DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 12:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,77
9.551
3,447
2,76
2,78
0,72%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Turističke dionice su se kupovale kada se je na tabeli Moje dionice sve crvenilo, ali se vidjelo da se ide udobrom smjeru.
Inače na Moje dionice pod DLKV-R-A kliknete na Financije i imate sve nove podatke od ovog polugodišnjeg izvješća…

i ovaj građevinar isporučuje kak’ se šika
vrlo dobar rezultat
a tek smo na početku oporavka
nakon ovakvog izvješča još je laše biti strpljiv(barem meni)
i čekati sljedeće izvješće.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U prvom tromjesečju prihodi su rasli 15% a na polugodištu je to več 42% rasta prihoda…

ovdje naglašavam rast prihoda u postocima koji raste iz kvartala u kvartal rapidno, znači cijelogodišnji prihod bi sa ovakvim rastom mogao biti između 1,6 i 1,7 milijardu kuna…

Lijepo lijepo, samo što ovo niti nije građevinar realno, a tako neka i ostane. Kada su divljali neselektivno svi početkom godine rekao sam da jedino oni imaju pokrića baš zbog toga, a još zanimljivije… Daleko manje su narasli od svih ostalih pravih građevinara koji gacaju po blatu.

VDKT i HDEL bi uskoro kako kaže kolega mogli uz limenu glazbu, THNK preživljava na nuli, IGH uljepšava izvještaje i ako ne sredi financiranje kako bi preživjeli nadolazeće obveze iz PSN ne piše im se dobro, INGR ne vidim gdje ima budućnost jer niti obveznicu ne otplaćuju… Možda bude još pokoji neselektivni skok sektora ali sve će to opet dole jer nema nikakvih temelja… DLKV neka se drži energetike i čeka ih jako jako svijetla budućnost, čak i da doma opet dođe do nekih potresa.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Potpisujem sve šta kažete i žalim što nisam pred par dana podneblja poziciju pred izvješće (a razmišljao sam)

Ono sto me najvise privuklo kod dalekovoda je fokus na strana trzista sto znaci da se ne uzdaju rodjacku vec u tezisnu logiku, sto ioet znaci da se pouzdajuu u vlastiti trud i pamet a to je ako nista dobar talisman za uspjeh.

Isprika, malo sam popio pa mi pravopis nije jaca strana. * trzisnu logiku:)



Ništa pametno nije bilo nemaš šanse ni postavit pitanje kao i kod prošlih skupština ekipa vodi skupštinu i čim bi nešto pitao drže se nekog dogovora da nitko ništa ne kaže. Ja sam danas i ovu sitnicu riješio što sam imao. Jednostavno sve je tu previše puno previše što ako. Pozzz svima i sretno, previše mi je to stresa.

Kako svi gledamo različito i rezoniramo… a time i donosimo odluke…

Usudim se reći, DALEKOVOD do peveca ima najveći potencijal na TK, posložena companija, ugovorenih poslova XXL, radna klima i ozračje gotovo nikad bolje, nema više muljaža i lopovluka, smješe se novi poslovi, struktura dioničara…

Možda ja živim u nekom drugom svijetu…!!
[/quote]

Je li treba što dodati, ovo je napisano prije 4 dana, kad sam kupovao sve od 22.4_22.00 kn

Nadam se da kolega kvart i još njih par koji je prije par dana mene gotovo ponizio zašto kupujem precijenjeni dalekovod po 22 kn…

Baš me zanima koliko je novopečenih ulagača koji su planirali kupiti nisu se odvažili kliknut koju lipu više

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

nego, ovdje se spominje bruto dobit. jel zna tko što kod gradevinara spada pod bruto dobit – kod industrije mi je jasno – prodja minus trošak prodanog, ali što je ovdje trošak prodanog tj. koje stavke rdig valja oduzeti od prodaje da se dobije bruto dobit. ebitda je jasan, ali bruto dobit je iznad u hrandbenom lancu i budući se hvale baš njom, a pametnjakovići nigdje ne navode koliko je to kn crno na bijelo.

sto se ne ugledaju na ipkk. tamo lijepo uvijek bude tablica sa svim i iznosima i matžama. prosto ko psulj.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Na razvijenim tržištima vjerujem da bi dalekovod bio na višim razinama nego je to slučaj kod nas na neefikasnom i letargičnom tržištu, međutim činjenica je da se svugdje u Svijetu kupuje budućnost a ne prošlost pa tako i ovdje gdje je relativno sitna lovica potrebna da pokrene burzu i da se štediše i pojedini konzervativni ulagači u obvezničke i novčane fondove ponovo prebace u mješovite i dioničke a lijepo je vidljivo na blogu od g.V.Šonje -“Arhivanalitika” da se lova kreće u tom smjeru. Tako da nije nemogući scenarij da za cc.mjesec dana ponovo svjedočimo ponavljanju gradiva od početka godine sa jedinom iznimkom subjektivnog mišljenja da ovaj put dalekovod ima više prostora za rast od ostalih dionica koja pozitivno i uspješno posluju…


Potpisujem sve šta kažete i žalim što nisam pred par dana podneblja poziciju pred izvješće (a razmišljao sam)

Nemaš za čim žalit.
Misliš da će cijena gore? Onda nisi dugo u Dalekovodu… S obzirom na rezultate, ja ću u pon. ili uto. isto u dokup i očekujem da cijena neće skočit. Preko 23 nema šanse.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.



Potpisujem sve šta kažete i žalim što nisam pred par dana podneblja poziciju pred izvješće (a razmišljao sam)

Nemaš za čim žalit.
Misliš da će cijena gore? Onda nisi dugo u Dalekovodu… S obzirom na rezultate, ja ću u pon. ili uto. isto u dokup i očekujem da cijena neće skočit. Preko 23 nema šanse.

[/quote]

Uvijek postoje šanse za skok iznad 23 kume…
K tome potpisani prije koji tjedan ugovori od 42 milijuna ojra … može biti dodatni implus

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close