DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.10.2024. u 10:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,78
221.704
58,714
3,72
3,76
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Gdje je god hdz-ov kadar vršio restruktuiranja nije dobro prošlo, sve ekipa vrlih stručnjaka koji
jedino znaju dobro popuniti vlastite đepove. Kako može i dioničarima biti u interesu da takve
“sposobne” individue dolaze i uzimaju plaću 15 puta veću od prosječne, uzimaju goleme otpremnine, 100x
veće nego na koje imaju prava radnici za samo godinu dvije provedenih u firmi a pogotovo kad je riječ o kompaniji koja je u predstečaju i duboko u dugovima. Ovi otkazi su samo najava što bi se skoro moglo očekivati od izvješća.

Vaš link …

Inspire investments Matka Bolanče novi upravitelji umjesto Nexusa!

Napokon smo na istom tragu , slažem se da je radnicima i dioničirama isti cilj , a to je što bolje funkcioniranje firme , jednima bolje plaće , drugima rast dionice/dividende ,ali u našem slučaju čini mi se da smo sisali veslo i jedni i drugi . (osim ovih koji su išli u dokap. po 10 kuna )
U našem slučaju jedini tko smeta na tom putu je nesposobna uprava , a ne toliko neka konkurencija . Postavili su čovjeka koji je prvo trebao u Podravku , pa je tamo došao jači igrač , pa ga pošalju nama , jer juha i dalekovodi su skoro pa isti .Istodobno je u nekakvom “odboru” za kupnju borbenih aviona , kao Amerikanci i Izraelci će baš njega pitati za mišljenje . Majstor će i u tom odboru pobrati paru i sve super . Stvarno je šteta da takav mozak i kapacitet trune u Dalekovodu .
Netko je dobro gore napisao da svi znamo kako to izgleda kad HDZ pošalje svog stručnjaka da sredi stanje u firmi .

@verdi
– Radnici se ne javljaju jer nas nitko ne doživljava , jedino kada se spomene štrajk , a šefovi šute jer je njima dobro i nitko neće riskirati svoju fotelju .

90% firmi u koje su poslani “državni stručnjaci”, (čitaj uhljebi) otišlo je u stečaj ili predstečajnu nagodbu. A one koje su ih i nakon predstečajne zadržale će zasigurno na kraju u stečaj. To jednostavno nisu ljudi koji imaju kapaciteta da nešto pokrenu nego samo da razore, razdijele, razvale, izparatiziraju i onda nakon toga dalje na slijedećeg domaćina. Sve dok biznisom upravlja politika slijedi daljnje propadanje.

Vidi se da niste poslodavci.

Ako imaš višak zaposlenih – i pripremaš reorganizaciju , jer imaš zaposlenih više od 20, onda
moraš pripremiti plan zbrinjavanja otpuštenih radnika / tehnološki višak /

Obzirom , da slijedi pri otpuštanju , isplata otrpemnine- to je bolan udarac za tvrtku,koju
mora podnijeti tim koji radi na reorganizaciji.
Pri izračunu otpreminine – klasičnim putem računa se isplata po godinama staža provedenih
u toj tvrtki- a novac se isplaćuje u visini 1/3 brutto iznosa plaće -posljednja tri mjeseca isplate.

Dakle, prvo treba smanjiti plaće- zatim, nakon tri mjeseca podijeliti otkaze , kao tehnološki višak,
jer će trošak otpremnina biti manji – a onda zdravo naprijed!

Bez brige, radnike koje trebaju- neće otpuštati!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@ miami
Vidi se da nisi upoznat s situacijom , točno je da ima višak ljudi , ali ne radnika , nego administracije , to je ono o čemu cijelo vrijeme pišem . Od cca 1600 ljudi u cijeloj firmi , nema ni 600 radnika u Proizvodnji , a upravo tu rade rošadu i tu ponovo režu najmanje plaće , dijele otkaze , i onda zovu ljude preko agencije . Osim tih 600 radnika u Proizvodnji jedni tko radi prihod su terenci , ne znam točno koliko ih je , ali znam da ih nije ni u pola koliko u proizvodnji .
Sve što si rekao bilo bi OK da u upravi nisu tuljani koji su otpuštali uhodane i stvarno dobre radnike , da bi onda dovlačili nove preko agencije . Znači nema tehnološkog viška . Ima perioda kad je manji intenzitet posla , ali ne toliko da se odmah šalje kući , pa zovu opet za mjesec dana .

Izvješće dobro!
Prihodi u zadnjem kvartalu veći 80 mil.kn, neto rezultat bolji za 28 mil kn nego 2016.
Gubitak kvartala “simboličih” 4 mil. nasuprot 32 mil u 2016.
Kumulativno dobit od 10 mil. kn

Jako sam zadovoljan sa FI.

Divna firmica.

Nakon pljačke, (ne ponovilo se!) krenuli smo punim plućima u oporavak!

Obaveze po PSN otplaćujemo, otvaramo nova tržišta, radimo 90 % s inozemstvom, povećavamo prihod, izrazito smanjujemo dugoročne i kratkoročne obaveze, a čak smo i NT popravili.

A oni koji su nam najavljivali da “najgore tek dolazi” nek si tu svoju mudroliju nabiju na…. šešir.

A po dobrom starom običaju na ZSE nakon ovakvog lijepog izvještaja cijena bi mogla ići prema dolje.
To bi me jako razveselilo jer imam nešto pospremljenog keša sa strane…… 🙂

La vita e bella!

Obzirom da je maknut dug iz bilance a i dalje crpe Cf i prihode od vjetro….uracunajte i to u svoje kombinacije

Sve u svemu iznad ocekivanja.
Rast prihoda, pad obveza, a uz sve to NT pozitivan.
Poslovanje sve bolje, bruto dobit u q4 17m kn, vraceno 90m obveza iz PSN.
Jedino ne razumijem odakle toliki porez na dobit koji je gurnuo rezultat u gubitak.
Sto je to? Porezno nepriznati rashodi?Nekakve obveze iz proslosti?

Rastimo zajedno...

Kolege, uz sve dogovorene poslove u zadnjih 3 g (nemali broj se radi više godina), Dalekovod je miran još sigurno dvije godine, a poslova će očigledno u međvremenu još dosta doći (ponovno vidite prospekt sa popisom obnove dalekovodne mreže po državama u kojima Dalekovod naveliko radi).
Ovdje samo (ponovna) krađa može upropastiti firmu.

A cijena dionice, e to je već druga stvar. Na ovakvom tržištu, vjerujem da 2x veća dobit ne bi pomakla cijenu više od 30kn.

FI ocekivano stabilno s tendencijom stalnog poboljsanja.
Dakle, bruto dobit kao najvazniji pokazatelj operativnog poslovanja i stanja novcanog tijeka je 148 MHRK odnosno rast u odnosu na 2016 je respektabilnih 37,5%
Dakle, krajem ozujka i zadanja transa prema dobavljacima iz PSN i to je to.
Moze li me netko prosvjetliti gdje ce cijena dionice biti ako dobiju koji posao u Njemackoj ili Britaniji gdje su prosli tehnicki 2 godisnji monitaring i certificiranje i uspjesno ga prosli?
Zapravo ne mora me nitko prosvjetliti jer ja znam sto ocekujem od ove perjanice ZSE ali i zarobljenice zbog Todomora..no ako igdje treba samo malo strpljenja (ne puno) onda je to ovdje!
LP

New Report

Close