DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.10.2024. u 18:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,44
6.123
1,780
3,40
3,46
1,18%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Prosječna cijena ulaska mirovinca je oko 30 kn. Dakle, kad bi prodavao, prodavao bi s gubitkom. Zašto bi to činio?
Istresao se kad su povlašteni pojedinci ulazili prije početka rasta….kolega, prihvatite to i lakše ćete spavati…
Uz objavu jednog povećeg ugovora, ide ovo na 3x kn.
Nekad je Mcap ove firme bio malo manji od 5 milijardi kuna (cijena dionice je tada bila cca 1950 kn). Ova firma danas unatoč dugu koji uredno servisiraju ima puno čvršće temelje, a potencijal je ionako neupitan.
Kad u idućih par godina riješi dug, vidjet ćete gdje će biti cijena.
Na računu ima preko 100 milja kuna casha čime već mogu otplatiti dug za kompletnu 2017. godinu, a to je godina u kojima im je obveza vraćanja duga najveća.

O cemu vi pricate?? PA dug tvrtke je > 1 MLRD Kn bez kamata. Trebali bi imati dobit 10tak godina >100mKn samo da servisiraju glavnicu duga!!!! Koja je uopce osnova da se trenutno dionica trzi na 2.6 BVPS? Ne vidim veceg balona na ZSE od ovoga.
[/quote]

Andy pomalo , smirite se , čemu pjenjenje !? Zašto tvrtka ne bi uspješno servisirala dug i imala i nešto dobiti ? Zar je to nemoguće ? Ja mislim da nije . A što se tiče ” balona ” , ima i većih na zse , da ih ne spominjem , a i zašto bi ovo bio balon? Za onog ko je prodao možda i je ,

Djuro jede vlastiti kapital na dnevnoj bazi tako da mu P/B raste iz dana u dan, samo nam izvjesca plasiraju kvartalno pa nas onda 4 puta godisnje hvata slag.

Na temu DLKV, dugurocni dug je uistinu oko 420 milijuna kuna (sto btw nije tesko provjeriti makar na MD-u za ove kojima se stvarno neda citati izvjesca). I uistinu imaju 105 milijuna kuna na racunu. Jedini problem je sto je kompletna ovogodisnja dobit rezultat jednokratnih prihoda od prodaje prava Ministarstvu financija. Ali ajde, valjda su racionalizirali poslovanje pa ce ih u narednim godinama Bog nagraditi pokojim poslom u bogatoj Skandinaviji.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

@crobiz
ali kolika je EBITDA???
Neću ulaziti jel preskupo ili nije jer sam ja pokazao kako trgujem. Očito da nekima nije, ali samo da se zna DLKV je stvorio konačno cash i to ohrabruje. Po prvi puta od 2008me. S obzirom kako svijet leti i kako lete neke druge firme u gradjevinskom sektoru ne mogu se oteti dojmu da je DLKV ipak poseban. E sad ako će cijelo tržište potonuti potonut će i DLKV. Ako će dobiti konačno poslove od države neće. Ja ne znam ja se toplo nadam da će se korekcija desiti pod korekcijom se nadam 20 posto barem :). Ovdje mi je preskupo kupovati, ali tako sam i mislio kad je bio na 20.


O cemu vi pricate?? Pa dug tvrtke je 1 MLRD Kn bez kamata.


Ja ne znam jel mi čitamo isto izvješće, ali DLKV ima 460 milijuna kuna obveza prema bankama i dobavljačima po PSN od toga im je 100 milijuna casha plus imaju neto kratkotrajnu imovinu veću za 200 milijuna kuna.

Ovo su vrlo različiti podatci o jedno te istoj stvari. Kako je to moguće? Kome sada da vjerujem(o)? 🙂

Koja EBITDA? Iz poslovanja ili sveukupna? Dobit je na razini prethodne godine bez te jednokratne stavke. Novac u blagajni je isto na razini prosle godine. Svasta se izmjenilo ovom revizijom bilance. Legendarni book se prepolovio.

