DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.10.2024. u 16:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
3,44
6.123
1,780
3,40
3,46
1,18%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


OK ali dionica DLKV-R-A se odnosi na subjekt dalekovod d.d. a ne dalekovod grupu.
Džaba grupa

Mora da se šališ… Odnosi se na Dalekovod d.d. koji u svom vlasništvu ima ostale tvrtke. Kupnjom dionice DLKV-R-A vlasnik si cijele grupe, naravno.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

A švašta, ekipa ulaže a da nezna u šta? ,,,, al ok nitko se nije pametan rodio , @Skaro naučićeš

Malo ste pobrkali lončiće (posebno @Skaro), zato je Kresso i dobio minuse a sve je točno rekao. Ne postoji Dalekovod Grupa kao pravni subjekt, niti kao dd niti kao doo. Grupa je neformalni naziv koji znači Dalekovod d.d. i sve njegove tvrtke kćeri po vertikali u kojima ima razne udjele.

Iz njihovog dokumenta: Dalekovod Grupa vertikalno integrirana kompanija te pruža usluge inženjeringa, projektiranja, proizvodnje i izgradnje

To je jasno vidljivo i kada otvorite bilo koji .xls izvještaj i pogledate prvi sheet, ne konsolidiraju te tvrtke Dalekovod dd nego Dalekovd dd njih. Uostalom kada oni sami pišu Grupa misle na Dalekovod d.d. i sve što Dalekovod d.d. obuhvaća (stranica 5).

Ovo nije ništa specifično samo za Dalekovod, tako građevina općenito funkcionira. Kada ulazite u nekretninski/developerski projekt ne znate da li ćete ga dovršiti ili ga možda prodati u nekoj ranijoj fazi, to smo već vidjeli sto puta. Iz tog razloga se otvara projektna firma (uglavnom doo) kako bi se takve transakcije lakše provodile u smislu prebacivanja vlasništva.

Iz konsolidiranih izvještaja za 1Y 2016 je ovakvo stanje, HDEL i VDKT imaju najmanje jer uglavnom rade javne natječaje.

THNK 11
DLKV 23
INGR 20
HDEL 0
VDKT 6
IGH 18

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Onda sam ja nešto krivo shvatio pardon

nesto su mi utihnuli ovi koji su kritizirali Dalekovod !?

sta je sad ? predstecajusa iznenadila?

tako vam je to uvijek u rastucem trendu.

meni su najviše zanimljiviji ovi iz bankarskih fondova koji su prebacivali u privatne pozicije i sve legalno,, impresivno šta se sve moža napraviti legalnim putem da te nitko ništa ne pita zašto radiš na štetu mirovinskih fondova, kupit po 240 a prodat po 15-20 ????



@PILAPILA

A vaše trenutačno radne mjesto znači točno što? To vas čini čime, insajderom, poznavateljem, nedrukerom?

Svi znamo da Dalekovod radi u Norveškoj godinama, ali navoditi da je za “očekivati da dobije neki od mnogih projekata” je jednostavno smiješno. Zašto bi DLKV dobio posao tamo? Vi jamčite da će DLKV dobiti posao tamo? Znate da DLKV može dobiti bankovna jamstva za izvođenje potencijalnih budućih poslova?

Ako je tako, dajte samo ovjerenu izjavu korisnicima foruma da vi jamčite DLKV neke poslove za Stattnet te, sukladno, eksponencijalni rast vrijednosti dionice i drage ću volje puštati vaše postove.

PS – reference na jamče i stvarno dobivanje posla

Gdje sam ja to napisao molim lijepo : “očekivati da dobije neki od mnogih projekata”?

Netko očekuje posao netko ne, ali da se briše link na kojem je popis projekata na kojima radi statnett, partner Dalekovoda, s kojim su prošle godine ugovorili oko 100 milijuna EURA poslova, zbilja ne razumijem, kako se onda dopuštau onda mnoge druge rasprave na ovom forumu na bilokojoj temi, kao i objavljenim člancima npr. Viro preuzima srbijanske šećerane, Poslovni.hr prenosi vijest da je Viro najbliži kupovini, a sutradan pobija sam sebe??? Pa tko je tu lud??? Smiješno! A tek Đuro i dobivanje posla stoljeća koji je napisan na desetinama stranica foruma s razno raznim linkovima defendera i sličnog…….molim odgovor Admina na ova pitanja!!!
1.

Viro želi kupiti dvije srbijanske šećerane


2.

Virovo preuzimanje šećerana u Srbiji daleko je od realizacije

@Ibro10 od svih laznih vijesti, uspio si odabrati bas onu koja je istinita 🙂

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/YqymbHQJAR56UKCyNFR1dw==.pdf

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Prosječna cijena ulaska mirovinca je oko 30 kn. Dakle, kad bi prodavao, prodavao bi s gubitkom. Zašto bi to činio?
Istresao se kad su povlašteni pojedinci ulazili prije početka rasta….kolega, prihvatite to i lakše ćete spavati…
Uz objavu jednog povećeg ugovora, ide ovo na 3x kn.
Nekad je Mcap ove firme bio malo manji od 5 milijardi kuna (cijena dionice je tada bila cca 1950 kn). Ova firma danas unatoč dugu koji uredno servisiraju ima puno čvršće temelje, a potencijal je ionako neupitan.
Kad u idućih par godina riješi dug, vidjet ćete gdje će biti cijena.
Na računu ima preko 100 milja kuna casha čime već mogu otplatiti dug za kompletnu 2017. godinu, a to je godina u kojima im je obveza vraćanja duga najveća.

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Mnogi, kao i ja, su bili zatečeni brutalni padom. Mnogi, kao i ja, su zatečeni brutalnim rastom…


Prosječna cijena ulaska mirovinca je oko 30 kn. Dakle, kad bi prodavao, prodavao bi s gubitkom. Zašto bi to činio?
Istresao se kad su povlašteni pojedinci ulazili prije početka rasta….kolega, prihvatite to i lakše ćete spavati…
Uz objavu jednog povećeg ugovora, ide ovo na 3x kn.
Nekad je Mcap ove firme bio malo manji od 5 milijardi kuna (cijena dionice je tada bila cca 1950 kn). Ova firma danas unatoč dugu koji uredno servisiraju ima puno čvršće temelje, a potencijal je ionako neupitan.
Kad u idućih par godina riješi dug, vidjet ćete gdje će biti cijena.
Na računu ima preko 100 milja kuna casha čime već mogu otplatiti dug za kompletnu 2017. godinu, a to je godina u kojima im je obveza vraćanja duga najveća.

O cemu vi pricate?? PA dug tvrtke je > 1 MLRD Kn bez kamata. Trebali bi imati dobit 10tak godina >100mKn samo da servisiraju glavnicu duga!!!! Koja je uopce osnova da se trenutno dionica trzi na 2.6 BVPS? Ne vidim veceg balona na ZSE od ovoga.

@ Andy
od kud Vam ovaj podatak??? ja ne znam jel mi čitamo isto izvješće ali DLKV ima 460 milijuna kuna obveza prema bankama i dobavljačima po psn od toga im je 100 milijuna casha plus imaju neto kratkotrajnu imovinu veću za 200 milijuna kuna. recimo kad bi se sve to pojednostavilo i da je unovčivo neto dug bi im bio oko 150- 200 milijuna kuna.
Ispravite me:

New Report

Close