DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.07.2024. u 08:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,75
2.319
844
2,76
2,78
0,73%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ok, dali mi možete to dati u brojkama, tvrka vrijedi onoliko koliko je njezin NT u budućnosti….
evo jednostavno, dajte procjene do 2020 godine, prihodi, rashodi, ebitda marža, eps, možda i dividenda…

volio bi proći ovu diskusiju….


Evo čisto usporedba i da pokrenemo malo diskusiju….
AUHR TK = 450 mil
DLKV TK = 560 mil

jel mi može netko činjenično i brojkama reći zašto?,

zato što su kupci i jedne i druge pozicije trenutno toliko spremni platiti :)))

Evo nitko neće pričati o brojkama….a ja ću biti uporan, pa i dalje tražim Vas dioničare da mi to pojasne…
još jednom, prihodi, rashodi, ebitda marža, eps, i možda u budućnosti dividenda
razdoblje 2017-2020


Evo nitko neće pričati o brojkama….a ja ću biti uporan, pa i dalje tražim Vas dioničare da mi to pojasne…
još jednom, prihodi, rashodi, ebitda marža, eps, i možda u budućnosti dividenda
razdoblje 2017-2020

šta se zamaraš sa brojkama, fora su za proučiti i usporediti, ali kao da ti one nešto znače…
da si se tom logikom vodio 2006/7 kad je sve bilo bajno i krasno veselo bi prošao 😉

Upravo o ovome govorim. Pa se onda čude ovome danas što je napravio IPO GNK Dinama. Nevjerovatno, al 95% ljudi ovdje ulaže svoje novce, napominjem koje su zaradili trošeći vrijeme svog života a da neznaju ni osnove. I onda su svi lopovi, od države do uprava, od HANFE do državnog odvjetništva. A zapravo problem leži u svakom pojedincu.

I dalje se nadam da ću dobiti brojke kako bi potaknuo širu raspravu…

Ovdje se prica o poslu od 35 milijuna eura. I cijena je ovakva. Ako posla ne bude, nece biti ni cijena. A ako bude…….

I dalje nema cinjenica, i dalje svi redom samo pricate i pricate, neznate cak ni objasniti zasto ulazete svoj novac…i onda se cudite kada izgubite dio svoje investicije

mogu dobiti brojke, one najednostavnije, ebitda marza, ebitda, prihod, rashodi, eps zasto je sada TK DLKV-a 560 mil kuna

I dalje ocekujem odgovor

Pa ti usporedi brojke Tesle i GM i tamo nađi objašnjenje u brojkama…jednostavno ga nema…

jedino razlog zašto se kupuju takve dionice je to što se struju smatra glvnim pokretačem transporta u budučnosti koja je skoro tu…

a struje če trebati jako puno i netko treba napraviti infrastrukturu prijenosa struje koja če zamjeniti naftu, to su potencijali koje mi trenutno ne možemo ni zamisliti…

Točno tako plavac, tu se slažem s tobom.

I posluju vani btw i to dosta

Da uspredim sto???, Teslu i GM, i na tome donesem zakljucak izmedu cega???

Jel moze netko dati objasnjenje i projekciju ebitda, prihoda, rashoda, ebitda marze i eps i reci zasto DLKV trebutno vrijedi 540 mil?

Nitko do sada nije dao niti jednu brojku, a vjerujem da posjedujete dionice dlkv-a na ovima valuacijama…

I dalje cekam

Ti tučeš po svom i tražiš racionalna objašnjenja kojih nema.

GM tržišna kapitalizacija 52 milijarde dolara, proizvodi godišnje preko 10 miliona vozila…
Tesla tržišna kapitalizacija 62 milijarde dolara, prošle godine proizveo 80 tisuča vozila…

sada tu uzmi sve te brojke i po njim objasni kako Tesla koji je prošle godine proizveo manje od 1% vozila koje je proizveo GM vrijedi puno više na burzi…

nema brojki koje to mogu objasniti, radi se o percepciji investitora koji su struju prepoznali kao budučnost transporta…

netko prepoznaje Dalekovod kao firmu koj će idučih 20 god. imti pune ruke posla jer EU, Kina i Indij do 2030 god. žele zabraniti vozila na fosilna goriva, neke države to planirju i do 2025. god.

i sad treba izračunati koliko to struje treba da se zamjeni energija koju daje ta silna nafta, i tu struju treba dovesti do potrošača, to su samo u HR milijarde dolara investicija…

Nadam se da svi čitate ove postove….
I da će barem jedan od vas izvući racionalni zaključak….
Hvala svima na brojkama

lp
Ivan

New Report

Close