami kazete, boli briga i svejedno im je. Rade minimalno koliko moraju, placa ide, a ako se dobije otkaz – tu je kolektivni koji im nudi izdasnu otpremninu. Budu dobili otkaz i otpremninu, ali nakon isteka kolektivnog onu zakonsku, a ne kako je dogovoreno u kolektivnom.


Kad bi uprava i radnici jedan dio plaće obvezatno dobivali kroz dionice, onda nikom ne bi palo na pamet da strajk traje tako dugo.

mislim da je to protuzakonito. sutra bi nekome moglo pasti na pamet da im plaću isplaćuju u brokvama.

who dares, wins

[COLOR=”Red”] Kao dioničar kompanije Dalekovod, dajem punu podršku radnicima! [/COLOR]

Samo zadovoljni radnik je dobar radnik, a dobar radnik stvara dodatnu vrijednost sebi i kompaniji. Bacite pogled na bilancu pa ćete vidjeti da su plaće radnika tek mali i nužni trošak poslovanja! Bez radnika nema niti tvrtke.

Ima jedna divna misao od poznatog njemačkog industrijalca Roberta Bocsha

“Ne dajem velike plaće zato jer imam puno novaca, nego imam puno novaca jer dajem velike plaće.”

Kako je on to znao, a mi to danas ne znamo?

La vita e bella!

Kakvo radničko dioničarstvo? Kod nas je sve sprdnja, gdje neće ovakva pozitivna utopija. Radnicima samo još to treba, da ih zavaljaju za neke papiriće s ove presmiješne burze. A vi samo umišljajte da ste kapitalisti, jer ih kao držite. Tih par promila.

Ak si označen kao tehnološki višak, imaš pravo na otpremninu jer je to definirano zakonom, a ne samo kolektivnim ugovorom.
A visina otpremnine je 1/3 prosječne bruto plaće ostvarene u zadnja 3 mjesaca rada za svaku godinu kontinuiranog radnog staža u tvrtki.
Jedino kaj može biti je da je kolektivnim ugovorom predviđen viši iznos otpremnine od ovoga kaj je definirano zakonom, a istekom kolektivnog, ostaje nam jedino zakon…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Radnici Dalekovod proizvodnje i dalje su u štrajku, no Uprava je zatražila da se suzdrže od javnih i medijskih istupa jer bi u srijedu možda moglo doći do postizanja dogovora, doznaje se od štrajkaša.

Dok nastavljamo štrajk u međuvremenu pokušavamo postići dogovor s Upravom i očekujemo da ćemo ga najvjerojatnije postići, izjavio je Hini predsjednik Štrajkaškog odbora Ivica Bajlović.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/uprava-dalekovoda-zatrazila-strajkase-da-se-strpe-obecala-bolje-uvjete/


Kakvo radničko dioničarstvo? Kod nas je sve sprdnja, gdje neće ovakva pozitivna utopija. Radnicima samo još to treba, da ih zavaljaju za neke papiriće s ove presmiješne burze. A vi samo umišljajte da ste kapitalisti, jer ih kao držite. Tih par promila.

u 90% slučajeva je to tako ali šta misliš o radnicima adrisa ili ckml koji su postali milioneri? ja sam za to da se nikome dionice ne poklanjaju jer to u većini slučajeva ide direkt na prodaju. primjer branitelji i masa radnika iz prve privatizacije. za sve nas je najbolje da svako svojim kešom to kupi pa zna pošto je platio. oni koji ne znaju pravu cijenu nama ni ne trebaju. zašto bi baš svatko trebao imati dionice? za to treba malo obrazovanje i dosta para. ni ja nemam apartman na moru pa nisam zavidan onima koji imaju po pet komada.

who dares, wins


Radnici Dalekovod proizvodnje i dalje su u štrajku, no Uprava je zatražila da se suzdrže od javnih i medijskih istupa jer bi u srijedu možda moglo doći do postizanja dogovora, doznaje se od štrajkaša.

Dok nastavljamo štrajk u međuvremenu pokušavamo postići dogovor s Upravom i očekujemo da ćemo ga najvjerojatnije postići, izjavio je Hini predsjednik Štrajkaškog odbora Ivica Bajlović.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/uprava-dalekovoda-zatrazila-strajkase-da-se-strpe-obecala-bolje-uvjete/

kao što se i očekivalo-uprava se povlači.
međutim, sama ideja uprave da se ide na smanjenje, realno malih, plaća radnicima govori da je situacija u firmi teška i složena kad uprava i na ovaj način očajnički pokušava uštedjeti preko leđa radnika

Radnici Dalekovod proizvodnje štrajkaju od utorka, 13. ožujka, nakon neuspjelih pregovora s novoimenovanim predsjednikom Uprave Gordanom Kolakom o novom kolektivnom ugovoru, kojim se smanjuju prava zaposlenih, a radnici gube dodatak na rad u drugoj smjeni, na staž i prekovremeni rad, kao i pravo na otpremnine.
ovo je stvarno bez veze ljudima ukidati. ako se radi prekovremeno onda ima posla ima i para. prošle godine je bmw svojim radnicima u njemačkoj isplatio jednokratni bonus od cca 10 000€ zbog ogromne zarade. isto tako dok je bila kriza radnici su pristali na manjesamo da ne bude otpuštanja. zamisli to imaš plaću 4000€ (prosjek u auto ind. u njemačkoj) i onda te na kraju godine pogodi još cener. ajmeeee.

who dares, wins

15.55.00 – 15.59.59
igre bez novaca


Radnici Dalekovod proizvodnje štrajkaju od utorka, 13. ožujka, nakon neuspjelih pregovora s novoimenovanim predsjednikom Uprave Gordanom Kolakom o novom kolektivnom ugovoru, kojim se smanjuju prava zaposlenih, a radnici gube dodatak na rad u drugoj smjeni, na staž i prekovremeni rad, kao i pravo na otpremnine.
ovo je stvarno bez veze ljudima ukidati. ako se radi prekovremeno onda ima posla ima i para. prošle godine je bmw svojim radnicima u njemačkoj isplatio jednokratni bonus od cca 10 000€ zbog ogromne zarade. isto tako dok je bila kriza radnici su pristali na manjesamo da ne bude otpuštanja. zamisli to imaš plaću 4000€ (prosjek u auto ind. u njemačkoj) i onda te na kraju godine pogodi još cener. ajmeeee.

nasi uhljebski rodjo menageri su miljama udaljeni od razmisljanja i postupanja u normalnim kompanijama, to je za njih kvantna fizika

New Report

Close