DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 14:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
14.004
4,173
3,34
3,36
-0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Gledam ovo danas i ne mogu se prečuditi!!
Pa tko je tu normalan a tko ne??
Firma izbaci odlično izvješće i ljudi ga ne znaju pročitati i razumijeti a neki i prodaju po 4% nižoj cijeni??
Pa cijena vam je danas u najgorem slučaju trebala prebaciti 22, i onda svaki dan nastaviti dalje barem do 25.

Prihodi 45% viši, Ebitda 53% viša, Bruto dobit 55% viša!!!
To su stvarni rezultati kad se izuzme iskazani izvanredni jednokratni prihod iz 2016. od 50 mil kn koji nije ni imao nikakve veze s poslovanjem firme!

I neki ne znaju iščitati je li izvješće bolje ili lošije nego 2016.!?
Ingr npr. izbaci gubitak u kvartalu a cijena joj skoči 5-6%, a ovo padne 4% nakon odličnog izvješća??
Na što je spala ova Zse!

Ako u četvrtak cijena ne preskoči 22 kn onda stvarno nema nade za Zse!

A da bacite oko koliki vam je P/E ?

Možda u tom grmu lezi zec ..

[/quote]

Kolega,
Prije 3 mjeseca ste spominjali P/E 50 (za građevince) kao nesto normalno, tako da ovaj komentar smatram kao provokaciju.
Ukratko, poslovanje za prvih 9. mjeseci odlicno, a za zadnja tri mjeseca (3q) losije od ocekivanja (mozda imam prevelika ocekivanja), ali nije lose.
Po meni, obzirom na sve, cijena je tocno gdje treba biti u odnosu na izvjesca/poslovanje i sentiment.
Mislim da ce cijena kliziti prema dolje jer ocekujem probleme sa HDEL a posljedicno i sa IGH pa ce svi gradevinci biti pod pritiskom.
Svejedno ne prodajem te mi je i dalje 2. pozicija u portfelju (iza adpl).
[/quote]

Hehehe ….
Kad je trend bull onda ide PE = 50, ali dobro je da pratite.
Generalno mislim da je ovo korektivni val u bullu.

A također, olako vi povezujete te firme jednu s drugom.
Kad već to radite tako olako, možda da ubacite i vdkt ?
Ha?

Buduci mi je post izbrisan pokusat cu drgacije preformulirat odgovor.
DLKV i HDEL su zajedno na projektu dionice D.Selo-Krizevcim (i to mi je jedina poznata poveznica medju njima). Prema clancima iz novina i GFI-a (q3) HDEL-a postoji realna sansa da dodje do ozbiljnih problema na projektu, pa indirektno i do problema za DLKV (kasnjenje, penali) sto ce utjecat i na pritisak na cijenu u kratkom roku sto me veseli jer cu imat priliku za jeftini dokup.
U duzem roku smatram da DLKV ima potencijal za velike stvari a ni trenutni fundamenti nisu losi pa je logicno da mi je poprilicno zastupljen u portfelju.

Rastimo zajedno...

Vaš link …[/url]

who dares, wins

DALEKOVOD Novi projekt u Norveškoj od 35 milijuna eura, a dobili i prvi ugovor u Švedskoj
AUTOR: Jasmina Trstenjak
OBJAVLJENO: 02.11.2017.

Dalekovod nastavlja s oporavkom nakon izlaska iz predstečajne nagodbe, otkrivaju ključni pokazatelji poslovanja u tri kvartala 2017., objavljeni na stranicama Zagrebačke burze.
“Financijska stabilnost je ostvarena kroz aktivnosti na četiri ključna područja, a to su profitabilan rast i razvoj, troškovna učinkovitost, stabilan novčani tok i upravljanje rizicima”, ističe se u konsolidiranom financijskom izvješću koje potpisuje predsjednik Uprave Alen Premužak.
U prva tri kvartala ove godine dobit grupacije je smanjena za 30-ak milijuna kuna u odnosu na isto prošlogodišnje razdoblje te iznosi 14,3 milijuna kuna, što je posljedica jednokratnih stavki prihoda u 2016., dok su im ukupni prihodi veći za 200-tinjak milijuna kuna u odnosu na lani te iznose 1,1 milijardu kuna. Fokusiranost grupe na rast prihoda očituje se u rastu poslovnih prihoda od 24,9 posto u usporedbi s istim prošlogodišnjim razdobljem, pri čemu su prihodi od prodaje porasli za 34,1 posto. Rezultat je to značajnog povećanja aktivnosti kako na domaćem, tako i na inozemnom tržištu, pri čemu se posebno ističu Norveška i Finska. Dalekovod nastavlja ugovarati poslove u inozemstvu, od kojih posebno ističu novi projekt u Norveškoj vrijedan 35 milijuna eura te projekt u Švedskoj vrijedan sedam milijuna eura, koji je osobito važan zbog otvaranja tog tržišta.


Vaš link …[/url]

To je valjda stara vijest.


To je valjda stara vijest.
Koliko stara je ta vijest?

Od 7. mjeseca

Vaš link …


Od 7. mjeseca

Vaš link …

Nazalost, stara vijest.
Ista recenica o poslu u Norveskoj i Svedskoj je navedena i u q2 i q3.
Lp

Rastimo zajedno...

Članak je od 02.11. i sve u njemu je aktualno.

Članak u Jutarnjem je od 2.11. ali spominje projekt koji je objavljen prije cca 3 mjeseca. Dakle, ništa novo.

zašto se i dalje rasprodaju dionice DLKV? zbog lošeg poslovanja (FI) ili je nešto drugo u pitanju?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

još je samo 507 komada na kupnji iznad 10 kn?!? …što se ovdje događa??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close