DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.10.2024. u 22:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,39
56.516
16,695
3,40
3,46
0,59%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

avax10, ne znam koliko je to dobro općenito.. Mislim da to sve govori o našoj burzi..


Ovo mi sve "smrdi" na dogovorene transakcije. Mirovinci prodaju – tko bi drugi mogao imati takve količine, a pojedinci trpaju.

Točno. Čim se odblagosivljalo onog sa 20 000 kom odmah se promijenio trend i gle čuda više nitko ne prodaje po bidu. Fondovi u sprezi s rođacima, neprocjenjivo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

volio bih da mi pojasnite preuzimanje, a istovremeno nema promjena u top 10, ili su simboličke…
moguće je da se tu radi o preuzimanju od TOP-a 20-50…


volio bih da mi pojasnite preuzimanje, a istovremeno nema promjena u top 10, ili su simboličke…
moguće je da se tu radi o preuzimanju od TOP-a 20-50…

ne radi se o tome da će netko preuzeti DLKV kupujući dionice preko burze, nego očito netko ima informacije da se nešto kuha u tom pravcu (prodaja većinskog udjela) jer jučer je jedan nalog od 18.000 komada čistio prodaju, danas nosi od oko 22.000 komada… a da ne spominjemo da je promet dionciama DLKV u tjedan dana preko 10 milijuna kuna! to nije sitniš nego ozbiljna lova koja se ne upucava u dionice bez razloga

Ignore: KressoM, delux


Čini se da preuzimanje ili veći paketi idu oko 27 kn, dakle discont 30 % na onu cijenu od 2,5 eura po dionici…..!!!!!!!
Samo promišljanje!

…discont 30% na cijenu od 2,5€.
Zanimljiva matematika.

Molio bi da mi netko pojasni jednu praktičnu zagonetku.

Imam oko 3000 dionica Dalekovoda koje sam kupio prije ovog poreza na kapitalnu dobit. I npr. sada hoću kupiti 300 komada, a za 5 dana bi prodao 400 komada.

Dali ću morati platiti porez na kapitalnu dobit i ako da, koliko?

Ovo pitam jer teoretski kupujem 300 novih dionica, a teoretski prodajem 400 starih dionica koje sma kupio prije poreza.

Kako se gleda na ovakav slučaj?

@traktor
u tom slučaju ne bi platio ništa jer bi se najprije “skidale” s konta ranije kupljene dionice (FIFO metoda)

Ignore: KressoM, delux

https://www.hrportfolio.hr/fond/otp-uravnotezeni-91/portfelj-fonda

Pogledajte prinose tog fonda…a radi se o mješovitom fondu…

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))


Molio bi da mi netko pojasni jednu praktičnu zagonetku.

Imam oko 3000 dionica Dalekovoda koje sam kupio prije ovog poreza na kapitalnu dobit. I npr. sada hoću kupiti 300 komada, a za 5 dana bi prodao 400 komada.

Dali ću morati platiti porez na kapitalnu dobit i ako da, koliko?

Ovo pitam jer teoretski kupujem 300 novih dionica, a teoretski prodajem 400 starih dionica koje sma kupio prije poreza.

Kako se gleda na ovakav slučaj?

Nije kolega to nikakva zagonetka, matematika je jednostavna.
Plaćate porez na 100 dionica
A koliko, ovisi po kolikoj ste cijeni ušli, kolika je kapitalna dobit.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Zasto na 100? Jel ne bi trebalo biti da ne placa nista dokle god ima ove starije od poreza. Dakle tek ako proda 3100 onda placa na 100.

Kolega ING!

Krivo navodite!
Traktor neće nikakav porez platiti jer već od prije posjeduje 3000 komada dionica.
Raspitajte se što znači FIFO metoda uzračuna!

La vita e bella!


Molio bi da mi netko pojasni jednu praktičnu zagonetku.

Imam oko 3000 dionica Dalekovoda koje sam kupio prije ovog poreza na kapitalnu dobit. I npr. sada hoću kupiti 300 komada, a za 5 dana bi prodao 400 komada.

Dali ću morati platiti porez na kapitalnu dobit i ako da, koliko?

Ovo pitam jer teoretski kupujem 300 novih dionica, a teoretski prodajem 400 starih dionica koje sma kupio prije poreza.

Kako se gleda na ovakav slučaj?


Nečeš ništa platiti dok ne prodaš svih 3000 komada.

..., a na kraju, Revolucija pojede svoje najbolje sinove.

New Report

Close