DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,34
3.931
1,177
3,32
3,34
1,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Bome su radnici zajedno sa sindikatom hrabri ako ne i nešto više od toga da nakon tjedan dana štrajka ipak malo ne olabave svoje zahtjeve jer proizvodnja trpi sa neradom. Šta je radnicima baš sve jedno koliko dugo će štrajk trajati pa i po cijenu da nakon završetka štrajka dobe otkaz?

moje mišljenje je da znaju da su u velikoj prednosti

Pa normalno da ne odustajemo kad su nam spustili plaće na te razine da više nemamo što izgubiti. Za tu plaću naći će se posao bilo gdje, pitanje je gdje nesposobni direktori sebi mogu naći posao, a za bogovsku plaću.
Oni imaju za izgubiti puno više od nas.

Phoenix19, daj mi reci što mi nikako nije jasno, kako je moguće da nakon godinu dana baš sad nakon izlaska firme iz predstečajne sindikat odluči ići u štrajk tj.kako se dogodilo da baš sada se ide u smanjivanje plaća radnicima? Sad kad će firma prihodovati i ostvariti veću dobit u 2018.za razliku od 2017…

opet samo moje mišljenje
proizvodnja elemenata im očito nije rentabilna
tj. mogli bi vjerojatno na tržištu kupovati sve te
elemente jeftinije od nekoga i samo raditi čistu montažu
ako su prodali Unidal, riješili se Doboja
mislim da su i ovdje namjere slične i da je ovo
sa štrajkom samo farsa da se ta proizvodnja ugasi
jer proizvodnja u Hrvatskoj u velikoj većini slučajeva
nije isplativa ili nije dovoljno isplativa
ali tko sam ja
imaju oni Upravu
oni znaju sve

Odlučili smo se za štrajk jer ističe kolektivni ugovor 31.3. a nakon toga nam žele smanjiti plaće. Mi smo se svega već odrekli u tri navrata i svaki put su radnici fasovali zbog loših poteza različitih uprava iako nikad nismo bili krivi. Zadnje tri godine su bile stvarno jake, a nama lažu da se nema novaca. Zašto očekujete od radnika da se odrekne svog dijela kolača.
Najbolje da ćemo pristati na smanjenje plaća da bi vama rasle dionice ili da bi si direktori dijelili bonuse . Kako da ne

@Amerikanec,
predstecajna nije ni blizu kraju, pri krau je isplata dobavljača, a to je istina oslobađenje 50
milijuna kuna/god

@ Phoenix 19
nazalost, direktori uhljebi ce puno lakse naci novi posao nego vi. Pa procitaj zivotopis predsjednika
uprave Dalekovod Proizvodnje. Mozes li nam reci koliko je po tebi Viskova u neproizvodnom djelu
Dalekovod d.d. i koliko je eventualno viška u Dalekovod Proizvodnji?

naravno da gase.
580 radnika x 7.000,00 BRUTO plaće = 4.060.000,00kn mjesečno + troškovi.
Za te pare u Kineza elemenata koliko hoćeš. Toliko Kinezi sigurno nisu skuplji u odnosu na proizvodnju i popratne troškove (nema bolovanja, nema godišnjih, nema sindikata…)
Kapitalizam, za to smo se svi borili.


Pa normalno da ne odustajemo kad su nam spustili plaće na te razine da više nemamo što izgubiti. Za tu plaću naći će se posao bilo gdje, pitanje je gdje nesposobni direktori sebi mogu naći posao, a za bogovsku plaću.
Oni imaju za izgubiti puno više od nas.

neće, oni će se opet uhljebiti i dobiti dodatnu nagradu kad radnike otpuste.

Nema ovo veze ni s poslovanjem ni štrajkom… netko s viskom ne svojih dionica silom silom stisce a ovaj štrajk mu je samo dobra podloga… al opcenito se po cijeloj građevini jaši

pepe7

Tu je kako god se okrene win-win (samo malo bolji ili “samo” dobar).
Ako se udovolji radnicima, ide se dalje sve isto kao i dosad, dobit solidna.
Ako postupno budu smanjivali proizvodnju, dobit će biti još veća.
Jedino je cijena dionice srušena 25% od ovoga sa štrajkom, sve ostalo u vezi s DLKV je i dalje isto.
Neki se pitaju da li kupovati nakon ovolikog pada cijene??

evo vidim da ima pomaka u razmišljanju
ključ su Kinezi i ne samo ovdje
Hrvatska će u budućnosti jako malo proizvoditi
tehnologija nam je zastarjela
a radnici još stariji ( prosjek )
opstati će samo specijalizirane visokoprofitabilne tvrtke
koje svoj proizvod u velikom postotku izvoze


Nema ovo veze ni s poslovanjem ni štrajkom… netko s viskom ne svojih dionica silom silom stisce a ovaj štrajk mu je samo dobra podloga… al opcenito se po cijeloj građevini jaši

Bravo kolega,
upravo tako i ja mislim…vrli fond menadjercic manipulira i stisce prosipa s tudjim dionicama a docekuje s svojim, on i njegov brat i.. ostala rodbina..
ali neka…. ponavljam idealno za akumulaciju..

New Report

Close