DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.07.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,74
1.271
464
2,70
2,74
0,74%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nisam još na čisto sa svojom pozicijom ovdje pa ne bi o ciframa. Ali iz perspektive Nexusa kao FGS-a koji bi trebao imati politiku ulaz – konsolidacija – izlaz oni već sada mogu biti zadovoljni sa rezultatima.
Recimo da su u priču ušli sredinom 2013 (iako financijski tek 2014) a ulaz im je bio po 10 kn, to znači da su ostvarili preko 20% prinosa godišnje na inicijalno ulaganje.

To je dobar prinos za private equity investitore i vani, a ne samo u hrvatskoj gdje je zbog fizičke ograničenosti tržišta prilično teško investirati veliki kapital, i još uz takve povrate. Druga stvar, iako mislim da imaju dobar portfelj[/url], treba ponekada nešto i realizirati.

Što se tiče kupaca, osim par turističkih kompanija mislim da je Dalekovod među rijetkima (sa burze) koji može očekivati ino kupca, ali samo uz uvjet da se nastave fokusirati na ino tržišta i energetiku (trenutno oko 80% ino prihoda).


20% ako gledate sadašnju burzovnu cijenu na par kn koja apsolutno ništa ne znači. kad bi došlo do bilo kakvog poštenog preuzimanja tržišna cijena se ne bi ni gledala.

who dares, wins

Nisi jedini, ima još optimista



Ništa pametno nije bilo nemaš šanse ni postavit pitanje kao i kod prošlih skupština ekipa vodi skupštinu i čim bi nešto pitao drže se nekog dogovora da nitko ništa ne kaže. Ja sam danas i ovu sitnicu riješio što sam imao. Jednostavno sve je tu previše puno previše što ako. Pozzz svima i sretno, previše mi je to stresa.

Kako svi gledamo različito i rezoniramo… a time i donosimo odluke…

Usudim se reći, DALEKOVOD do peveca ima najveći potencijal na TK, posložena companija, ugovorenih poslova XXL, radna klima i ozračje gotovo nikad bolje, nema više muljaža i lopovluka, smješe se novi poslovi, struktura dioničara…

Možda ja živim u nekom drugom svijetu…!!
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Vidim da se na Dalekovodu širi optimizam. Ja sam optimist i nadam se da nitko neće ništa prodati (pa ni po 20% višoj cijeni od sadašnje) nego će narednih godina strpljivo jačati svoju tržišnu poziciju, prihode itd. i time zaraditi više nego brzopletom prodajom.

Čak ni Erste nije prodavao zadnjih dana ili je to samo privremeno..

Gledao sam davno prije ps nagodbu ovdje, pa je bio nekakav metalnim ili neki drugi bankarski proizvod koji je, ako sam dobro shvatio, velik dio duga stavio sa strane za otplatu u neka druga, bolja vremena. Jel’ se to sad riješilo ili se još vuče?

Nije g.Kupac ulazio tu s popriličnim sredstvima prije kratkog vremena uzalud.
Biti će tu izgleda dobrih stvari za dioničare.
Još ako se izbaci dobro izvješće za 2.kvartal …



@valuewalk

a ovih 40 milijuna nece nitko vratit??? Sad kad ZG montaža pokrene predstečajnu, pa se dio otpiše potraživanja od DLKV, pa se onda pojavi ZG montaža u spajanju s DLKV, pa ćemo imati još dodatnih 20 milijuna dionica, čisto karikiram mogući scenario. Ne tvrdim da DLKV ne radi dobro ali broj dionica i vrijednost po dionici je nešto sasvim drugo, a i moguće igre na balkanski način.

Isuse kolega što Vi prosipate hrpetinu gl…sti,
pa kakve veze ima DLKV s pričom o 40 mil kuna koja je država dala Agrokoru na mutan način….jedino riješenje je da će država opet spušit pi tko zna koji put ali i prilika da drzava stavi znatan broj dionica iz koncerna Agrokor na svoj racun kao kompenzaciju …to i ne mora u konačnici biti loše jer je sazrilo vrijeme da se razvlasti Toda…a to da je imao aspiracije da uđe i u energetski sektor to nemojte niti sumnajti..pa i da mu je na nišanu bio DLKV, to je vrlo izgledno..
Na svu srecu, DLKV je 80% prihoda vani van ove baruštine i to na vrlo zahtjevnom Skandinavskom trzištu.
EHH da, ja osobno čekam da onaj otkazani posao s Poljskom ponovno dobijemo, a onda Vas ja budem pitao tko je kmica, tko je mrak na ZSE… a i bez toga su kapaciteti puni za 3 godine


EHH da, ja osobno čekam da onaj otkazani posao s Poljskom ponovno dobijemo, a onda Vas ja budem pitao tko je kmica, tko je mrak na ZSE… a i bez toga su kapaciteti puni za 3 godine

Samo da Poljaci pripreme teren i da se konačno dogovore pa će biti vatrometa. 😉

ne kužim kako ne kužite kvarnu igru nego gutate maglu koji rade novinari i kakti naivna ministrica???

uopće nije stvar u Todoriću i njegovom participiranju u FGS nego upravo u Vladi Čoviću i svom tom polusvijetu, famoznoj “građevinskoj hobotnici” još od vremena privatizacije 90ih koji su isisali i Dalekovod i IGH i TLM i HAC i ARZ i Viadukt …

uopće nije stvar niti u Haboru, oni su tek bankomat i moguće da nisu ništa niti znali niti ih je bila briga, njihova uloga je da daju državne pare i ništa ne pitaj, kao što su onda bile Zaba, PBZ, i dr. banke koje su davale tzv. “menađerske” kredite da bi ubrzo bile hitno sanirane našim parama i zatim hitro preprodane za niti 10% vrijednosti sanacije samo da se ne bi previše čaćkalo po bilancama

radu se upravo o tome da je uhodana ekipa jako dobro znala da je Todorić u problemu i da su predmetnim fitkivnim “kreditom” za koji su znali da ga Todorić neće vračati, u stvari, iskoristili situaciju da se 1/3 vrijednosti, državnim parama( jer samo bedak ulaže svoje novce), istisnu Todorića i vrate se u poziciju u DLKV kako bi postali večinski sa 50+% i krug života bi se ponovno mogao zavrtiti i sve bi bilo otprilike kao što je bilo prije PSN…

svi vi koji mislite da bi bilo dobro da je ova kombinacija upalila se grdo varate, njima uopće nije važno koliko vrijedi dionica, to je njima kikiriki, prave pare leže u višegodišnjem isisavnju kroz razne pogodbe, ugovore, projekte, kooperanstva,…i na kraju prezaduživanje i brza likvidacija i onda stečajna masa za kikiriki pa ispočetka (kao vdkt)

međutim, izgleda da je nešto bilo trulo u komunikaciji ili je to pak bio sukob frakcija pa je Zakon stupio na snagu prije nego je aktivirano založno pravo pa je tako Vlado Čović&Co , trenutno, ostao na suhom ali nije ništa niti izgubio, ti novci i tako nisu njegovi a sumnjam da postoje nekakve kaznene odredbe kojih bi se trebao bojati … ali ne brinite se, pare riješavaju sve probleme a svi vole pare…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Sumnjaš da postoje kaznene odredbe za koga?

Kada ide izvješće?

私は悲鳴をしましょう


Kada ide izvješće?

U ponedjeljak 31.07…..vjerujem ništa spektakularno u odnosu na 1Q..
Ovdje će doći do okreta kada uskoro odblokiraju BAGROKOROVE dionice a Fi su sada manje važna.

New Report

Close