DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.10.2024. u 06:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,78
221.704
58,714
3,72
3,76
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dok god se ne dovedu stručni ljudi u upravu neće moći ni firma ni dionica naprijed . Politička kadroviranja nikad nisu donijeli ništa dobro za nijednu firmu pa neče ni za ovu . Netko je dobro napisao da je našim menadžerima vrh restrukturiranja rezanje plaća i otkazi i pogađanje poslova koji na kraju kad se odrade dobro je ako izađemo s nulom. Ovaj što je pisao da je socijalizam u firmi to vrijedi samo za kojekakve šefiće , poslovođe , brigadire , članove uprave , savjetnike i ostale krkane , puna ih je uprava , ima ih koliko i radnika , a svi imaju minimalno duplo veće plaće od radnika , a neki i 10 puta veće doslovno . Robija je mila majka u usporedbi s proizvodnjom u firmi . Svaka kuna je zarađena i zarađena je za ove gore nabiguzice . Po priči iz uprave jedini trošak ispadaju radnici , a oni su ti koji su to sve fizički i odradili i zaradili . Ne znam tko može popušiti priču da od ukupnog broja ljudi 50 posto odpada na proizvodnju, a da sudjeluju samo s 19 posto prihoda . Što mislite da su ovi gore u uredima brusili , lijevali , varili , cinčali željezo . Nemate vi pojma što se tamo događa . I sad se restrukturiranje svodi na još rezanje plaća koje stvarno nisu velike , jer je općepoznato da kad se nekome smanji plaća da će biti još bolje motiviran za rad . Zanimljivo je i to da se u zadnjih 5 godina izmjenilo ljudi ko na kolodvoru u pogonima , svatko bježi čim dobije šansu , jedino se šefovi nisu mjenjali , eto oni izdrže jadni nekako .

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1.
KONSOLIDATOR D.O.O. (73678065415)
15.000.000 60,68 Osnovni račun
2.
ADDIKO BANK D.D. (14036333877)/PBZ CO OMF – KATEGORIJA B (99318944138)
966.871 3,91 Skrb. račun
3.
SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OMF KATEGORIJE B (59318506371)
932.297 3,77 Skrb. račun
4.
SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/ERSTE PLAVI OMF KATEGORIJE B (37688683890)
715.821 2,90 Skrb. račun
5.
ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/AZ PROFIT OTVORENI DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND (22134623145)
451.488 1,83 Skrb. račun
6.
HPB D.D. (87939104217)/KAPITALNI FOND D.D. (08269700991)
219.843 0,89 Skrb. račun
7.
BAKIĆ NENAD (13987237540)
161.762 0,65 Osnovni račun
8.
PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D. (02535697732)
118.982 0,48 Skrb. račun
9.
TEHNIKA D.D. (73037001250)
109.699 0,44 Osnovni račun
10.
HPB D.D. (87939104217)
100.126 0,41 Skrb. račun
Ukupno: 18.776.889 75,96

evo neka se nađe….

Dalekovod prema zadnjim podacima 30.09.2017. ima cca1600 radnika ili oko 200 više nego 2016.
Dalekovod proizvodnja oko 600. Pa sta radi preostalih 1000.
Majstor PU Proizvodnje Kolak koji nigdje nije radio duže od 2 god sjetio se s glavnim majstorom Dalekovod d.d. krenut u restruktiriranje od repa ili od radnika. Pa oni nas sve moraju hranit.
Slazem se svima prema ucincima, ali sto rade onih ostalih 1000 i kako se mjere njihovi učinci.


