DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 09:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
4.281
1,274
3,34
3,36
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Lasica, već smo pali 45%. T i bi htio zabadava, e pa ostaćeš bez dionica.[bye]


Saldin “bez obzira na to koja je realna cijena dlkv-a, naj realnija je ona koju tržište može platit, …. realna cijena nije bitna …. mene su smetali postovi o tome kako je sve jeftino, … naravno da je jeftino jer je bila tarapana na tržišu i ako tako nastavi bit će još jefitnije … , a kad te drhtave ručice prodaju to što imaju nama koji želim kupovati kad oni bježe e onda će dionice bit skupe, tako da cijena dlkva nije bitna , bitno je da one nisu u rukama paničara” Za tebe je onda i za HT realna cijena 290 kn jer ju tržište toliko plaća? E vidiš tu si stvarno u krivu. Cijene su niske jer je takva situacija a realne sigurno nisu. Čitaj si Buffeta.

ja ako želim sad prodat ht moram ga dat po onoliko koliko tržište nudi, to je trenutno meni bitno, a sad je na meni da špekuliram hoće li ht vrijedit sutra više ili manje … procjena realne vrijednosti za koju godinu je čista špekulacija, jedina stvar koja je činjenica je trenutna cijena koju tržište nudi

Cookie Monster

@ tenkista

Ah ti si stvarno nepopravljiv optimist. Moram ti priznat jednu stvar, nakon ovog fijaska sa HT-om strah me ući u dionicu za koju ti vjeruješ da mora gore[thumbsup].

Problem ovog tvog navođenja kako si do sada ulagao, a kažeš da si na tržištu 5 godina negdje, je u tom štoj e do sada crobex samo rastao uz manje povremene stagnacije ili minimalne padove i nakon toga je nastavljao rasti.
Ako si na tržištuu “samo” 5 godina onda ovakvu situaciju nisi do sada osjetio na svojoj koži, a mislim da ovdje vrijede malo drugačija pravila ulaganja nego ova kad sve samo raste.
I sam si rekao onda si prodavao pa si poslije požalio, a sad je situacija bila upravo takva kad je trebalo prodavati, ali poučen prijašnjim iskustvom sad nisi prodavao.

Uvijek kad misliš da znaš burza te za@be.[wink]

Prema primijenjenoj analizi odnosa trenutne cijene dionice i knjigovodstvene vrijednosti koja polazi od pretpostavke dugoročne stope rasta od 8,8 posto, održive stope povrata na kapital od 17,8 posto i troška kapitala od 9,3 posto, Hypovi analitičari ocjenjuju da je ciljana cijena te dionice 3854 kune. Takva kalkulacija daje primjerenu vrijednost te dionice u idućih 12 mjeseci od 1689 kuna, čime zaslužuje rejting ‘kupiti’.

više;

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=40e2cd81-1394-4ccd-b557-9d0e24b05fd2&open=sec

[thumbsup]


tenkista: ” Saldin “bez obzira na to koja je realna cijena dlkv-a, naj realnija je ona koju tržište može platit, …. realna cijena nije bitna …. mene su smetali postovi o tome kako je sve jeftino, … naravno da je jeftino jer je bila tarapana na tržišu i ako tako nastavi bit će još jefitnije … , a kad te drhtave ručice prodaju to što imaju nama koji želim kupovati kad oni bježe e onda će dionice bit skupe, tako da cijena dlkva nije bitna , bitno je da one nisu u rukama paničara” Za tebe je onda i za HT realna cijena 290 kn jer ju tržište toliko plaća? E vidiš tu si stvarno u krivu. Cijene su niske jer je takva situacija a realne sigurno nisu. Čitaj si Buffeta. ” ja ako želim sad prodat ht moram ga dat po onoliko koliko tržište nudi, to je trenutno meni bitno, a sad je na meni da špekuliram hoće li ht vrijedit sutra više ili manje … procjena realne vrijednosti za koju godinu je čista špekulacija, jedina stvar koja je činjenica je trenutna cijena koju tržište nudi

upravo tako.pa sad spekuliraj.hoces odmah izgubiti ili mozda zaraditi.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

S obzirom na procjenu Hypo analitičara – cijena u idućih 12 mjeseci bila bi oko 1700 kn, no na krilima dobrih vijesti i viša jer smo prošle godine bili vrlo blizu 2000 kn…

Na ovoj sada (smiješnoj) cijeni od 1.160 kn to bi značilo gotovo sigurnu dobit od 46,5%, no ako “mamlazi” imaju računa i prodavati niže od ove cifre – meni još bolje…, čini mi se da ću podebljati ulaz i lagano ga uprosječiti na nižu cifru (što stvarno nisam mislio da ću uspjeti…)…

Inače DLKV sam kupio negdje u kolovozu 2007.g. po 1.282 kn i nisam ga prodavao jer sam smatrao da niže ne bi trebao…., no sada je prava prilika za miran san do kraja godine….
Mnogi su “šortanjem” ipak dobro zaradili na ovoj dionici…, dok su drugi na krilima “panike” prodavali i s gubitkom nadajući se da će ipak kupiti jeftinije….

Netko se dobro istresao nabrzinu, ali ima i jaka brana[pray]

Dnevni limiti trgovanja:
Razred 1,00
Prosječna 1.178,16
Minimalna 1.060,34
Maksimalna 1.295,98

Blokada na 1.060,34 baš me zanima da li ćemo i to danas doživjeti…
Gledajući HDEL ne bih se baš previše čudio…, ajmo paničari jedan po jedan…[bye]

Uopće mi ne bi teško pala cijena od 800 kn, samo tko će to dočekati… i koliko će se moći kupiti ako ikada cijena i bude ta…

Izgleda da Saladin ipak ima pravo….[pray]

e sad bash na 800…

Čudno je to što iziđe članak kakav je izišao (pozitivan do ja..), a cijena i dalje roni ???

U neko normalno vrijeme da je tako što izišlo bila bi blokada, ali u pozitivi…
Da li nas sada samo Nato može spasiti…!???

Dobrano brane 1100 evo ga sad na 1110 675 kom


Ma to su gluposti Saladin kaže da je fer cijena 800 nemaju oni pojma[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [thumbsup]

a hypo dobričine žale narod pa će ti oni reć koliko treba platit dlkv, … samo ti kupuj da oni mogu van!

Cookie Monster

New Report

Close