DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.06.2024. u 03:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,74
1.271
464
2,70
2,74
0,74%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dalmarina u Konsolidatoru drži udio nešto veći od 33%; preostali udio u vlasništvu je Nexus fonda. Da se provela ovrha, Zagreb-Montaža tj Nexus ulaganja tako bi stekli udio u Dalekovodu koji je, prema procjenama naših sugovornika, gotovo dvostruko vrijedniji od pozajmice.[/url]

majko božja…pa da li i jedna tvrtka u Hr može počivati na PRAVOM novcu ili sve same triper kombinacije sa državnim(našim) parama?!
Konsolidator d.o.o.
DALMARINA d.o.o.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ponavljam:

Pretprošli petak je bila GS, koliko vidim nitko nije ništa komentirao u vezi toga?! Ima li nekog da je bio na istoj? Postavio neka pitanja upravi?

Hvala prodavateljima…….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ništa pametno nije bilo nemaš šanse ni postavit pitanje kao i kod prošlih skupština ekipa vodi skupštinu i čim bi nešto pitao drže se nekog dogovora da nitko ništa ne kaže. Ja sam danas i ovu sitnicu riješio što sam imao. Jednostavno sve je tu previše puno previše što ako. Pozzz svima i sretno, previše mi je to stresa.


Ništa pametno nije bilo nemaš šanse ni postavit pitanje kao i kod prošlih skupština ekipa vodi skupštinu i čim bi nešto pitao drže se nekog dogovora da nitko ništa ne kaže. Ja sam danas i ovu sitnicu riješio što sam imao. Jednostavno sve je tu previše puno previše što ako. Pozzz svima i sretno, previše mi je to stresa.

Kako svi gledamo različito i rezoniramo… a time i donosimo odluke…

Usudim se reći, DALEKOVOD do peveca ima najveći potencijal na TK, posložena companija, ugovorenih poslova XXL, radna klima i ozračje gotovo nikad bolje, nema više muljaža i lopovluka, smješe se novi poslovi, struktura dioničara…

Možda ja živim u nekom drugom svijetu…!!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Rezime članka je da Nexus trenutno direktno kroz 66,66% Konsolidatora i posredno kroz 51% Zg montaže ima 42,52% Dalekovoda. Ukoliko bi se na kraju provela konverzija preostalog potraživanja za kolaterizirani udio Dalmarine, Nexus dolazi na 50,77% (Zg montaža 9,91%) i tada je osim što postaju većinski vlasnik to pozicija i za prodaju većinskog paketa te realizaciju ozbiljne zarade odnosno ono što još nismo vidjeli kod FGS-ova a zbog čega i postoje. A to bi sigurno bilo najbolje i za sve male dioničare jer bi onda prestalo i tuneliranje/izvlačenje novaca kojeg sigurno ima uz ovakve vlasnike.

Što se tiče upravljanja mislim da se ništa značajno ne mijenja, sumnjam da im se i sada netko previše petlja u odluke barem kada govorimo o core biznisu.

ps. Malo mi je naivno ovo za HBOR da nisu ništa znali, rekao je @Grga neki dan da je to jedna jako ozbiljna isntitucija s Marićem na čelu. A to su mu potvrdili i poznanici iz visokih krugova domaćih financija.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@valuewalk
a ovih 40 milijuna nece nitko vratit??? Sad kad ZG montaža pokrene predstečajnu, pa se dio otpiše potraživanja od DLKV, pa se onda pojavi ZG montaža u spajanju s DLKV, pa ćemo imati još dodatnih 20 milijuna dionica, čisto karikiram mogući scenario. Ne tvrdim da DLKV ne radi dobro ali broj dionica i vrijednost po dionici je nešto sasvim drugo, a i moguće igre na balkanski način.


Rezime članka je da Nexus trenutno direktno kroz 66,66% Konsolidatora i posredno kroz 51% Zg montaže ima 42,52% Dalekovoda. Ukoliko bi se na kraju provela konverzija preostalog potraživanja za kolaterizirani udio Dalmarine, Nexus dolazi na 50,77% (Zg montaža 9,91%) i tada je osim što postaju većinski vlasnik to pozicija i za prodaju većinskog paketa te realizaciju ozbiljne zarade odnosno ono što još nismo vidjeli kod FGS-ova a zbog čega i postoje. A to bi sigurno bilo najbolje i za sve male dioničare jer bi onda prestalo i tuneliranje/izvlačenje novaca kojeg sigurno ima uz ovakve vlasnike.

Što se tiče upravljanja mislim da se ništa značajno ne mijenja, sumnjam da im se i sada netko previše petlja u odluke barem kada govorimo o core biznisu.

ps. Malo mi je naivno ovo za HBOR da nisu ništa znali, rekao je @Grga neki dan da je to jedna jako ozbiljna isntitucija s Marićem na čelu. A to su mu potvrdili i poznanici iz visokih krugova domaćih financija.