Dok god se ne dovedu stručni ljudi u upravu neće moći ni firma ni dionica naprijed . Politička kadroviranja nikad nisu donijeli ništa dobro za nijednu firmu pa neče ni za ovu . Netko je dobro napisao da je našim menadžerima vrh restrukturiranja rezanje plaća i otkazi i pogađanje poslova koji na kraju kad se odrade dobro je ako izađemo s nulom. Ovaj što je pisao da je socijalizam u firmi to vrijedi samo za kojekakve šefiće , poslovođe , brigadire , članove uprave , savjetnike i ostale krkane , puna ih je uprava , ima ih koliko i radnika , a svi imaju minimalno duplo veće plaće od radnika , a neki i 10 puta veće doslovno . Robija je mila majka u usporedbi s proizvodnjom u firmi . Svaka kuna je zarađena i zarađena je za ove gore nabiguzice . Po priči iz uprave jedini trošak ispadaju radnici , a oni su ti koji su to sve fizički i odradili i zaradili . Ne znam tko može popušiti priču da od ukupnog broja ljudi 50 posto odpada na proizvodnju, a da sudjeluju samo s 19 posto prihoda . Što mislite da su ovi gore u uredima brusili , lijevali , varili , cinčali željezo . Nemate vi pojma što se tamo događa . I sad se restrukturiranje svodi na još rezanje plaća koje stvarno nisu velike , jer je općepoznato da kad se nekome smanji plaća da će biti još bolje motiviran za rad . Zanimljivo je i to da se u zadnjih 5 godina izmjenilo ljudi ko na kolodvoru u pogonima , svatko bježi čim dobije šansu , jedino se šefovi nisu mjenjali , eto oni izdrže jadni nekako .

Kolega,
moze biti da je istina i ovo sto vi govorite…ali ..
Ja sumnjam da vi imate ikakve vezes Dalekovodom jer ste se danas prijavili na Forum s korisnickim imenom,
Pitam Vas gdje ste bili prijasnjih godina da nas malo PROSVJETLITE
Nama korektnim ulagacima je puna kapa vucibatina i navlakaca kao sto ste Vi..
eto to je moje misljenje o Vama dragi moj “navlakacu”.
lp

Kolega u Dalekovodu sam više od deset godina i jako dobro znam o čemu pričam . Prijavio sam se na forum jer sam poludio kad sam vidio kako neki omalovažavaju radnike . Treba samo malo mozak uključiti da bi se shvatilo da ono što se priča nema veze s istinom . Ako Proizvodnja uprihodi samo 19 posto , pa tko onda uprihodi onda onih 81 posto . Po tome ispada da smo mi projektni ured , a ne firma koja proizvodi i montira dalekovode . Nisam nikakva navlakuša ,a još manje vucibatina , sve što sam rekao , rekao sam što sam osobno vidio što se i kako radi.
Svaki od tih što su nas došli “restrukturirati” pobrao je dobru plaću , otpremininu , ugurao još malo svojih kumova i zemljaka , a mi smo ostali u još većim g****ma nego što smo bili .


Dok god se ne dovedu stručni ljudi u upravu neće moći ni firma ni dionica naprijed . Politička kadroviranja nikad nisu donijeli ništa dobro za nijednu firmu pa neče ni za ovu . Netko je dobro napisao da je našim menadžerima vrh restrukturiranja rezanje plaća i otkazi i pogađanje poslova koji na kraju kad se odrade dobro je ako izađemo s nulom. Ovaj što je pisao da je socijalizam u firmi to vrijedi samo za kojekakve šefiće , poslovođe , brigadire , članove uprave , savjetnike i ostale krkane , puna ih je uprava , ima ih koliko i radnika , a svi imaju minimalno duplo veće plaće od radnika , a neki i 10 puta veće doslovno . Robija je mila majka u usporedbi s proizvodnjom u firmi . Svaka kuna je zarađena i zarađena je za ove gore nabiguzice . Po priči iz uprave jedini trošak ispadaju radnici , a oni su ti koji su to sve fizički i odradili i zaradili . Ne znam tko može popušiti priču da od ukupnog broja ljudi 50 posto odpada na proizvodnju, a da sudjeluju samo s 19 posto prihoda . Što mislite da su ovi gore u uredima brusili , lijevali , varili , cinčali željezo . Nemate vi pojma što se tamo događa . I sad se restrukturiranje svodi na još rezanje plaća koje stvarno nisu velike , jer je općepoznato da kad se nekome smanji plaća da će biti još bolje motiviran za rad . Zanimljivo je i to da se u zadnjih 5 godina izmjenilo ljudi ko na kolodvoru u pogonima , svatko bježi čim dobije šansu , jedino se šefovi nisu mjenjali , eto oni izdrže jadni nekako .

