DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 20:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,45
14.864
4,311
3,46
3,48
-0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



ima previše imatelja ove dionice
samo je ovo bitno .
[/quote]
po teoriji to bi trebala biti pozitivna okolnost za dionicu. ali na normalnoj burzi i naravno da iste nisu stečene kao kompenzacija u psn.

who dares, wins

I dalje tvrdim da ukupno gledajući izvješće nije loše.
Problem je što kod nas gledaju imaš li dobit ili ne. I to je jedino bitno jer je najlakše pogledati…ne trebaš biti previše pametan.
Što se educiranosti investitora tiče, naš je moto: rođo javi što imaš…
Stoga cijena ni ne čudi…

Cim sam dobio lose ocjene za post, trebao sam sve prodat, mada ima tu hrpa zlonamjernih i pokvarenih ljudi koji piskaraju, navlace… ovo je manipulativna dionica kojom se upravlja iz par centara ili samo jednog, tko ce znat…nisam provjeravao ima.li jos koja dionica kojoj je kasnilo izvjesce pa je tos jedan dokaz tezi o manipulaciji a rezultat toga je pad 10% zbog agrokora(!?),pad 10% zbog sabora(!?) i ovaj zasluzeni pad 15% (za sad) zbog izvjesca


I dalje tvrdim da ukupno gledajući izvješće nije loše.
Problem je što kod nas gledaju imaš li dobit ili ne. I to je jedino bitno jer je najlakše pogledati…ne trebaš biti previše pametan.
Što se educiranosti investitora tiče, naš je moto: rođo javi što imaš…
Stoga cijena ni ne čudi…

Oprostite mi kolega,ali ova dionica fundamentalno gledajući ima malo više rupa. Gubitak u 1Q je tu najmanje relevantan. Gotovo da nijedan parametar nije zadovoljavajući, no spomenut ću npr. book koji je trenutno oko 2,30 (pri 20 kn), što je malo veći apsurd s obzirom da je upitan rasplet predstečajne nagodbe. Realno dionica bi zbog rečenog trebala biti na 0,3 – 0,5 booka. Po meni ne vrijedi niti 10 kn, a onih 27 kn je posljedica napumpavanja nakon što se doznalo da je “Guru” ušao u dionicu. Moram ovdje priznati da sam i ja svojedobno uzeo manju količinu računajući da će Guru makar izvjesno vrijeme braniti cijenu,ili će cijena rasti zbog njegove prisutnosti, no kad sam stvari sagledao objektivno nisam mogao naći niti jedan dobar razlog za ostajanje u dionici. DLKV ipak potencijalno može biti zanimljiva dionica u budućnosti, ali ja nisam spreman na čekanje i trpljenje minusa. lp.

jesu svi pročitali i analizirali izvješće, možemo li sada normalno trgovati

@moller
evo upravo je netko pročitao FI i brže bolje opalio po kupnji 😉

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Zagrebački Dalekovod u prvom kvartalu ostvario je poslovne prihode od 223 milijuna kuna što je 16 postotni rast u odnosu na prvi kvartal 2016. Ostvareni gubitak iznosi 5,3 mil. kuna, te EBITDA na razini društva bilježi smanjenje od 82%, što je posljedica jednokratne stavke prihoda od prodaje prava Ministarstvu financija u 1. kvartalu 2016. u iznosu od 50 mil. kuna.

Bez tog utjecaja, ističe se u izvješću predsjednika Uprave Alena Premužaka, EBITDA je porasla za oko 35%. Uprava ističe ostvareni rast prihoda od prodaje od 71%. zbog značajnog povećanja operativnih aktivnosti u odnosu na prvi kvartal 2016., kako na inozemnim tržištima među kojima se posebno ističu Norveška i Finska, tako i na domaćem tržištu. Fokus Grupe na rast prihoda očituje se kroz povećanje prihoda za 14% u odnosu na isto razdoblje 2016., pri čemu su prihodi od prodaje porasli za 51 posto.

Ako ovo nije u najmanju ruku-obečavajuće ili jako dobro….onda nemam komentara…
Usput, mnogi su se danas izuli ali i još će…

Što se prije sve rasproda, bolje za sve.