Vidite da se ekipa ne moze sloziti koliki je dug a pise crno na bijelo u izvjescu. Iako kako vjerovati izvjescu kada 2018-te mogu samo tako prepraviti opet cijelu bilancu. Ne znam sto da vam kazem.

P.S. Ova moja profilna slika vam prikazuje sto trenutno mislim o DLKV-u!

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Dugotrajna imovina: 585 miliona (oko)
Kratkotrajna imovina 614 miliona (oko)

Ukupno 1,200 milijardu i dvjesto miliona (oko)

Dugorocne obveze 435 miliona (oko)
Kratkorocne obveze 505 miliona (oko)

Ukupno 940 miliona (oko)

Ukupno im ostane kapitala i rezerve i ostalog oko 260 miliona


Koja EBITDA? Iz poslovanja ili sveukupna? Dobit je na razini prethodne godine bez te jednokratne stavke. Novac u blagajni je isto na razini prosle godine. Svasta se izmjenilo ovom revizijom bilance. Legendarni book se prepolovio.

Vidite da se ekipa ne moze sloziti koliki je dug a pise crno na bijelo u izvjescu. Iako kako vjerovati izvjescu kada 2018-te mogu samo tako prepraviti opet cijelu bilancu. Ne znam sto da vam kazem.

P.S. Ova moja profilna slika vam prikazuje sto trenutno mislim o DLKV-u!


A ulaganja u nekretnine u bilanci su smanjene sa 360 na 6 mil. kuna. Tamo se inače evidentiraju nekretnine namjenjene najmu. Kud je to nestalo? Očito su nekretnine prodane, pa je nešto gotovine i preostalo.



Koja EBITDA? Iz poslovanja ili sveukupna? Dobit je na razini prethodne godine bez te jednokratne stavke. Novac u blagajni je isto na razini prosle godine. Svasta se izmjenilo ovom revizijom bilance. Legendarni book se prepolovio.

Vidite da se ekipa ne moze sloziti koliki je dug a pise crno na bijelo u izvjescu. Iako kako vjerovati izvjescu kada 2018-te mogu samo tako prepraviti opet cijelu bilancu. Ne znam sto da vam kazem.

P.S. Ova moja profilna slika vam prikazuje sto trenutno mislim o DLKV-u!


A ulaganja u nekretnine u bilanci su smanjene sa 360 na 6 mil. kuna. Tamo se inače evidentiraju nekretnine namjenjene najmu. Kud je to nestalo? Očito su nekretnine prodane, pa je nešto gotovine i preostalo.
[/quote]
Osim toga, u god. izvještaju za 2016., prepravili su kapital i rezereve za2015., tako da su gubitak 2015. uvećali za cca 100 mil. kuna, te ukinuli rev. mat. imovine od cca 40 mil. kuna. Tom ispravkom kap. i rezerve za 2015. su prepolovljene.

obezglavljeni bookeri,p/e,roi,roe,,, brojaci naloga ….ma koilko bi mogla vrijedit?
😉 samo racunajte 🙂


Dugotrajna imovina: 585 miliona (oko)
Kratkotrajna imovina 614 miliona (oko)

Ukupno 1,200 milijardu i dvjesto miliona (oko)

Dugorocne obveze 435 miliona (oko)
Kratkorocne obveze 505 miliona (oko)

Ukupno 940 miliona (oko)

Ukupno im ostane kapitala i rezerve i ostalog oko 260 miliona


Imovina dioničara matice iskazana je u bilanci pod AOP 109 i iznosi 214.252.957 kuna. To pod uvjetom da su pošteno i realno iskazani imovina i obveze.

Promet u prvih pola sata pola milje kn.

私は悲鳴をしましょう

Zašto je spread tako velik, nije uobičajno za DLKV

New Report

Close