Bili ste me spomenuli pa da pojasnim da sam napisao smanjenje zaposlenih, a ne smanjenje radnika misleći na varioce kako ste sami interpretirali, dapače da sam za to da se smanji prije svega administracija, u svrhu toga sam ne tako davno postavio pitanje brojnosti uprave i administracije, nadalje tražio sam odgovore i pojašnjenja udjela troškova plaća administracije u ukupnim troškovima plaća itd.
Zašto nitko drugi ne postavlja slična pitanja i traži odgovore od uprave?

Od 7. Mjeseca ponavljam pitanje tko je bio na GS, zasad se još nitko nije javio, ima li uopće takvih?


10.
HPB D.D. (87939104217)
100.126

Kupac je OTB banka s 102.435 dionica.
Je li nam to nešto govori, ili?

U svakom slučaju pozitivna vijest. Nitko iz top 10 nije prodavao, a netko se fino i neprimjetno ukrcao.

Jel se zna kada izlazi FI?

Ovdje bi trebalo biti posla za munjaru

”Gost Dnevnika Nove TV bio je ministar pomorstva, prometa i infrastrukture Oleg Butković gdje je rekao da nas čeka investicijski bum u željeznice.
Prije godinu dana smo pokrenuli dokument nacionalni program rješavanja svih željezničko cestovnih prijelaza u Hrvatskoj, kojih je 1513. Osigurali smo sredstva u suradnji sa Svjetskom bankom i europska sredstva, nešto idemo i s kreditnim sredstvima. Ove godine idemo u projekt 50 željezničko-cestovnih prijelaza u rekonstrukciju i obnovu. Osigurali smo milijardu kuna ulaganja u željeznički sustav, u infrastrukturu”, rekao je zaključivši da nas čeka investicijski bum u željeznice.

imam 2 pitanja pa ako tko može dati odgovor?
– očekuje li se skoro zaključenje nekog posla vani povodom prijava dlkv na natječaje?
– s kojim mjesecom i godinom će dlkv završiti s plaćanjem obveza iz PSN?

i malo čavrljanja uz jutarnju kavu – kakve rezultate očekujete za 2017.g.?


imam 2 pitanja pa ako tko može dati odgovor?
– očekuje li se skoro zaključenje nekog posla vani povodom prijava dlkv na natječaje?
– s kojim mjesecom i godinom će dlkv završiti s plaćanjem obveza iz PSN?

i malo čavrljanja uz jutarnju kavu – kakve rezultate očekujete za 2017.g.?


1.posla fali
2.negdje V/2030
-Rezultati ??????


imam 2 pitanja pa ako tko može dati odgovor?
– očekuje li se skoro zaključenje nekog posla vani povodom prijava dlkv na natječaje?
– s kojim mjesecom i godinom će dlkv završiti s plaćanjem obveza iz PSN?

i malo čavrljanja uz jutarnju kavu – kakve rezultate očekujete za 2017.g.?


sve ide na bolje samo cijena ide dolje
uopće nije čudno na ovoj našoj burzi da se sve odvija upravo suprotno od normale
ovdje kao da je i vrag rekao laku noć
baš me zanimaju rezultati burze koliko će oni natući minusa i po koliko će biti ta njihova dionica
da ih malo kupim za uspomenu i dugo sjećanje jer ovako neće ovo dugo

New Report

Close