ZSE treba ugasiti.


Zagrebački Dalekovod u prvom kvartalu ostvario je poslovne prihode od 223 milijuna kuna što je 16 postotni rast u odnosu na prvi kvartal 2016. Ostvareni gubitak iznosi 5,3 mil. kuna, te EBITDA na razini društva bilježi smanjenje od 82%, što je posljedica jednokratne stavke prihoda od prodaje prava Ministarstvu financija u 1. kvartalu 2016. u iznosu od 50 mil. kuna.

Bez tog utjecaja, ističe se u izvješću predsjednika Uprave Alena Premužaka, EBITDA je porasla za oko 35%. Uprava ističe ostvareni rast prihoda od prodaje od 71%. zbog značajnog povećanja operativnih aktivnosti u odnosu na prvi kvartal 2016., kako na inozemnim tržištima među kojima se posebno ističu Norveška i Finska, tako i na domaćem tržištu. Fokus Grupe na rast prihoda očituje se kroz povećanje prihoda za 14% u odnosu na isto razdoblje 2016., pri čemu su prihodi od prodaje porasli za 51 posto.

Ako ovo nije u najmanju ruku-obečavajuće ili jako dobro….onda nemam komentara…
Usput, mnogi su se danas izuli ali i još će…


+ ispoštovali 100% uvjete predstečajne, a po kojoj u 2017 trebaju početi ostvarivat dobit iz redovnog poslovanja i pocet isplacivat dividendu u 2018


… no spomenut ću npr. book koji je trenutno oko 2,30 (pri 20 kn), što je malo veći apsurd s obzirom da je upitan rasplet predstečajne nagodbe. Realno dionica bi zbog rečenog trebala biti na 0,3 – 0,5 booka. ..

Ljudi koji rade ovakve analize bi se trebali kloniti burze i kupovati indeksne fondove ili slično…
Ako kao investitor ne možete vidjeti dalje od P/B i P/E, onda kupite ‘blue chip’ dionice tipa ericsson ili t com, adrs i sl… DLKV jest visokorizična dionica i može otići na 5kn ali i na 50 (ne tako skoro)…ono što je ovdje puno značajnije od p/b i p/e, jest p/s i ev/ebidta…
EBIDTA je još uvijek relativno niska zbog velikih dugova, ali uzmite da dugova nema te da se DLKV vrati na 2mlrd prihoda (što je u ovom trenutku realna opcija za 2-3god) i da je proftna marža na projektima cca 20%… to vam je onda samo EBIDTA daleko više od današnjeg booka…
To je svijetli scenarij, tamni je ovaj koji ste vi prikazali. Sada je na svakom investitoru da procijeni koji ima veće šanse.
DLKV je jedini građevinac koji je izašao na vanjska tržišta na kojima ima cca70% prihoda, za razliku od drugih građevinaca imaju tržišnu nišu u kojoj konkurencija nije velika (zidat mostove, gradit zgrade ili ceste zna svaki građevinac ali energetska infrastruktura je nešto sasvim drugo i zahtjeva specifična znanja koja nije lako pokupiti ili kupiti), unutar te tržišne niše marže su puno više nego npr u mostogradnji…postoje tržišta koja se tek trebaju probuditi npr Njemačka itd…

Meni osobno kad se priča o ovim Teslama, el. Autima i obnovljivim energijama ima logike investirati u firme koje će.to pratiti dakle DLKV ali i ERNT i KODT.

Čisto long temlrm pričam.

A Neo dobro zbori. PE i PB nije fundamentalna analiza. To je samo par cigli u kući.

Ako se želi okrenut dobra para mora se naći nešto što je naizgled neatraktivni dubiozn te biti strpljiv.


Što se prije sve rasproda, bolje za sve.

ZSE treba ugasiti.

Nisu se sjetili dlkv blokirati pred 3-4 godine kad su fondovi naveliko kupovali preko 250 kn 🙂 kao i sada Todex 🙂

Sva sreća nisu pa se fino moglo meziti i natrpati u dokapitalizaciji :),,, šteta da su Todex blokirali, možda bi bilo sličnih prilika, hehhe

New Report

Close