DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,36
7.960
2,366
3,36
3,38
0,60%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Koliko ljudi toliko dojmova.
U tome je sva ljepota tržišta kapitala.

Ja vidim:

– da smo prešli milijardu kuna priohda od prodaje
– da smo smanjili dugoročne obaveze za 30 M kn
– da smo smanjili kratkoročne obaveze za cca 60 M kn
– da poslujemo s dobiti
– da smo do sada isplatili sve obaveze iz PSN-a
– da uglavnom poslujemo u inozemstvu

Svako neka čita FI svojim očima.


Tako je profesore, upravu ste!!!

Dobit je manja samo radi jednokratnih stavki od prošle godine u iznosu od 50M kn


Koliko ljudi toliko dojmova.
U tome je sva ljepota tržišta kapitala.

Ja vidim:

– da smo prešli milijardu kuna priohda od prodaje
– da smo smanjili dugoročne obaveze za 30 M kn
– da smo smanjili kratkoročne obaveze za cca 60 M kn
– da poslujemo s dobiti
– da smo do sada isplatili sve obaveze iz PSN-a
– da uglavnom poslujemo u inozemstvu


Lijepi prikaz. Hvala. Ovi koji ne znaju ništa drugo nego gledati je li dobit raste ili pada, ako misle da je trend negativan, neka prodaju. 🙂

meni se izvješće čini dobro, moći ćemo još dugo kupovati oko 20 , nešto se i kašnjenje radova na pruzi spominje, uz opće stanje anemičnosti, uklapamo se

Gledam ovo danas i ne mogu se prečuditi!!
Pa tko je tu normalan a tko ne??
Firma izbaci odlično izvješće i ljudi ga ne znaju pročitati i razumijeti a neki i prodaju po 4% nižoj cijeni??
Pa cijena vam je danas u najgorem slučaju trebala prebaciti 22, i onda svaki dan nastaviti dalje barem do 25.

Prihodi 45% viši, Ebitda 53% viša, Bruto dobit 55% viša!!!
To su stvarni rezultati kad se izuzme iskazani izvanredni jednokratni prihod iz 2016. od 50 mil kn koji nije ni imao nikakve veze s poslovanjem firme!

I neki ne znaju iščitati je li izvješće bolje ili lošije nego 2016.!?
Ingr npr. izbaci gubitak u kvartalu a cijena joj skoči 5-6%, a ovo padne 4% nakon odličnog izvješća??
Na što je spala ova Zse!

Ako u četvrtak cijena ne preskoči 22 kn onda stvarno nema nade za Zse!


Gledam ovo danas i ne mogu se prečuditi!!
Pa tko je tu normalan a tko ne??
Firma izbaci odlično izvješće i ljudi ga ne znaju pročitati i razumijeti a neki i prodaju po 4% nižoj cijeni??
Pa cijena vam je danas u najgorem slučaju trebala prebaciti 22, i onda svaki dan nastaviti dalje barem do 25.

Prihodi 45% viši, Ebitda 53% viša, Bruto dobit 55% viša!!!
To su stvarni rezultati kad se izuzme iskazani izvanredni jednokratni prihod iz 2016. od 50 mil kn koji nije ni imao nikakve veze s poslovanjem firme!

I neki ne znaju iščitati je li izvješće bolje ili lošije nego 2016.!?
Ingr npr. izbaci gubitak u kvartalu a cijena joj skoči 5-6%, a ovo padne 4% nakon odličnog izvješća??
Na što je spala ova Zse!

Ako u četvrtak cijena ne preskoči 22 kn onda stvarno nema nade za Zse!


Treba da skoci pa da kupujem skupo?
Dobro je ovako.

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

…gdje to čitaš.? Usporedi podatke na izvješću Moje dionice? …Zakaj treba izbaciti 50 milijuna izvanrednog prihoda iz 2016.?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ma sve OK, to je klasika na ZSE… bar imas prilike uzeti lagano bez preše… jednog dana ćeš se samo smijati ovom 🙂


Gledam ovo danas i ne mogu se prečuditi!!
Pa tko je tu normalan a tko ne??
Firma izbaci odlično izvješće i ljudi ga ne znaju pročitati i razumijeti a neki i prodaju po 4% nižoj cijeni??
Pa cijena vam je danas u najgorem slučaju trebala prebaciti 22, i onda svaki dan nastaviti dalje barem do 25.