Slažem se ovo bi mogao biti najbolji scenari za dioničare…. ono što je sigurno sve će se morati odvijati pod povećalom javnosti i neće se nitko usudit igrat…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

@Zack4u

Naravno da hoće, ne nestanu novci samo u zrak. Ja sam ovdje sagledao članak isključivo iz perspektive vlasničke strukture Dalekovoda i promjena do kojih bi moglo doći, nisam to ignorirao iz razloga da navijam za Dalekovod.

Iako, u najgorem slučaju da Dalekovod vraća svih preostalih 40 milijuna (iako ne vidim po kojoj osnovi i u kojoj kombinaciji) imamo 1,62 kn po dionici što nije iznos zbog kojeg treba bježati van, vidjeli smo zadnjih mjeseci veće oscilacije i bez ovakvih vijesti. Isto tako, kada je dionica bila na cca 13 kuna sjela je ovrha Podravske banke čak sa nešto većim iznosom (40-45 milijuna), čekao sam nisko na bidu i nisam skupio koliko sam htio jer nije pala koliko sam si ja zamislio. U međuvremenu, kvartalne obveze za PSN su pri kraju i sigurno će se lakše disati – manje financiranja obrtnog kapitala, manje financijskih rashoda, više dobiti u RDG-u.

Ono što je meni najtragičnije u cijeloj priči je ponovno uloga države. Ako znamo da su FGS-ovi zamišljeni po principu kuna državnog za kunu privatnog, nedopustivo je da se ovako nešto događa. A ako se već dogodilo, mora postojati neki zapisnik, suglasnot ili slično, a ne da oni samo mrtvo hladno kažu da nisu znali.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


(…) postaju većinski vlasnik to pozicija i za prodaju većinskog paketa te realizaciju ozbiljne zarade (…) A to bi sigurno bilo najbolje i za sve male dioničare

Možeš li konkretnije navesti (novčano) svoja predviđanja u možebitnom slučaju? Usput, tko su potencijalni kupci Dalekovoda?

Nisam još na čisto sa svojom pozicijom ovdje pa ne bi o ciframa. Ali iz perspektive Nexusa kao FGS-a koji bi trebao imati politiku ulaz – konsolidacija – izlaz oni već sada mogu biti zadovoljni sa rezultatima.
Recimo da su u priču ušli sredinom 2013 (iako financijski tek 2014) a ulaz im je bio po 10 kn, to znači da su ostvarili preko 20% prinosa godišnje na inicijalno ulaganje.

To je dobar prinos za private equity investitore i vani, a ne samo u hrvatskoj gdje je zbog fizičke ograničenosti tržišta prilično teško investirati veliki kapital, i još uz takve povrate. Druga stvar, iako mislim da imaju dobar portfelj[/url], treba ponekada nešto i realizirati.

Što se tiče kupaca, osim par turističkih kompanija mislim da je Dalekovod među rijetkima (sa burze) koji može očekivati ino kupca, ali samo uz uvjet da se nastave fokusirati na ino tržišta i energetiku (trenutno oko 80% ino prihoda).

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Rezime članka je da Nexus trenutno direktno kroz 66,66% Konsolidatora i posredno kroz 51% Zg montaže ima 42,52% Dalekovoda. Ukoliko bi se na kraju provela konverzija preostalog potraživanja za kolaterizirani udio Dalmarine, Nexus dolazi na 50,77% (Zg montaža 9,91%) i tada je osim što postaju većinski vlasnik to pozicija i za prodaju većinskog paketa te realizaciju ozbiljne zarade odnosno ono što još nismo vidjeli kod FGS-ova a zbog čega i postoje. A to bi sigurno bilo najbolje i za sve male dioničare jer bi onda prestalo i tuneliranje/izvlačenje novaca kojeg sigurno ima uz ovakve vlasnike.

Što se tiče upravljanja mislim da se ništa značajno ne mijenja, sumnjam da im se i sada netko previše petlja u odluke barem kada govorimo o core biznisu.

ps. Malo mi je naivno ovo za HBOR da nisu ništa znali, rekao je @Grga neki dan da je to jedna jako ozbiljna isntitucija s Marićem na čelu. A to su mu potvrdili i poznanici iz visokih krugova domaćih financija.

Slažem se ovo bi mogao biti najbolji scenari za dioničare…. ono što je sigurno sve će se morati odvijati pod povećalom javnosti i neće se nitko usudit igrat…
[/quote]
gdje je bilo povećalo dok su davali novac iz HBOR-a, kažu da nitko nije ništa znao, a kada je to netko priznao da je nešto znao što je zaj.bao ili da je krao

New Report

Close