DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.10.2024. u 01:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,78
221.704
58,714
3,72
3,76
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Štrajka Dalekovod proizvodnja koja sudjeluje ispod 20% u ukupnim prihodima

Ne možeš to gledati izdvojeno jer ako stane proizvodnja, staje i isporuka opreme za ugradnju, a onda de facto staje cijela firma pa to onda nije više 20% nego raste prema 100%
[/quote]

Kolega Avaksic,
jeste li se postavili na bid pa drukate ili mi se samo to samo cini…a vrlo rijetko mi se nesto pricinjava 🙂 😉
[/quote]

Nema me uopće na bidu na DLKV već dugo vremena, nemoj sve gledati kroz svoje postupke.
lp

Ignore: KressoM, delux

…sigurno da štrajk nije dobra opcija…i sigurno je da ove plaće nisu dobre niti dovoljne….no to je na žalost HR realnost…jer još uvijek ima ljudi koji su primorani radi egzistencije raditi za male plaće…no vjerujem da će se ovdje stvari ubrzo posložiti i naći održivo riješenje….što se tiče trgovanja…postavljanje na kupnji…i čim se nalog poklopi…postavljanje iste količine na prodaji za 2% večoj cijeni ne bi li se napravio pritisak i natjeralo što više ljudi na prodaju…viđeno već toliko puta….


…sigurno da štrajk nije dobra opcija…i sigurno je da ove plaće nisu dobre niti dovoljne….no to je na žalost HR realnost…jer još uvijek ima ljudi koji su primorani radi egzistencije raditi za male plaće

to je vrijedilo do ulaska u EU, ali sada kvalitetni radnici u roku od tjedan dana nađu posao i smještaj vani i odu zauvijek iz RH pa neće više raditi za malu plaću u HR nego za 3x veću negdje u švedskoj, njemačkoj, danskoj. tako da naši ili će se tome prilagoditi ili će propasti. pokušaj rezanja plaća u DLKV za -20% pokazuje na žalost smjer.

Pa mora se srezati plaće radnicima da se namiri rukovodeći kadar, uprava i menadžeri. Ajd malo zavirite u njihove isplatne liste i menadžerske ugovore. Čudite se visinama naknada savjetnicima u Agrokoru a ovdje je sličan slučaj. U Hrvatskoj je najbolji menadžer onaj koji je otpustio najviše radnika – valjda se po tome boduju na rang listi menadžera. Tu bi ovi iz Dalekovoda bili na 1 mjestu u top 10.


Pa mora se srezati plaće radnicima da se namiri rukovodeći kadar, uprava i menadžeri. Ajd malo zavirite u njihove isplatne liste i menadžerske ugovore. Čudite se visinama naknada savjetnicima u Agrokoru a ovdje je sličan slučaj. U Hrvatskoj je najbolji menadžer onaj koji je otpustio najviše radnika – valjda se po tome boduju na rang listi menadžera. Tu bi ovi iz Dalekovoda bili na 1 mjestu u top 10.

Kad prođu ove poplave i konvencije bude se nas Premijer i s ovima pozabavio jer ipak menađerski kadar dolaz iz njegove stranke, jer inače će ovi do kraja razbiti ovu kasicu prasicu.

http://www.seebiz.eu/uprava-dalekovod-proizvodnje-potpuno-provodenje-restrukturiranja-jamci-samoodrzivost/ar-172353/



Pa mora se srezati plaće radnicima da se namiri rukovodeći kadar, uprava i menadžeri. Ajd malo zavirite u njihove isplatne liste i menadžerske ugovore. Čudite se visinama naknada savjetnicima u Agrokoru a ovdje je sličan slučaj. U Hrvatskoj je najbolji menadžer onaj koji je otpustio najviše radnika – valjda se po tome boduju na rang listi menadžera. Tu bi ovi iz Dalekovoda bili na 1 mjestu u top 10.

Kad prođu ove poplave i konvencije bude se nas Premijer i s ovima pozabavio jer ipak menađerski kadar dolaz iz njegove stranke, jer inače će ovi do kraja razbiti ovu kasicu prasicu.
[/quote]
ubi nas menadžerluk po cijeloj Hrvatskoj

Ne znam. Meni ovo zvuči ok.

– Ukida se dodatak na staž od 0,5%
– Uvodi se i varijabilni dio plaće kojim se navedena umanjenja mogu nadoknaditi i nadmašiti
– Ostala prava iz dosadašnjeg kolektivnog ugovora, poput Božićnica i regresa se ne ukidaju, već će njihova isplata također vezana uz rezultat, odnosno dostizanje postavljenog cilja EBITDA

Univerzalni koeficijenti (svima jednako) i kolektivni ugovori su nasljeđe socijalizma. Danas u poslovnom svijetu samo rezultati dovode do većih primanja. To je jedino ispravno.


Ne znam. Meni ovo zvuči ok.

– Ukida se dodatak na staž od 0,5%
– Uvodi se i varijabilni dio plaće kojim se navedena umanjenja mogu nadoknaditi i nadmašiti
– Ostala prava iz dosadašnjeg kolektivnog ugovora, poput Božićnica i regresa se ne ukidaju, već će njihova isplata također vezana uz rezultat, odnosno dostizanje postavljenog cilja EBITDA

ako si ti radnik na kojeg se ta smanjenja odnose, onda je u redu to što pišeš,ali nekako sumnjam da jesi?
uprava sad može što hoće, ali to može samo dok im radnici ne pokupe kofere i od raditi van pa im ostave prazne pogone. onda više neće moći

Po priči uprave ispada da su ovi gore u kancelarijama, šefovi, poslovođe svi rentabilni, jedino radnici nisu rentabilni.


Ne znam. Meni ovo zvuči ok.

– Ukida se dodatak na staž od 0,5%
– Uvodi se i varijabilni dio plaće kojim se navedena umanjenja mogu nadoknaditi i nadmašiti
– Ostala prava iz dosadašnjeg kolektivnog ugovora, poput Božićnica i regresa se ne ukidaju, već će njihova isplata također vezana uz rezultat, odnosno dostizanje postavljenog cilja EBITDA

Univerzalni koeficijenti (svima jednako) i kolektivni ugovori su nasljeđe socijalizma. Danas u poslovnom svijetu samo rezultati dovode do većih primanja. To je jedino ispravno.

daj ne drobi gluposti, jel i masa hdzovih uhljeba tamo ima iste takve uvijete ili su si nastimali bolje pa negdje moraju smanjiti da sebe namire

Vaš link …[/url]

New Report

Close