Prihodi 45% viši, Ebitda 53% viša, Bruto dobit 55% viša!!!
To su stvarni rezultati kad se izuzme iskazani izvanredni jednokratni prihod iz 2016. od 50 mil kn koji nije ni imao nikakve veze s poslovanjem firme!

I neki ne znaju iščitati je li izvješće bolje ili lošije nego 2016.!?
Ingr npr. izbaci gubitak u kvartalu a cijena joj skoči 5-6%, a ovo padne 4% nakon odličnog izvješća??
Na što je spala ova Zse!

Ako u četvrtak cijena ne preskoči 22 kn onda stvarno nema nade za Zse!

A da bacite oko koliki vam je P/E ?

Možda u tom grmu lezi zec ..


…gdje to čitaš.? Usporedi podatke na izvješću Moje dionice? …Zakaj treba izbaciti 50 milijuna izvanrednog prihoda iz 2016.?

Zato i je stanje na Zse takvo jer ljudi prate podatke s “moje dionice”.
U prvih par rečenica izvješća je navedeno i objašnjeno sve ono bitno, te koliko su zapravo rezultati bolji nego prošle godine.
A pravi zamah tek slijedi. Obveze iz Psn lagano istječu prema kraju i to je onda to!


A da bacite oko koliki vam je P/E ?

Možda u tom grmu lezi zec ..

P/E se tu promjeni u trenu, jer firma radi u sektoru budućnosti i žestoko zauzima pozicije posvuda vani.
Nije ovo klasični građevinar s krampom i lopatom.
Marže tu nisu niske, i zapravo su sad na početku i najniže dok se ne probiju na novim tržištima. A onda zna se.
Tako da se prava dobit tu tek očekuje, a onda će P/E biti daleko premalen, odnosno znamo kamo će morati cijena.
Ako za koju tvrtku nema bojazni onda je to upravo ova.
Kupovati jeftino se može samo dok je fond široke ruke, kad on stane bit će ” prošla baba s kolačima”!



Gledam ovo danas i ne mogu se prečuditi!!
Pa tko je tu normalan a tko ne??
Firma izbaci odlično izvješće i ljudi ga ne znaju pročitati i razumijeti a neki i prodaju po 4% nižoj cijeni??
Pa cijena vam je danas u najgorem slučaju trebala prebaciti 22, i onda svaki dan nastaviti dalje barem do 25.

Prihodi 45% viši, Ebitda 53% viša, Bruto dobit 55% viša!!!
To su stvarni rezultati kad se izuzme iskazani izvanredni jednokratni prihod iz 2016. od 50 mil kn koji nije ni imao nikakve veze s poslovanjem firme!

I neki ne znaju iščitati je li izvješće bolje ili lošije nego 2016.!?
Ingr npr. izbaci gubitak u kvartalu a cijena joj skoči 5-6%, a ovo padne 4% nakon odličnog izvješća??
Na što je spala ova Zse!

Ako u četvrtak cijena ne preskoči 22 kn onda stvarno nema nade za Zse!

A da bacite oko koliki vam je P/E ?

Možda u tom grmu lezi zec ..

[/quote]

Kolega,
Prije 3 mjeseca ste spominjali P/E 50 (za građevince) kao nesto normalno, tako da ovaj komentar smatram kao provokaciju.
Ukratko, poslovanje za prvih 9. mjeseci odlicno, a za zadnja tri mjeseca (3q) losije od ocekivanja (mozda imam prevelika ocekivanja), ali nije lose.
Po meni, obzirom na sve, cijena je tocno gdje treba biti u odnosu na izvjesca/poslovanje i sentiment.
Mislim da ce cijena kliziti prema dolje jer ocekujem probleme sa HDEL a posljedicno i sa IGH pa ce svi gradevinci biti pod pritiskom.
Svejedno ne prodajem te mi je i dalje 2. pozicija u portfelju (iza adpl).

Rastimo zajedno...

New Report

Close